Skocz do zawartości

Zdjęcie

na jaka polską belarke stawiacie

166 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 25 październik 2009 - 10:00

na jaka polską belarke stawiacie Chodziło mi o wydajność. Wiadomo każdy chce przeparcowac sezon bezawaryjnie. Ja w sezonie pare lat temu na serwis czekałem 1 tydzień. Nie dość że przyjechali ok 22.00 to gówno zrobili i te same problemy sie pojawiały. Dopiero prywatna firma z lublina mi zrobiła raz a dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
na jaka polską belarke stawiacie Dzisiaj, 01:05
  •  

#122 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 25 październik 2009 - 10:10

na jaka polską belarke stawiacie Co do tematu to ja polecam prasę Unia Famarol DF 120 Prasa rolujaca Unia Famarol DF 120 deutz-fahr NOWA (787977636) - Aukcje internetowe Allegro
Myśle że to jest najlepsza z polskich pras.

#123 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 25 październik 2009 - 10:35

na jaka polską belarke stawiacie To dla porównania prasa zachodnia produkowana w fabryce w Płocku.
Agroma - Prasa zwijająca Case RBX 344F

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 25 październik 2009 - 10:46

na jaka polską belarke stawiacie Sto razy wolałbym tego Case niż Famarola, nie wiele droższa, a jakość na pewno będzie inna.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#125 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2009 - 11:01

Dodi i obys sie nie meczył z ta sipma tak jak ja ze swoja. A to co napisał wolf19 swiadczy jaki badziew sprzedaje sipma!!!

Co, że znam pracowników SipmY to nie znaczy, że robią badziew..

Jakbyś Ty robił po 10godzin dziennie za 1100zł też byś specjalnie się nie przykładał do roboty ;)

#126 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 25 październik 2009 - 11:07

na jaka polską belarke stawiacie chodzilo mi o to ze masz blisko po czesci i pewnie taniej tez sobie cos zalatwisz wiec nie masz co narzekac na prase. To juz nie chodzi o przykladanie sie pracowników Tylko o material z jakiego te prasy i nie tylko sa wykonane, i lipne rozwiazania konstrukcyjne.

#127 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 25 październik 2009 - 12:50

na jaka polską belarke stawiacie z polskimi prasami było by wszystko ok jak by były robione z odpowiedniego materiału! ja stawiam na metalfach

#128 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 25 październik 2009 - 18:41

PRASA ZWIJAJÄ�CA METAL-FACH OBWIÄ�ZYWACZ CENTR SMA (789596791) - Aukcje internetowe Allegro można taniej kupić ;)

My mamy właśnie Sokółkę z Łukowa, jej cena była o jakieś 1500 zł niższa jak u innych dilerów w okolicy. A co do samej prasy to nic złego nie możemy o niej powiedziec, jedynie w 1 i 2 sezonie zdarzało się, że belki słomy stawały w komorze, ale ostatnio nie mamy takiego problemu. Choc prasa robi u nas jedynie lekko ponad 200bel sianokiszonki i ze 300 słomy, wiec sie nieprzepracowywuje, (coś takiego jak usługi belowarką w naszym regioie nie istnieje).

#129 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 20:33

na jaka polską belarke stawiacie utwierdzam się ciągle w przekonaniu że najtańszą a zarazem najlepszą prasą ( a może odwrotnie) będzie metalfach i tutaj jeszcze jedną sprawę chcę poruszyć tzn centralne smarowanie, podpytałem o to wielu posiadaczy pras i każdy pyta co to jest wogóle i po co bo podczas smarowania codziennie rano polać z butelki olejem i styka na cały dzień, więc co jak co ale w metalfachu ponad 2 kafle dopłaty jest za cetralne więc, czy nie będę pluł sobie w brode jak nie wezmę centralnego smarowania?

#130 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 20:38

na jaka polską belarke stawiacie Ja bym osobiście brał z centralnym smarowaniem. Poprostu któregoś dnia zapomniałem nalać w swojej prasie oleju i wtedy łańcuchy tak jakby od kurzu się zapiekają no i straszne tarcie jest między ogniwem a zębatką (głośniej pracuje). Więc sam pomyśl!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:06

na jaka polską belarke stawiacie jeśli prasa to obowiązkowo z centralnym smarowaniem. Nie wystarczy polać rano i styknie na cały dzień pracy w upale i kurzu. Łańcuch należy smarować często, a wtedy i zębatki dłużej Ci posłużą.

#132 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:41

na jaka polską belarke stawiacie no tak, ale dlaczego w zipmie centralne kosztuje 800zł a w metalfachu ponad 2 tysi, czy te smarowanie jest bezawaryjne, tzn nie zatyka się nic itd i ile oleju zchodzi na dzień roboty?

#133 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:48

na jaka polską belarke stawiacie U siebie w claasie leje przepalony olej i jak do tej pory nic. Tak o uszy dzieś mi sie obilo że w metalfachu to tylko podczas podnoszenia klapy jest podawany środek smary a prawdopodobie jest nim towot- chyba że żle słyszałem. W moim claasie jest tak że to jest pompka i ona działa od wałka (cały czas cos się sączy po tych miotełkach do łańcucha) Gożej jak dochodzi do zmiany łańcucha upier.... się można że szok

#134 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 08:36

na jaka polską belarke stawiacie co do zatykania to wszystko zależy od oleju, jak nalejesz syfu to oczywiste jest, że się zatka, ale jak będziesz lał jakiś czysty (odstany) olej to nic takiego się nie stanie.

#135 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 09:10

na jaka polską belarke stawiacie no tak, ale belarkę i tak codziennie trzeba przesmarować to chlapnięcie wtedy olejem na te 5 godz roboty nie wystarczy? podobno w instrukcji sipmy jest że co 30 godz wystarczy poleć łańcuchy

#136 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 12:06

na jaka polską belarke stawiacie To zależy ile dziennie robisz. W mojej punkty smarne o najczęstszym czasie obsługi wymagają smarowania co 10godzi. Co w sezonie sianokosów wypada raz na 2 dni, a w okresie żniwnym co dziennie. Z tym chlapaniem olejem na łańcuchy to tak nie za bardzo. Jak już to trzeba dokładnie naoliwić cały łańcuch, bo łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo, a najszybciej zużyje się te do, którego przy chlapnięciu olej nie dotrze.

#137 Share pawlon

pawlon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 14:06

na jaka polską belarke stawiacie Tak o uszy dzieś mi sie obilo że w metalfachu to tylko podczas podnoszenia klapy jest podawany środek smary a prawdopodobie jest nim towot- chyba że żle słyszałem. W moim claasie jest tak że to jest pompka i ona działa od wałka (cały czas cos się sączy po tych miotełkach do łańcucha)

Z tym towotem to źle slyszałeś. W starszej wersji smarowania bylo tak jak piszesz - olej jest podawany gdy podnosi sie klapa, natomiast w nowszej wersji jest pompka która podaje olej cały czas. Na wale jest mimosrodowa tarcza, którą można regulowac ilość podawanego oleju

#138 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 15:05

na jaka polską belarke stawiacie Teraz to oni wsadzają te łożyska bezsmarne (lepiej by było żeby można je smarowac co jakiś czas ale kto tam wie tych konstruktorów) W moim clasie smaruje może raz na pare dni bo tam nie ma co smarować- łożysko, tuleje od targańca, ramiona napinaczy łańcuchów i podpierak. A jest sporo łożysk które są kryte a pracują o wiele ciężej (na walcach) ale jeszcze nigdy łożysko na walcu nie wysiadło więc ja bym się nie martwił o to tz. codzienne smarowanie

Najlepszym rozwiązaniem było by centralne smarowanie ale wszystkiego automatycznie czyli napełniam np zbiornik (smarem) i ono automatycznie co jakiś czas podaje na wszystkie łożyska no i te łańcuchy. Wiadmo podanie jednorazowe (np.co te 30godz.) smaru na łożyska działa o wiele krócej (w miarę gdy czas pracy rośnie łożysko zwiększa tarcie) niż podawanie automatyczne w dużo mniejszej ilości ale co jakiś czas. Ciekawe czy jest taka prasa co ma takie smarowanie?!

#139 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 17:12

na jaka polską belarke stawiacie Dobra ale co do wyboru samej prasy tzn polskiem prasy, to metalfach wśród najtańszych pras nie ma sobie równych chyba, no chyba że pronar z 500 w promocji za 43 tyś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 00:20

na jaka polską belarke stawiacie Witam, SIPMA, WARFAMA czy METAL FACH a moze PRONAR?? Która z nich wybrać na trudne warunki(łaki torfowe, czesto podsaczone). Chodzi mi o nowe prasy. Powierzchania pola to okolo 40 ha w tym głownie łaki i nastawienie na sianokiszonke. Z góry DZIEKI za porady.