Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y

94 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 29 listopad 2010 - 18:15

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y to w fabryce ktos ci nie poloczyl pozadnie tych przewodow powinno dmuchac jednoczesnie na nogi i troche slabszym powietrzem na szybe tak przynajmniej ja mam w 385 :rolleyes:
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Dzisiaj, 16:26
  •  

#22 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 29 listopad 2010 - 19:06

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y tak zamykamy te otwory jest albo na nogi albo na szybę. ale jak jest otwarte na nogi to powinno leciutko dmuchać na szybę ale ledwo wyczuwalne

#23 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 29 listopad 2010 - 19:26

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y no teraz to już chyba sobie nie poorzesz :rolleyes:

#24 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 19:34

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y ja to bym chciał żeby mi w Valtrze cieple powietrze na nogi dmuchało a mam nagrzewnice tylko pod sufitem zgapiłem się przy zakupie była opcja nagrzewnicy pod kierownicą a teraz to spiewają 1400zł trochę mi dużo muszę coś wykombinować

#25 Share paszkwil

paszkwil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 19:37

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y mam pytanie ja w 1014 mam tez taki problem gdzie zamyka sie te otwory i jak ustawic zeby dmuchal na cieplo a jak na zimno ja bym chcial zeby dmuchal na sama szybe pozdro

#26 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:25

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y

no teraz to już chyba sobie nie poorzesz :lol:

ja orze nawet w styczniu ja sie da jest mrozik to niema problemu orka zimowa napewno lepsza niz wiosenna 5 ha mi zostalo, jutro zamkne te otwory z dolu i zobacze co bedzie bo sa teraz na calego otwarte

#27 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 29 listopad 2010 - 20:30

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y no jak nie ma śniegu i mrozu to czemu nie, a mi chodziło o to, ze jutro to chyba nie wyjedziesz orać, chyba że śnieg, a poza tym to chyba tak mówią, ze w adwencie się nie orze i ja się do tego stosuję a nie mam dużo do orania, bo całość to 10ha ornych :lol:

#28 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 30 listopad 2010 - 08:42

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y mam pytanie ja w 1014 mam tez taki problem gdzie zamyka sie te otwory i jak ustawic zeby dmuchal na cieplo a jak na zimno ja bym chcial zeby dmuchal na sama szybe pozdro

przed pedałem sprzęgła i hamulca w stronę siedzenia masz otworki na wylot powietrza i tam są takie klapki łapiesz je powinny mieć takie wcięcie i ciągniesz do siebie żeby się ten otwór zamkną i wtedy leci tylko na szybę

#29 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 16:27

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Koledzy a gdzie znajduje sie ta nagrzewnica orginalna bo nie mogę jej znaleść. i jak sie ją włącza bo na panelu nie chodzi. Może trzeba ją woda zalać ale nie ma nawet zadnego zaworu żeby wode spuścić

Edytowany przez Ursus11, 26 styczeń 2011 - 16:29.

#30 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:47

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y oryginalna nagrzewnica znajduje sie w tunelu przy drazku kierownicy, na dole przy nogach. dmuchawa znajduje sie pod deska rozdzielcza, a wlacza sie ja na tym panelu przy drzwiach.

a no i ta nagrzewnica powinna byc podlaczona pod obieg chlodzenia silnika wiec nic nie trzeba woda zalewac. nie wiem jak to jest w tych nowszych z tym grubym dachem.

Edytowany przez Henius91, 26 styczeń 2011 - 18:49.

"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:22

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y No to wszystko chodzi tylko mi bezpieczniki pali wiec kiszka. Jutro odkrece i zobacze

#32 Share MarcinFrac

MarcinFrac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 luty 2011 - 14:36

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y witam.
Mam mały problem z ogrzewanie w moim ursusie 912(z cienkim dachem) . Orginalna nagrzewnica (ta miedzy nogami ) pękła i ja odłączyłem ale teraz zima no i troche zimno. Nowa nagrzewnica kosztuje 160 zł i efekt grzania tez nie bedzie za dobry. Znalazłem w internecie takie cos:http://allegro.pl/og...1405404155.html no i spodobało mi sie to bo nie ma za duzych rozmiarów i napewno lepiej by grzało nic ta orginalna tylko cena troche duza. No i chciałbym zrobic cos podobnego jak to na zdjęciu tylko sam i wyszło by taniej tylko nie bardzo wiem od czego wziasc nagrzewnice i wentylator zeby nie był zbyt duzych rozmiarów. chciałbym zamontowac to nad kierownica tam gdzie jest wylot na szybe w orginalnym ogrzewaniu i nadmuchy skierowac do góry na szybe mysle ze jest to najlpesze miejsce tylko nie wiem czy to sie tam zmiesci. To co na tym zdjeciu to raczej powinno.Macie jakies pomysły na to ? Moze ktos juz robił cos podobnego? z gory dzieki.
Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

#33 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 05 luty 2011 - 17:59

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Ta nagrzewnica co ja podałeś to teraz wsadzają do nowych zetorów

#34 Share MarcinFrac

MarcinFrac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 luty 2011 - 18:06

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y czyli jej wydajnosc byla by wystarczająca. Teraz tylko z czego zrobic cos podobnego ?

#35 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 05 luty 2011 - 18:29

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Tu masz taką samą ale tańszą a cena dobra http://allegro.pl/no...1445321202.html a z podlaczeniem póżniej bym myslał

#36 Share MarcinFrac

MarcinFrac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 luty 2011 - 19:21

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y no 200 zł to juz moze byc ale cos ta cena podejrzana tam to co ja znalazłem 700 zł a tu 200 zł.A jak myslisz zmieści sie tam gdzie mowiłem ? bo z podłaczenie wtedy nie było by problemu

http://moto.allegro....1430741607.html a tu znalazłem za 800 zł :blink:

#37 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 06 luty 2011 - 10:43

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Zawsze gdzieś sie przykręci. Ja teraz robie nagrzewnice do 902 ale orginajlną raczej ją reanimuje

#38 Share Grzesieko9873

Grzesieko9873

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 16:19

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Mam takie pytanie żeby wyjąć nagrzewnice trzeba unieść kabinę czy jak odkręcę tą blachę pod nagrzewnicą to ni wyjdzie pod kierownicą?

#39 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 19:11

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Mi wystarczyła tylko ta blacha tylko u mnie jeszcze z każdej strony po 2 śrubki przy podłodze trzebało odkręcić i to wszystko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:14

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y witam
czy mogl by kos wstawic zdjecia orginalnej nagrzewnicy i zaworu? jak to jest podlaczone? gdzie sie to montuje? chcialbym zrobic to w swojej 12-stce ale nie ma tam nagrzewnicy i nie wiem jak to dziala.