Skocz do zawartości

Zdjęcie

na jaka polską belarke stawiacie

166 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 październik 2009 - 07:15

na jaka polską belarke stawiacie @Zbigi nie przesadzaj, chyba niecałe 20 tyś bel, znajomi świadczą usługi sipmami i jeszcze nie złyszałem żeby któryś zmieniał łożyska, łańcuchy tak ale nie łożyska a po te 2 tyś bel to miesięcznie robią :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
na jaka polską belarke stawiacie Dzisiaj, 22:31
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 październik 2009 - 08:25

na jaka polską belarke stawiacie @Luke16-to chyba norma powinna być że palca nie powinno dać się wcisnąć-no chyba że zamrożonego i młotkiem go traktując Dodany obrazek

#23 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 20 październik 2009 - 08:40

na jaka polską belarke stawiacie jaro u nas albo nie potrafią balotów robić albo nie wiem .... czy to będzie sipma, krone czy warfarma to przez balota mogę przejść w środku i takie totalne kapcie że szkoda słów... Mogę wam pokazać baloty tamtoroczne po metalfach sokółce.... zaraz jadę wywieść całego na śmieci bo jest cały popsuty... :) Bo się spieszyło nam i wujek przyjechał i robiliśmy na dwie prasy... po moim jd nawet ciutke nie są popsute... Ja swoją zrobiłem z 1 ha 14 balotów 120 na 120 a sąsiad sipmą tyle trzasnął z 0,5 ha :) Troszkę się zdziwił jak podjechał mf 255 z turem i naszego nie mógł podnieść :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#24 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 październik 2009 - 08:58

na jaka polską belarke stawiacie albo na usłudze robią, nie u siebie i nie chcą przemęczać maszyny a bela mniej ściśnięta=więcej sztuk=więcej PLN za usługę

#25 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 20 październik 2009 - 09:25

na jaka polską belarke stawiacie gazi u mnie jedna osoba na wiosce nie ma prasy tylko :) gość krone u siebie robił kr125 to z ha łąki zrobił 28 albo 29 belek :)

#26 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 październik 2009 - 09:40

na jaka polską belarke stawiacie to dobrą trawę miał, szkoda że u mnie taka nie rośnie,
ale chyba mały OT się robi

#27 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 20 październik 2009 - 15:04

na jaka polską belarke stawiacie Mówie prawde niecałe 2tys. bel, chyba wiem co mam. Nie przesadzaj @Luke16, bel mi dość ładne robi, ale konstrukcja to niewypał, jak zaniosłem te łozeysko do sklepu to facetka sie smiać zaczeła, i powiedziała ze to chińskie za 7zł, i ze moze mi dac takich odrazu 10 zebym nie musiał tyle jeżdzic. Kupiłem Timkena po 70zł za sztuke i w końcu spokuj. 
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#28 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 październik 2009 - 15:24

na jaka polską belarke stawiacie @zbigi123 dlatego tak mało wytrzymała że bele jak sam to określiłeś dość ładne robisz, jakbyś robił aby sztuka to by dłużej pochodziła

#29 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 20 październik 2009 - 16:48

na jaka polską belarke stawiacie zbigi ja nie przesadzam tak jest u nas... I jak zawsze wszystko odmiennie kupujemy :) wszyscy po kupili sipmy, krone a my kupiliśmy pasówkę, tak samo jak przetrząsarke do siana wszyscy po kupili polskie pasowe my kupiliśmy classa po roku tamci remontowali ja po dziś dzień ją mam :) ... tak odmienność zawsze ale później się sami dziwili że inaczej roztrząsa classa a inaczej polska :) tak samo z balotami ja jak wezmę na podnośnik balota z jd z mocno podsuszonej trawy to mam przód w górze... ok 700kg waży popytaj się ludzi co mają pasówki. kiedyś ważyłem słomę bo jak był po cielaka to miał taką fajną wage elektroniczną i postawiłem mu turem balota 100 x 120 to ważył 260kg :) :) Gazi ja mam prase skręconą na maksa i się nic nie dzieje łożyska są ok i wszystko a ile wyrobiła już belek to nikt tego nie wie :)

#30 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 20 październik 2009 - 16:54

na jaka polską belarke stawiacie No tak, ale nie powinno się porównywać zmienno komorowej do stało, bo wiadomo że pasówka lepiej ubije. 
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 październik 2009 - 17:14

na jaka polską belarke stawiacie u nas w claasie też łożyska są nie wiadomo jak stare u nas po ok 4000bel jeszcze żadnego nie wymienialiśmy, tylko nowe łańcuchy się założyło bo stare już były wyciągnięte, jeden wężyk od siłownika, opony i kilka palców w podbieraczu, co do wagi bel to nie wiem dokładnie ile ważą ale na pewno sianokiszonka ma ponad 500kg bo tur na 60 ma lżej podnieść nawozy jak belę

#32 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 20 październik 2009 - 17:22

na jaka polską belarke stawiacie @luke16 a jak zaczynasz robic belkę z siana i walek z siana nie bedzie na srodku tylko z boku podbieracza to zaskoczy ci czasami pas za pas? Mi w RC ze 2 razy trak sie zrobiło pewnie dlatego ze troche za szybko jechałem i walek z boku był ;/
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#33 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 październik 2009 - 17:32

Mówie prawde niecałe 2tys. bel, chyba wiem co mam. Nie przesadzaj @Luke16, bel mi dość ładne robi, ale konstrukcja to niewypał, jak zaniosłem te łozeysko do sklepu to facetka sie smiać zaczeła, i powiedziała ze to chińskie za 7zł, i ze moze mi dac takich odrazu 10 zebym nie musiał tyle jeżdzic. Kupiłem Timkena po 70zł za sztuke i w końcu spokuj.

Zbigi, masz czerwoną czy zieloną sipme? Z ciekawych awarii, jeszcze za czasów jak prasowałem U-912 wylatało mi łożysko przy trybie na wałku napędowym ze skrzyni, niby nic szczególnego ale zrobiło to tak po cichu że prasa ciągneła dalej z wysypanymi kulkami. Ośka pod naporem łańcucha napędowego przepiłowała obudowe i kawałek ściany w której była zamocowana, czyli dobre kilka cm :) Oczywiście wtedy już zorientowałem sie że coś jest nie tak, ale podziwiam wytrzymałość pracującej pod obciążeniem osi wygiętej w łuk :) nawet kupiłem nową bo byłem pewien że ta sie prędzej czy później ukręci po takiej gimnastyce, jednak jak sie okazało niepotrzebnie.

#34 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 20 październik 2009 - 17:35

na jaka polską belarke stawiacie Mam tą zielona z roku 2007, słyszałem ze te czerwone były lepsze.

#35 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 20 październik 2009 - 17:41

na jaka polską belarke stawiacie JD 5620 napisze Ci tak... nie miałem styczności z czymś takim jak zakładanie pasa na pas... Ale Ty masz RC ??? Ja nie mam i muszę zaczynać wolno jak wjeżdżam w pokos i to jest wada pasówek ale później zapierdzielasz ile masz mocy pod maską :)

#36 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 21 październik 2009 - 17:20

na jaka polską belarke stawiacie z tym to sie zgodze ;)
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#37 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 21 październik 2009 - 20:25

na jaka polską belarke stawiacie Luke16 jak już chcesz się koniecznie chwalić tymi belkami po jd to zrób zdjęcia w stodole czy na stercie ale dolnej warstwy przyciśniętej inymi wtedy foty są wiarygodniejsze;p ja prasuje stało komorowym grenlandem czy jak to się pisze już 4 lata i zero awarii z belek jestem zadowolony

#38 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 21 październik 2009 - 20:35

jaro u nas albo nie potrafią balotów robić albo nie wiem .... czy to będzie sipma, krone czy warfarma to przez balota mogę przejść w środku i takie totalne kapcie że szkoda słów... Mogę wam pokazać baloty tamtoroczne po metalfach sokółce.... zaraz jadę wywieść całego na śmieci bo jest cały popsuty... :) Bo się spieszyło nam i wujek przyjechał i robiliśmy na dwie prasy... po moim jd nawet ciutke nie są popsute... Ja swoją zrobiłem z 1 ha 14 balotów 120 na 120 a sąsiad sipmą tyle trzasnął z 0,5 ha :) Troszkę się zdziwił jak podjechał mf 255 z turem i naszego nie mógł podnieść ;)

Dzieciaku dzieciaku sądzisz że wszytkie stałokomorówki sa beee.. a twoja zmienno i do tego wychwalana marka JD jest super eksta odlot .Ja robie stałokomorówką i bele mi się nie psują. Takie pier... to się kupy nie trzyma! Żal mi ciebie

#39 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 21 październik 2009 - 21:02

na jaka polską belarke stawiacie a ile trzeba dać za takiego claasa 44 jak ma @marcin87, zeby za dużo nie dokładać, i parę lat porobić? dodam że głównie interesują mnie belarki przystosowane glównie do słomy, bo łąk mam tyle co kot napłakał i nie myslę zwiększac? a tak w ogóle ta 44. jest na walce czy łańcuchy? ;)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 październik 2009 - 21:12

na jaka polską belarke stawiacie walce, a z ceną to do 18 tys można ładną z siatką znaleźć