Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Axos 340 czy Case JXU 1070 lub New Holland T 5030?

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 październik 2009 - 21:09

a tam w Case siedzi ten nieszczęsny silnik IVECO :) A tak serio to na niemieckim forum było coś na temat tego że pierwsze Axosy były średnio udane, ale teraz zapewne już to poprawili. Co do wysokości ciągnika to Claas jest bardzo niski

Oj Perkins moze byc trzeba z miejsca mu dac ale potem idzie a w Case i Nh to jest CNH silnik dawniejszy Iveco znajomego kolega jezdził tirem i mowił że słabe silniki miały Iveco i mowi że od Iveco trzymaj się daleko :) ale czy to prawda to nie wiem i jako moc mają tego też nie wiem :(Ale Claasy są bardzo niskie ,niższe od NH i Case

Moim zdaniem nie ma co porównywać silników Iveco z ciężarówek do tych z małych CNH. To całkiem inne konstrukcje przeznaczone do innych celów i w ciężarówkach są bardziej skomplikowane niż w case jx, jxu, nh T i TD5000. Ja tam nie narzekam na 70 konny iveco w małym nh, ma około 6000 mth z 2002 roku i suchutki jak pieprz, pali na dotyk (a forterra kręci i kręci), nie dymi, co do mocy i elastyczności to niebardzo się wypowiem bo on tylko przy opryskiwaczu i lekkich pracach, ale jak kiedyś ciągnąłem nim 15 ton to się ładnie wkręcał na obroty i ma taki zdrowy dźwięk silnika.
Poza tym kiedyś jeden gość powiedział że w NH i Case są silniki iveco który należy do fiata a wiadomo fiat robi nienajlepsze auta, i iveco w tirach dużo pali więc stwierdził że ciągniki CNH to też smoki.
Co do claasa to powiedział że tam są wszędzie silniki mercedesa i one są lepsze bo jak tu porównać fiata/iveco do meśka.
I weź takiego fachowca słuchaj :) Coś posłyszy i powtarza

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Axos 340 czy Case JXU 1070 lub New Holland T 5030? Dzisiaj, 19:52
  •  

#22 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 21 październik 2009 - 15:27

Claas Axos 340 czy Case JXU 1070 lub New Holland T 5030? 'yarecki12' no niby masz racje najlepiej to jak uzytkownicy się wypowaiadają ;) A jeśclichodzi o NH to jest to firma taka połączona z Forda i Fiata mozna w nich bardzo dużo znleść z tamtych ciągników. A jeśli chodzi o ceny to Claas kosztuje AxosC 150 tyś brutto a NH t 5030 157 tyś a za Case podobno wołają sobie Case 164 tyś zł :) :) i to w takiej nienajbogatszej wersji :)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#23 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 październik 2009 - 15:43

Claas Axos 340 czy Case JXU 1070 lub New Holland T 5030? a jakie skrzynie w tych ciągnikach, czy w tych cenach jest jest rewers elekt. hydr. biegi pod obciążeniem, EHR, blokada, przedni napęd, WOM załączane elkt-hydr, ile opcji WOM, fotel pneumatyczny, tylny zaczep automatyczny? Może się okazać że jak to wszystko dodasz do ceny, to okaże się że kosztuje to więcej niż te moje 185tyś ;)

#24 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 październik 2009 - 17:52

'yarecki12' no niby masz racje najlepiej to jak uzytkownicy się wypowaiadają :) A jeśclichodzi o NH to jest to firma taka połączona z Forda i Fiata mozna w nich bardzo dużo znleść z tamtych ciągników. A jeśli chodzi o ceny to Claas kosztuje AxosC 150 tyś brutto a NH t 5030 157 tyś a za Case podobno wołają sobie Case 164 tyś zł :) :) i to w takiej nienajbogatszej wersji ;)

co do NH to masz racje można w nich sporo znaleźć z Forda, niektóre części z naszego forda pasują do NH produkowanych nawet do 2007 roku, ale czy to oznacza że są złe??
a w jakiej konfiguracji są te ciągniki w tych cenach co podałeś??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 22 październik 2009 - 18:09

Claas Axos 340 czy Case JXU 1070 lub New Holland T 5030? Ten t5030 to będzie miał coś około 75 koni. Mulasty raczej nie będzie.... Kolega ma td5010 - 60km z turem i bardzo go chwali, za małe spalenie, zwrotność, bezawaryjność, mówi że na małych przełożeniach wogóle nie jest mulasty tylko przy prędkości trochę muli... bo ma skrzynię 40km/h i to trochę za dużo na tak mały ciągnik. Ale przy 75 km napewno będzie lepiej.... Ale przy serii 5000 weż skrzynie 16/16 i sprzęgło elektrohydrauliczne bo bez tego to lepiej wziąść td 5030 lub td5020 - będzie dużo tańszy. Td5030- 114000 brutto bez sprężarki, sprężarka 7000.

#26 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 22 październik 2009 - 19:33

Claas Axos 340 czy Case JXU 1070 lub New Holland T 5030? Ja tam nie mówie że Fordy są złe tylko mówie że dużo jest w NH podobnych rzeczy z tych ciągników. Ale i w Zetorze się nic nie zmieniło prawie mam 9540 i Forterre i też jest dardzo podobna to 9540 :) A te ciągniki to nie mają EHR bo po co do tak małego ciągnika EHR co on bedzie chodził z agregatem uprawowo siewnym czy co że mu taki potrzebny tak mi deeler mówił jednej z firm że to jest nie opłacalne do takiego ciągnika i mało potzrebne i ma racje niby :) majo haki CBM skrzynie zwykła z rewersem a w Claasie siedzenia pneumatyczne najszersze ogumienie 3 prędkości wałka i klima.Coś takiego podobnego by było z tego co mówili.Ale to tylko rozmowa jak przyjdzie co do czego to się zmienia zawsze w któroś strone ;)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#27 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 październik 2009 - 21:24

Claas Axos 340 czy Case JXU 1070 lub New Holland T 5030? Niedawno mój wujek kupił jxu 95 za ok 150 tys brutto w firmie ASPRIM. Z tym że nie wiem kiedy ciągnik zamówił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 25 październik 2009 - 21:06

Claas Axos 340 czy Case JXU 1070 lub New Holland T 5030? Asprim jest niedaleko mnie akurat ;) a na ciągnik trzeba czekać 2 miesiące z tego co słyszłem jak się go zamówi
Oka chłopaki temat można już zamknąć Kupiłam ciągnik Claas Axos 310 z ładowaczem MX U10.
Zetor Team

Dodaj odpowiedź