Skocz do zawartości

Zdjęcie

na jaka polską belarke stawiacie

166 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2009 - 07:02

na jaka polską belarke stawiacie jak ten rolland 44 ma już "wygłaskane" walce, to nie będzie problemu w słomie? Do jakich roczników robili te 44 a w jakich inne nazwy były clasów na wałki na bele 120cm?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
na jaka polską belarke stawiacie Dzisiaj, 22:54
  •  

#42 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 październik 2009 - 07:31

na jaka polską belarke stawiacie jak wygłaskane?? walce mają tłoczone takie jakby to nazwać "łezki" i wygłaskać na nich można tylko farbę, a inne prasy claasa walcowe na bele 120x120 to 46, 250, 255 i te nowe

#43 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 październik 2009 - 08:00

na jaka polską belarke stawiacie [quote name='qazi' date='21 October 2009 - 22:12' timestamp='1256155920' post='404507'a z ceną to do 18 tys można ładną z siatką znaleźć[/quote]

Oj nie wiem, czy będzie taka ładna z siatką w tej cenie. Moim zdaniem za ten model z siatką taki aby nam posłużył kilka lat bezawaryjnie to trzeba dać 20-21 tyś. Wtedy kupujemy naprawdę dobry stan jeśli chodzi o tryby i łańcuchy oraz ładnymi nie pogiętymi walcami.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 październik 2009 - 08:37

na jaka polską belarke stawiacie stan ie wiem czy jest idealny ale poniżej 18tys
Prasa CLAAS ROLLANT 44 s SZNUREK / SIATKA 44s !!!! (769167683) - Aukcje internetowe Allegro
claas 44 (773254458) - Aukcje internetowe Allegro
Prasa Rolująca CLAAS 44 (790320118) - Aukcje internetowe Allegro - ta trochę droższa

#45 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 22 październik 2009 - 08:38

na jaka polską belarke stawiacie marcin87 nie dzieciaku to po pierwsze.... kup pasówkę zmiennokomorową a porozmawiamy ;) Jesteś kolejnym niedowiarkiem który uważa że stałokomorówka jest super... Popytaj tych co mają pasówki i co mieli stałokomorówki i poprzechodzili na pasówki nie ma nawet co porównywać belek po tych prasach.... Mi robili różni ludzie i claasem 46 RC i zwykłą 46, sipmą, metalfachem, krone kr125 różnymi ciągnikami od 50km do 150km ... i jeszcze ten co przyjechał tą krone kr125 i tym ciągnikiem 50KM zrobił najlepsze belki... Mogę ci foto przesłać po metalfachu balota dwuletniego... cały popsuty otwieramy tylko rozcinamy i wywozimy bo nie da się nic wybrać nawet :/ damian18 za bardzo nie mam jak nawet foto teraz zrobić bo cyfrówke mam padniętą (chyba że tego szrota uda mi się odpalić) ale mogę się akurat tym pochwalić że żadna belka nawet ta na spodzie nie jest siadnięta a całego balota możesz rozwinąć sobie po podwórku jak dywan bez szarpania :) Wiesz jak już zetor 7211 z turem stęka przy załadunku bel na przyczepę to swoje muszą ważyć... Marcin87 wierzyć nie musisz przyjedź a zobaczysz co się dzieje u nas na okolicy...

Pogadajcie z http://www.agrofoto....0711-m6854.html i pooglądajcie jego galerie :) Ja w tym roku czasu nie miałem na fotografowanie...
Z nim również i zapraszam do galerii :) http://www.agrofoto....k88-m16372.html
I tutaj http://www.agrofoto....el93-m2003.html

I zapraszam do rozmawiania z innymi użytkownikami wszystkich pasówek nie tylko JD ale i również Claas

#46 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 październik 2009 - 09:19

na jaka polską belarke stawiacie Jeżeli ktoś będzie bele robił na odpierdziel to żaden sprzęt mu nie pomoże-u mnie w okolicy NIKT nie ma zmiennokomorowej (a belarkę ma prawie każdy)-i co ?-ano nic -ten co robić potrafi zrobi dobrą belę byle czym (w łancuchowej),a jeżeli ma te parę koników więcej to beli z walcówki też się wstydzić nie będzie...

#47 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 październik 2009 - 12:03

na jaka polską belarke stawiacie jeżeli by było tak jak piszesz Luke16, że po metalfachu bele nadają się tylko na wyrzucenie to pewnie by w krótkim czasie brakło w naszym kraju dziur i rowów do wypełnienia a po całej Polsce jeździli by rolnicy za paszą z prasy pasowej.

To co napisałeś świadczy tylko o jednym, że ktoś kupił prasę a nawet nie ma pojęcia jak ją prawidłowo użytkować. Zastanów się co piszesz... Prasy w Polsce są już w posiadaniu przez rolników od ok. 15 lat więc jak by tak było jak piszesz to na pewno nikt by nie kupował pras walcowych ani łańcuchowych a jednak te prasy ciągle dobrze się sprzedają (nie mówię tutaj o nowych ale i również o używanych)

I żeby nie było, że jestem taki anty. Moim zdaniem każda prasa jest dobra, jeśli ma się jakiekolwiek pojęcie o pracy tej maszyny. Sam posiadam prasę walcową model mało znany CLAAS 34 i raczej nie zamienił bym ją na inną.

#48 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 22 październik 2009 - 13:00

na jaka polską belarke stawiacie semos tylko dlaczego każdy dziwi się moim belką że są tak zbite?? że spokojnie biore sobie jedną na tura i lecę do chaty a inni nawet takich wyczynów nie próbują bo się rozpadnie po drodze... Serio zapraszam do mnie kiedy startują sianokiszonki zobaczysz jak wyglądają belki po różnych prasach i po mojej ;) Tak jak pisałem gość zrobił na 1 ha łąki 28 belek krone kr125!!! Ja obok niego na łące miałem 1,1 ha i zrobiłem liczyć że 13 belek 120 na 120 i ostatnią 100 na 120 przy czym zawór delikatnie mam popuszczony bo zetor 7211 nie daje rady...

semos chcesz ogólnie foto balota po tym metalfachu??? Zaraz jade go wywieść na śmieci bo się do niczego nie nadaje...

#49 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 22 październik 2009 - 13:25

na jaka polską belarke stawiacie A ja mam Warfamę Z-543 i po dwóch sezonach nie narzekam na nią. To w końcu w znacznym stopniu kopia Feraboli (chyba typu FF 120, ale tego pewien nie jestem...).
Oglądałem używane Sipmy i doszedłem do wniosku, że jak za ładną mam dać 35 tyś. to wolę dorzucić 7 kolejnych i mieć nówkę z Warfamy.
A używanych z zachodu, dojechanych po 10 'gastarbeiterach' to w ogóle nie brałem pod uwagę, bo mam dosyć innych problemów, żeby jeszcze się z prasą p1erd0l1ić.
Jak są sianokosy to ma się nie psuć tylko pracować, bo pogodę trzeba wykorzystać...
good God damn and other such phrases...

#50 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 22 październik 2009 - 13:42

na jaka polską belarke stawiacie K1ROVEZ ja oprócz 4 palcy podbieraka przez 2 sezon nic nie dołożyłem no może spinkę od łańcuszka napędu podbieraka to wszystko ;) ... Polskiej prasy a wogóle niczego bym już teraz nie kupił i nie kupie nigdy!!! Tym bardziej sipmy prasy czy warfarmy :) .... Zachodnią używką 2 te nowe sipmy przeskocze...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 październik 2009 - 13:56

na jaka polską belarke stawiacie Luke16 ja również zapraszam w sezon sianokiszonki do mnie i zobaczysz, że niczym Twoja belka nie różni się od mojej i też mogę swobodnie wziąć belkę na tura i jechać nią do domu. gwarantuje, że nic się nie rozpadnie.
A teorię o belkach po prasie metalfach już Ci wyjaśniłem na moim wcześniejszym poście. I jeszcze raz napisze jak by ta Twoja teoria była prawdziwa to w Polsce nie było by już na dzień dzisiejszy pras walcowych czy łańcuchowych. A jednak rolnicy je mają i jest ich zdecydowana większość niż pasowych.

#52 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 22 październik 2009 - 14:08

na jaka polską belarke stawiacie Każda myszka swój ogonek chwali ;)

#53 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 październik 2009 - 14:16

na jaka polską belarke stawiacie dokładnie, ale ,,ZAUROCZENIA" Luke16 swoim JD nikt nie zdoła mu zmniejszyć.

Ja powiem jescze raz każda prasa jest dobra, jesli jest w dobrym stanie technicznym a jakość belki zależy w 90% od operatora.

#54 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 22 październik 2009 - 14:37

na jaka polską belarke stawiacie Ja go nie chwale ale widzę to co widzę na okolicy i po mnie już druga osoba kupiła pasówkę i też bardzo sobie ją chwali... za zmieniła na nią z claasa 46 właśnie i sama potwierdziła że nie ma co porównywać... Też bym kupił sipme nawet było to w planach i szukaliśmy ale mój kolega co handluje maszynami i sam ma gospodarstwo powiedział tak... Robiłem różnymi prasami zarówno słome jak i sianokiszonkę ale innej prasy jak pasowej nie chce! Ma w tym momencie claasa varianta 180 i nie planuje zmieniać na inną ;) ... Nie sugerowałem się tym że inni po kupili sobie właśnie jakieś stałokomorówki zasugerowałem się osobą doświadczoną w tej branży i dobrze na tym wyszedłem jeszcze wódkę razem za doradzenie wypiliśmy... Ja się nie chwalę ale jakby mi postawili nową sipmę i jd 550 to bez wahania bym brał pasówkę... Dodam tylko tyle że jak mi się zachce to mogę trzasnąć belkę jaką chce od 80cm do 180cm ... I nie mam czegoś takiego że nie będę miał pełnej komory to belka wyjdzie nie dobita u mnie czy ja ostatecznie wypluje 40cm czy 180cm mam jednakowe zbicie po całości beli od samego środka

#55 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 22 październik 2009 - 14:50

na jaka polską belarke stawiacie @luke16 ale gdyby postawić dwie beli 120x120 po stałej i po zmiennej zbijanej takim samym ciągnikiem o wątpię żebyś różnice zobaczył od razu ;) Jeśli u ciebie we wsi śmigają z metalfachem u c-360 to się nie dziwie ze belki się rozłażą :)

#56 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 październik 2009 - 15:11

na jaka polską belarke stawiacie To może mały quiz? :)

http://img40.imagesh...anokiszonka.jpg
http://img11.imagesh.../1713/somaa.jpg

Sory za jakość, starałem sie jak mogłem ;) Kto odrzuci ziarno od plew, kamienie z pasówek od flaków ze stałokomorówek? Chyba nic trudnego ale może uda mi sie kogoś zagiąć :)

#57 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 22 październik 2009 - 15:25

na jaka polską belarke stawiacie Wszystkie prasy miały rotor?? W sianokiszonce to chyba 1 i 3 są po stało komorowej ;)

#58 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 22 październik 2009 - 15:41

na jaka polską belarke stawiacie W słomie to 3 chyba po pasówce

#59 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 październik 2009 - 16:35

na jaka polską belarke stawiacie w sianokiszonce to chyba 2 po pasówce ale głowy nie dam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 październik 2009 - 16:56

na jaka polską belarke stawiacie Nie każda bela z fotek jest po prasie z rotorem, są dwie polskie. Trudno wskazać drastyczną różnice przy dobrze zrobionej rolce, w stałokomorówkach nie rzuca sie w oczy luźny rdzeń w który można włożyć ręke (częsty widok w rolkach robionych na usługi, byle na sztukę...), dlatego nie wiem jak ci ludzie prasują w okolicach @Luke16 że, jak pisze, jest taka drastyczna przepaść ;)