Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 9145 skrzynia

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrekk1989

Piotrekk1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 październik 2009 - 19:11

Zetor 9145 skrzynia A więc tak bronowałem pole na pierwszym przełożeniu i na trzecim biegu i w pewnym momencie mi się zadusił.Gdy próbowałem wycofać przełożenie na luz nie udało mi się tak jak by było zablokowane, a przy wrzuceniu biegu i puszczaniu sprzęgła ciągnik dalej się dusi. w końcu udało mi się przerzucić na wsteczny i tak dojechać do domu ale teraz nie mogę wrzucić ani pierwszego ani drugiego przełożenia i cały czas jest na wstecznym i nie wiem co mu jest?? proszę o pomoc jeśli ktoś wie co to może być

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 9145 skrzynia Dzisiaj, 15:19
  •  

#2 Share posteriori11

posteriori11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:...

Napisany 19 październik 2009 - 08:25

Zetor 9145 skrzynia

A więc tak bronowałem pole na pierwszym przełożeniu i na trzecim biegu i w pewnym momencie mi się zadusił.Gdy próbowałem wycofać przełożenie na luz nie udało mi się tak jak by było zablokowane, a przy wrzuceniu biegu i puszczaniu sprzęgła ciągnik dalej się dusi. w końcu udało mi się przerzucić na wsteczny i tak dojechać do domu ale teraz nie mogę wrzucić ani pierwszego ani drugiego przełożenia i cały czas jest na wstecznym i nie wiem co mu jest?? proszę o pomoc jeśli ktoś wie co to może być

Młody i zapewne mało doświadczony kolego, poprostu zakleszczyłeś biegi swojego ciagnika, musisz poprzesuwac wodziki aby frez był w jednym miejscu:) zapewne twoj ojciec dawno to zrobił :)

#3 Share Piotrekk1989

Piotrekk1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 październik 2009 - 10:49

Zetor 9145 skrzynia Dzięki za podpowiedź ale może napisał byś jak to zrobić bo tak jest że ojciec mi tego nie zrobi tylko muszę sam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 19 październik 2009 - 18:23

Zetor 9145 skrzynia kolego @posteriori11 czy widziales kiedys zablokowane biegi w ursusach lub zetorach z serii ciezkiej?? bo ja nie bo jest to nie mozliwe. kolego @Piotrekk musisz odkrecic pokrywe skrzyni biegow i tam zapewne ukarze sie pekniety wodzik od przelozen 1-2-3-4. w najprostszy sposob bedzie go pospawac, no chyba ze chcesz go wymienic to musisz cala skrzynie rozebrac. ja tak mialem w 912 ze byla wlaczona 4 i moglem tylko pracowac 4 terenowa, szosowa i wsteczna a jak przelaczylem na 1 lub 2 to ciagnik dusilo i nie jechal w ogole a jak wlaczylem na 3 to tak jak by byl luz. to znaczy ze pekl wodzik od biegow 3-4.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5 Share Piotrekk1989

Piotrekk1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 październik 2009 - 19:07

Zetor 9145 skrzynia Tylko w tym problem,że nie mogę zmienić przełożenia(wajchy z lewej strony) a biegi wchodzą dobrze zdjąłem dekiel skrzyni i w skrzyni nie mogę przekręcić nawet jednego trybika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 19 październik 2009 - 21:07

Zetor 9145 skrzynia o ile dobrze zrozumialem to przelozenia 1-4 wchodza dobrze a reduktor nie to moze od reduktora pekl wodzik a jak nie to juz nie mam pomyslu. moze widelki od przesuwania trybow sie zerwaly?? sam nie wiem.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy