Skocz do zawartości

Zdjęcie

na jaka polską belarke stawiacie

166 odpowiedzi na ten temat

#81 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 październik 2009 - 17:43

na jaka polską belarke stawiacie I ja się boję że będę musiał parę takich jednoiponadDodany obrazektonowych bel zrobić jak pogoda się nie poprawi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
na jaka polską belarke stawiacie Dzisiaj, 04:56
  •  

#82 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 23 październik 2009 - 17:49

na jaka polską belarke stawiacie Otóż powiem wam że mam Metal-facha jak naraze chodzi bezawaryjnie. Natomias na dziś dzień nie kupiłbym rzadnej polskiej maszyny. A odnośnie tonowych bel to u mnie kiszonki w tym roku dośc ciekawie ważą, wczoraj igłe połamałem co jest przełomem w ich wadze;/.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#83 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 23 październik 2009 - 18:02

na jaka polską belarke stawiacie @Luke16 nie dziwie się że nie wypowiesz się w tym temacie bo nie masz odpowiednich argumentów
@gazi przy takiej pogodzie to wyobrażam sobie jaka musi być mokra :(

A tak w temacie na najlepszą z pras polskich z których dotąt widziałem (w sianokiszonce) była by to WARFARMA, ale to tylko wygląd beli mnie tym kieruje bo pracował z nią case 120km a prędkość nie przekraczała 4km/h (strasznie wolno) ale belki piękne. I dochodzi tu jeszcze na niekorzyść warfarmy że jest łańcuchowa, ale żeby nie było tak że jestem zwolennikiem walcowych to w tych prasach łatwiej o zatrzymanie beli. Prasy pasowe pewnie są lepsze pod względem tym że zbicie beli jest od początku więc można dosyć szybko śmigać, za to w prasach stałokomorowych im wolniej tym lepsze zbicie (ale tylko w początkowym momencie dobijania beli, bo podczas napełniania komory żaden ucisk nie dziala na powstającą bele). W stałokomorowej też dochodzi taki motyw że jak jedziemy wolno (dotyczy słomy i poniekąd siana) materiał szybko się kruszy- dzieje się tj rotor docinal.
Podsumowując całość bele wykonane stałokomorówką z małą prędkośćią mogą dorównać prasom zmiennokomorowym które poruszają się z dopuszczalną prędkością odpowiednią dla przepustowości masy. Ale gdyby zmniejszyć prędkość prasy "pasowej" to bela by była lepsza niż w walcowej/łańcuchowej

OD CAŁA FILOZOFIA ;) :) - ale dochodzą też argumenty techniczne o których nie chce mi się pisać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

McHale na Targach FERMA zobacz »

•  

#84 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 październik 2009 - 18:08

na jaka polską belarke stawiacie dziś koszona i dziś zbierana, całe szczęście że zdążyłem pozgrabiać

#85 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 23 październik 2009 - 18:49

na jaka polską belarke stawiacie Całe szczęście że my mamy już 3 pokos już dawno za sobą , bo teraz to było by ciężko coś zebrać przy tych warunkach. @Luke16 należy do grona użytkowników którzy są ogromnymi fanami pras JD i zawsze te prasy są najlepsze ;)

#86 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 październik 2009 - 18:50

na jaka polską belarke stawiacie Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Pronar 82SA + prasa

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Prasa zmiennokomorowa Sipma Z-599

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> MF 3060

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Fendt 312 Vario + Claas Rollant 255RC

można tak bez końca...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#87 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 23 październik 2009 - 19:00

na jaka polską belarke stawiacie Luke16 to niech wujo nauczy się owijać belki moim skromnym zdaniem dobry materiał na kiszonkę i dobra folia to 90% sukcesu a tylko 10% prasy. a na fotach widać to co trzeba tylko poprostu ciężko je odróżnić bez oszukiwania;p

#88 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 październik 2009 - 19:09

na jaka polską belarke stawiacie tutaj najlepiej widać ile w tej pracy zależny od operatora:
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Prasa zmiennokomorowa Sipma Z-599 - strona 3

#89 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 październik 2009 - 19:13

na jaka polską belarke stawiacie Panowie, może to też ciekawe co piszecie o prasach JD, ale temat jest o polskich prasach, zaglądam do tego tematu z nadzieją że dowiem się na którą nową polską prasę warto postawić a to czy polska czy zachodnia lepsza to są inne tematy, a więc z poslkich pras to ja znam tylko sipme warfama i metalfach, walory użytkowe chyba każdy mniej więcej zna a jak jest z wykonaniem awaryjnością i wytrzymałością tych pras liczę na to że jeszcze się dowiem w tym teacie ;)

#90 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 październik 2009 - 20:10

na jaka polską belarke stawiacie Ferdek-jeszcze jakiś czas temu poleciłbym Metalfach-ale widzę że ostatnio produkują po prostu badziewie,gneralnie pras łańcuchowych nie cierpię (hałas !) więc odpada Sipma i Warfama Dodany obrazek ,Pronara nie znam,Unię ma mój kolega-chwali ją (ale nieoficjalnie dowiedziałem się że serwis był u niego częstym gościem-więc nie wiem).Generalnie nie polecam polskiej prasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 23 październik 2009 - 20:21

na jaka polską belarke stawiacie Mam sipme z 1997 roku i nie narzekam na nią, jak już kolega wcześniej wspomniałszeroki podbieracz jest wielkim atutem sąsiad miał Classa 170x120 i juz chce ją sprzedać bo na tak wąskim podbieraczu nie idzie ujechać tak samo znam gościa co ma welger Pr 150 czy jakoś tak za wąski podbieracz, nie wspomnę o tym jakie tam sa problemy z owijaniem sznurka jakieś "wajchy" trzeba ciągnąć potem puszczać. A przy Carraro sznurek podawany jest elektrycznie i jak coś strzeli to nie wiadomo gdzie sie udać po części. A gdy wysiądzie przy sipmie jakieś łożysko wałek czy cos to 15Km do sklepu i już mam.Sąsiad do tego classa to zębatek nie ma gdzie dostać. Jeżdzę simpą na usługi około 4500 balotów rocznie i na pewno jej nie zmienię na jakakolwiek zachodnia. W moich okolicach większość ma sipmy czasami Warfamy i nikt nie narzeka tak na nie jak niektórzy ja AF. Wg mnie jak się będzie dbać itp to sprzęt na długo posłuży, smarować łańcuchy itp.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#92 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 październik 2009 - 20:31

na jaka polską belarke stawiacie Dominik-Ferdek pisał o nowej polskiej prasie !-nie porównuj prasy z 1997r z prasą A.D 2009-teraz są robione "na sztukę"-ja też mam Metalfacha z początków produkcji-to podejrzewam że waży jakieś 0,5 tony więcej niż najnowsza Dodany obrazek

#93 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 23 październik 2009 - 20:36

na jaka polską belarke stawiacie Jest jeszcze nowa"polska" prasa zwijająca z Famarolu Słupsk. Wzór DF więc może taka byłaby najlepsza?
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#94 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 październik 2009 - 20:50

na jaka polską belarke stawiacie belki robi ładne i gdyby było to jedyne kryterium to bym ja szczerze polecił, ale tak jak pisał kolega Jaro, serwis to się prawie jak rodzinę pozna... tyle razy bedzie nas odwiedzał ;)

#95 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 24 październik 2009 - 08:33

na jaka polską belarke stawiacie Ehh szkoda że nie zrobiłem fotki belce którą zrobiłem po metalfachu ursusem 902, belka była równa i palca by w niął nie włożył ;) ale ursus 902 ledwo dawał rade :(

#96 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 październik 2009 - 13:38

na jaka polską belarke stawiacie To co z nowych polskich sipma clasik czy metalfach? Jestem za metalfachem bo tańszy i ma lepsze wyposarzenie, oczywiście o ile zdecyduje się na nową, bo z tego co piszecie to trzeba to bedzie dobrze przemyśleć ;)

#97 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 24 październik 2009 - 13:52

na jaka polską belarke stawiacie ja tam jeśli bym miał na tyle kasy i chciałbym kupić coś nowego to brał bym bez wahania metalfach. t.

#98 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 24 październik 2009 - 14:15

na jaka polską belarke stawiacie @bogdan
"zeczą wiadomą że w ewolucji pras pasówka jest następnym ogniwem,", a z tym się nie zgodze bo w starych książkach maszynoznawstwie (lata '70) są właśnie tylko schematy pras pasowych, a rysunki łańcuchowych (bo walcowe widziałem wcześniej) spotkałem dopiero w wydaniach z końcówki lat '80, albo 90, a wierz mi że trochę tycj książek przerzuciłem przed krajowym OWIURem ;)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#99 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 24 październik 2009 - 14:25

na jaka polską belarke stawiacie Jak masz większy ciągnik to bez wachania brałbym metalfach ;) troche się na czytałem o tych łańcuchach w sipmach i wole metalfacha, i jest nawet tańszy :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 październik 2009 - 17:11

na jaka polską belarke stawiacie proszę o małe porównanie sipmy klasik i metalfachu, tzn. wiem że sipma klasik nie bardzo nadaje się do ciągnika 90-100km, czy w metalfachu są masywniejsze mechanizmy i sprzęgiełka, 2ga sprawa zapychanie się prasy, w sipmie to tragedia po zgrabianiu długiego siana kogutem, oraz czy w metalfachu jest w standardzie lub w opcji podnoszenie podbieraków podczas pracy z ciągnika czy trzeba tak jak w sipmie wysiadać i dzwigienkę przekładać?