Skocz do zawartości

Zdjęcie

na jaka polską belarke stawiacie

166 odpowiedzi na ten temat

#61 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 październik 2009 - 17:05

na jaka polską belarke stawiacie i 3 w sianokiszonce jest po pasówce ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
na jaka polską belarke stawiacie Dzisiaj, 20:23
  •  

#62 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 22 październik 2009 - 18:51

na jaka polską belarke stawiacie ja czekam na wypowiedzi luke16 ciekawe czy zgadnie.

#63 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 22 październik 2009 - 19:01

na jaka polską belarke stawiacie hehe świetny pomysł z tym quizem @mirasek ;) a teraz ciekawe czy nasz zwolennik pasówek pozna to o co gotów się kłócić :DB)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 22 październik 2009 - 19:22

na jaka polską belarke stawiacie Każda prasa jest dobra, tylko jedna wada walcówek według mnie to to że potrzeba do nich troche wiekszego ciagnika zeby dobrze dobić belkę, pasówka za to dobija rownomiernie.
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#65 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 22 październik 2009 - 20:37

na jaka polską belarke stawiacie Obstawiam że 1 i 3 to prasy łańcuchowe w sianokiszonce (ręki nie dam sobie uciąć ale 3 to warfarma, a 1 to prasa ktorej zaczepiono za małego konia- sipma) 2 jest po pasówce a 4i5 to zachodnie prasy stałokomorowe
W slomie pasówka to 3
Nie miałem styczności z prasa zmiennokomorową. Osobiście nie kupiłbym tez drugi raz claasa rollant 44
Luke16 co ty wiesz o prasowaniu jak twoja pierwsza prasa to JD a reszta to na uslugach ci robila
Czekam na rozwiazanie quizu z niecirpliwoscia!!!

#66 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 październik 2009 - 20:44

na jaka polską belarke stawiacie

i 3 w sianokiszonce jest po pasówce ;)

Nie liczy sie, podglądałeś :)
Luke pewnie teraz siedzi i wertuje galerie AF z prasami :(

@macin87, sporo odgadłeś prawidłowo, narazie nie mówie co żeby było ciekawiej. Odezwe sie pewnie dopiero w niedziele, miłego zgadywania :)

#67 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 październik 2009 - 20:46

na jaka polską belarke stawiacie liczy się nikt nie zabronił galerii przeglądać ;)

#68 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 październik 2009 - 11:20

na jaka polską belarke stawiacie śmiejcie się śmiejcie ;) Ja wiem swoje i zdania nie zmienie.... Szczerze to na tych zdjęciach huia co widać za przeproszeniem....

Zapraszam do mnie w okolice a zobaczycie kto robi najlepsze belki... Kiedyś zaczepiali do pras mf 255 i c360 teraz podczepiają ciągniki po 100KM i nic im to nie daje belki jak były kapcie tak są....

#69 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 23 październik 2009 - 11:38

na jaka polską belarke stawiacie Haha 100 Hp w prasie i dalej kapcie?? :( ;) Nagraj jakiś filmik ale nie tak ze umówisz się z operatorem ze będzie kapcie klepał jak będzie bele kręcił :)

#70 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 październik 2009 - 12:47

na jaka polską belarke stawiacie mickas zapraszam do mnie przekonasz się gość prasuje u nas jeden sipmą i mf 3095 a drugi krone kr125 i mf 699 kolejny z kolei prasuje zetorkiem 7745 Turbo i krone kr130 i jeszcze jako takie te belki są ale tamci to masakra kapcie totalne... tak jak pisałem 28 belek na jednym ha ... Nie było to na usługach tylko u niego na łące nas z ojcem zamurowało jak przeliczyliśmy belki... tym bardziej że mamy po sąsiedzku łąki... Z resztą byłem u mojego wujka który zieloną sipmę ciąga ursusem 1224 to widziałem belki w oborze po niej... sianokiszonka spsuta, słoma od góry do środka przesiąknięta... i jak naprawdę przyjechał jakoś w żniwa i zobaczył moje belki to aż zabluźnił... cytuje jego słowa: " O kur*a, tutaj palca się nie da wcisnąć!!"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 23 październik 2009 - 13:04

na jaka polską belarke stawiacie To albo takie ( za przeproszeniem ) cioty u was prasują albo nie wiem :) U mnie 2 sezony temu belował kolo z SKR Sipmą Classic + 3P to bez obaw miałem bele na dworze i przesiąkały baardzo mało nie psuły się w środku a dodam ze sterty nie okrywałem ;) Tak samo było po Claasie 44 ??(walcowa) i Case 75 km. :( W przyszłe żniwa uchwycę te zestawy w akcji i podam wam materiał :)

#72 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 październik 2009 - 13:06

na jaka polską belarke stawiacie to znaczy że w twojej okolicy tylko Ty bele umiesz robić, jeden gościu co rok zmienia prasę bo mu bel nie ściska, miał już claasa, sipme, pasówkę, i wergera a bele jak były nie ściśnięte tak są dalej a ciągał te prasy ciągnikiem 120kM

#73 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 23 październik 2009 - 13:58

na jaka polską belarke stawiacie Nie ma co porównywać Łańcuchowej do Pasówki. Jest innu zgniot. W mojej okolicy nikt nie postawił na pasówke. Każdy woli Sipme metal-fach czy Warafame. I są zadowolenie z jakości bel, mało ich nie robią. Jeszcze nie zdażyło sie żeby któryś przyszedł i narzekł. Cześci ddostaną w sąsiedniej miejscowości.

@mickas092 w mojej okolicy też prasuje taki sam zestaw i dawał sobie rade. Przy dobijaniu nie miał problem. Też kupiłem Classica.

#74 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 23 październik 2009 - 16:42

na jaka polską belarke stawiacie @Luke16 a w jaka belke palca włożysz ja mam stałokomorówke i palca NIE WŁOŻE. Takie porównanie że palec nie wejdzie to dziecko wymyśli. Po drugie chwalisz się tą prasą że twoja jedyna w okolicy najlepsza no i że ty najlepsze belki robisz w promieniu 100km ;) :( - przestań sie wychwalać źeś taki najlepszy gospodasz że mucha nie siada. Zaprosił bym cię na sianokosy ze swoją prasą i wtedy byś pokazał co potrafisz ale pewnie daleko mieszkasz (z chęcią bym nawet kase za fatyge dał ci jak za prasowanie na usługach)

#75 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 październik 2009 - 17:07

na jaka polską belarke stawiacie najlepszą różnicę widać na zdjęciach ;) czyli nie widać różnicy, a Tobie oczywiście LUKE16 zdjęcia nie pasują, bo przeczą głoszonym przez Ciebie teorią.

#76 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 październik 2009 - 17:12

na jaka polską belarke stawiacie rzeczą wiadomą że w ewolucji pras pasówka jest następnym ogniwem, ale nie przesadzajmy z tym że stało komorówki są tak kiepskie jak to kolega LUKE16 maluje. To, że u niego u niego jest kiepska trawa, a u sąsiada za miedzą świetna, nie czyni z pasówki maszyny o dwa razy większym zgniocie ;)

#77 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 październik 2009 - 17:19

na jaka polską belarke stawiacie marcin a z miłą chęcią tylko fakt odległość i musiałbyś mi dać jakiś ciągnik minimum 80KM i wtedy byś zobaczył co ta prasa potrafi ;) :) U mnie jest tak cisnę ile fabryka dała dopuki ciągnik nie przygasa :( Ja nie mówię że stałokomorówki są beee ale po tym co widzę u siebie na okolicy to fakt wtedy są beee... Z resztą w słomie ustawiliśmy się z sąsiadem ja 7211 + jd 550 sąsiad 7745 + krone KR130 on słoma pszenna ja żytnia.... ja robiłem belki 100 na 120 on 120 na 120 i co ciekawsze on tą belkę wypluł szybciej niż ja :) ja belkę setkę wyplułem między jego pierwszą a drugą :) ... Jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać :) ...

semos jestem ciekaw jak wzieli byśmy te belki z tego samego pola to założyłbym się że więcej by ważyła moja :)

bogdan oj byś się zdziwił ... łąki każdy ma identyczne i to nie zmienia faktu że ja mam inną trawę od sąsiada :)

#78 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 23 październik 2009 - 17:35

na jaka polską belarke stawiacie Chłopie ale ty jesteś uparty. Takie porównanie że ty na swoim polu a on na swoim (jakie nawożenie- nie każdemu rodzi się tak samo), a porównanie dwóch rodzaji słom też mija się z celem to tak jakbym porównał bele po słomie jęczmiennej i mieszance

#79 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 październik 2009 - 17:40

na jaka polską belarke stawiacie dobra ja wiem swoje i ty też wiesz swoje... ja się więcej w tym temacie nie wypowiadam....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 październik 2009 - 17:40

na jaka polską belarke stawiacie a my dziś ukręciliśmy belę o wadze ok 1t i to prasą stałokomorową