Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y

94 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 18 październik 2009 - 14:58

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Mam takie pytanie do uzytkowników cięzkich ursusów (ciężkich zetorow rownież) mianowicie zblizaja się chlodne dni , wiec podłaczylem orginalna nagrzewnice czy jak to się fachowo nazywa w mojej 385 , ale okazalo się ze jest uszkodzona (cieknie) a że slyszalem gdzieś że w tych ciagnikach jest ona malo wydajna i słabo grzeje (co nie wiem czy jest prawdą bo to pierwsza zima 385 u mnie) więc zastanawiam sie czy nie zamontowac jakiejś innej np. od samochodu FIAT 125P lub syrena 104 czy bedzie ona lepszym rozwiazaniem ?

czekam na wasze opinie i rozwiazania jakie macie w swoich ciagnikach .

P.S. pozdrawiam AGROFOTOWICZÓW I AGROFOTOWICZKI :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Dzisiaj, 23:12
  •  

#2 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 18 październik 2009 - 16:58

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Z tą wydajnością to może nie tak do końca jest mało wydajna ,ale kupić nową, oryginalną to trochę kosztuje. Można zamontować nagrzewnice od jakiegoś samochodu ale to wiąże się ze zmniejszeniem miejsca w kabinie bo w oryginalne miejsce raczej nie da się zamontować. To rozwiązanie ma też dobre strony bo na pewno mniej kosztuje od oryginału i da lepszy efekt. A na lato można sobie wymontować nagrzewnice i po kłopocie z miejscem. :)

#3 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 18 październik 2009 - 17:25

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y miejsce to jest (bo siedzenie jest przerobione i podstawą jest rura ) więc tam by nie przeszkadzała :) tylko właśnie o ten efekt mi chodzi , bo nagrzewnica od samochodu nic mnie nie kosztuje a naprawa orginalnej (o ole sie da )tak, to byloby nie opłacalne jesli byłaby gorsza i jeszcze wykładać kase na naprawe jej?

#4 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 19 październik 2009 - 18:19

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y To skoro już masz nagrzewnice od innego sam. to się nie zastanawiaj tylko montuj bo na pewno da lepszy efekt niż oryginalna.

#5 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 19 październik 2009 - 18:30

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y najlepiej wstaw nagrzewnice od autobusu :) z wiatrakiem najlepiej grzeje. wtedy to bys sie ugotowal :)
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#6 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 19 październik 2009 - 19:22

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y no to się nie bede zastanawial :) tylko tak patrze ze rzeczywiscie głupio wychodzi ją montowac w srodku bo nigdzie nie pasuje tak fest :) i może by ją na zewnątrz dać a nadmuch tylko do wnetrza kabiny ? co o tym myslicie ?

#7 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 19 październik 2009 - 21:05

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y na allegro widzialem oryginalna nagrzewnice do ursusa ale juz ta montowana pod dachem razem z silnikiem i panelem sterujacym, szczerze to bylo to dosc drogie bo az 500 zl ale mysle ze by sie oplacalo. nawet myslalem o zamontowaniu tego w moim 1224, miejsce pod dachem mam ale kasy brak. co do montowania poza kabina to bylo by to mozliwe ale musialbys jakies kratki nawiewu zamontowac w srodku gdzie bedziesz mogl podlaczyc "kanal" doprowadzajacy cieple powietrze, ale dla mnie to jest za bardzo skoplikowane i i tak bym zamontowal nagrzewnice w srodku.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#8 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 20 październik 2009 - 19:01

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y no właśnie i bedą straty ciepła , bo ogrzać powietrze zimne z zewnątrz bedzie trudniej niż troche cieplejsze z kabiny ... chyba ją jakoś wpakuje jednak do srodka :) aby przez zime a na wiosne sie ją odłaczy i wymontuje :)

#9 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 21 październik 2009 - 10:22

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Jak juz kombinujesz i przerabiasz to sprawdz i postaraj sie ja tak zamontowac, aby sieple powietrze takze lecialo na pzzednia szybe. Jak znam zycie to po wlaczeniu jej i zagrzaniu w kabinie cala para wodna( no bo przeciez to traktor i butow ni ezdejmujesz jak wsiadasz ;) ) siadzie si na szybie i bedzie plynac. Moze dasz rade zamontowac 2 szt mniejsze? Jedna malutka dmuchajaca na szybe, a druga nizej tak zeby dmuchala na nogi. Ja wychodze z zalozenia, ze jak ma mi byc cieplo to nogi musze zagrzac. Ale z drugiej strony nie nawidze nawet najmniejszej ilosci pary na szybie i niewazne czym jade. 

#10 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 21 październik 2009 - 16:37

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y nom botów faktycznie nie zdejmuje ;) z ta parą to już się przekonałem ostatnio ze bardziej niż w innych ciagnikach osiada :) a od czego by się nadała jakaś mniejsza nagrzewniczka ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rejestrator1

rejestrator1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 październik 2009 - 18:54

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Cześć. Chciałem się zapytać jak przeczyścić ogrzewanie w ursusie 914, bo w zimie to strasznie parują szyby i ogólnie jest zimno
w Kabinie. Jak przełączę na grzanie i włączę dmuchawę to leci tylko zimne powietrze, więc sądzę, że to wina zamulonej nagrzewnicy.
Czy ktoś wie jak ją wyczyścić?

#12 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 22 październik 2009 - 22:07

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Jedną z możliwych przyczyn jest wytworzenie się osadu z kamienia w nagrzewnicy co było spowodowane zalaniem układu chłodzenia wodą lub jakimś słabym płynem i przy rzadkim jego wymienianiu. Najlepiej spuścić wszystek płyn i przepłukać układ chłodzenia jakimś preparatem np prestone albo k2 radior flush czy jakoś tak, albo próbować jakimiś mieszankami wody z octem jest wiele sposobów zobacz sobie w dziale ursus C328-C362 temat o odkamienianiu chłodnicy ( bo nagrzewnica to taka chłodnica przecież) w C330 tam się dowiesz ciekawych metod na odkamienienie układu. Pewnie to wina że miałeś układ zalany wodą.

#13 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 22 październik 2009 - 23:12

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Oczywiście że przyczyną morze być zamulona chłodniczka ale zobacz czy nie jest ona czasami odłączona bo często tak jest czy zawór nie jest zamknięty no i czy masz termostat dobrze działający do jakiej temperatury nagrzewa się silnik? jeżeli ok 80C to powinno dobrze grzać i wtedy zabierz sie za ewentualne odkamienianie dodam jeszcze ze nowa chłodniczka kosztuje ok 180 zł

#14 Share rejestrator1

rejestrator1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 październik 2009 - 15:02

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y dzięki, wszystko sprawdzę.

#15 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:51

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Mam chyba orginalną nagrzewnicę w moim ursusie. Jest ona nie podłączona i teraz jest takie pytanie co trzeba zdjąc lub rozkręcić aby można ją podłączyć. Najpierw chyba bym ją wyjął i zobaczył czy nie cieknie bo raczej wątpię że bedzie dobra. I czy by mógł mi podać jakiś schemat albo wytłumaczyć jak podłączyć. A ciągnik nie jest na płynie jest na wodzie.
Case <3

#16 Share tommi

tommi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 19:17

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Mam chyba orginalną nagrzewnicę w moim ursusie. Jest ona nie podłączona i teraz jest takie pytanie co trzeba zdjąc lub rozkręcić aby można ją podłączyć. Najpierw chyba bym ją wyjął i zobaczył czy nie cieknie bo raczej wątpię że bedzie dobra. I czy by mógł mi podać jakiś schemat albo wytłumaczyć jak podłączyć. A ciągnik nie jest na płynie jest na wodzie.

kolego musisz zdjac obudowe pod kierownica (w ksztaklcie ceówki)pozniej musisz wyjac te 3 prety od gazu, przekaznika i zolw-zajac. pozniej musisz odkrecic taka obudowe tak beda srobki na plaski srubokret. jesli nadal bys jej nie mogl wyjac to musisz popatrzec pod kaabina jest jeszcze obudowa tam sa 4 srobki na 8 kluczyk. wykrec wszystko i powinno pojsc. jest troche zabawy . ja wczoraj sie mczylem zeby ja wyciagnac! jutro odbieram z naprawy. regeneracja 50zl. i radzilbym wlac plyn do chlodnicy zamiast wody bo ten koles co mi ja naprawia mowil ze zima zamarza w niej wodabo nie ma dobrego zejscia wody;).

#17 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 28 grudzień 2009 - 19:59

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y No tak aby zeszła cała woda to trzeba odłączyć po prostu wąż od nagrzewnicy i wtedy zleci
Case <3

#18 Share Kombajnista2009

Kombajnista2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 19:31

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y tutaj mam dla was rade jak spuszczać wodę bo kraniki nie zawsze puszczą wszystka moim zdaniem najpewniej jest spuszczać wężem jeden jest tam jak kolektor wydechowy to o ile się nie mylę zleci woda z nagrzewnicy a z bloku wąż jest po drugiej stronie na dole łatwo się domyślić gdzie zwracając uwagę na kranik

#19 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 12:21

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y W moim Ursusie, żeby było ciepło to silnik musi się dobrze nagrzać! A jak będzie sobie tak chodzić na wolnych obrotach to ta nagrzewnica prawie nic nie daje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 17:32

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y Witam mam problem z ogrzewaniem w moim ursusie 1224 mamy go od nowosci rocznik 94 poniewaz mam jeszcze pola do orki a sa mrozy chcialbym miec 100% sprawne. Problem jest taki ze dmucha tylko na nogi a na szybe nic i marznie mi szyba zdjolem ta gorna oslone na kokpicie a tam nie jest nic podlaczone do wylotu na szybe jest tylko guma od wentylatora do nagrzewnicy na dol puszczona.Jak u was jest z ogrzewaniem szyby dmucha na nogi i na szybe?Czy jak chcemy na szybe to moze na dole sie zamyka te otwory przy narzewnicy?