ahme999

na jaka polską belarke stawiacie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
semos    77

Luke16 ja również zapraszam w sezon sianokiszonki do mnie i zobaczysz, że niczym Twoja belka nie różni się od mojej i też mogę swobodnie wziąć belkę na tura i jechać nią do domu. gwarantuje, że nic się nie rozpadnie.

A teorię o belkach po prasie metalfach już Ci wyjaśniłem na moim wcześniejszym poście. I jeszcze raz napisze jak by ta Twoja teoria była prawdziwa to w Polsce nie było by już na dzień dzisiejszy pras walcowych czy łańcuchowych. A jednak rolnicy je mają i jest ich zdecydowana większość niż pasowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dokładnie, ale ,,ZAUROCZENIA" Luke16 swoim JD nikt nie zdoła mu zmniejszyć.

 

Ja powiem jescze raz każda prasa jest dobra, jesli jest w dobrym stanie technicznym a jakość belki zależy w 90% od operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja go nie chwale ale widzę to co widzę na okolicy i po mnie już druga osoba kupiła pasówkę i też bardzo sobie ją chwali... za zmieniła na nią z claasa 46 właśnie i sama potwierdziła że nie ma co porównywać... Też bym kupił sipme nawet było to w planach i szukaliśmy ale mój kolega co handluje maszynami i sam ma gospodarstwo powiedział tak... Robiłem różnymi prasami zarówno słome jak i sianokiszonkę ale innej prasy jak pasowej nie chce! Ma w tym momencie claasa varianta 180 i nie planuje zmieniać na inną ;) ... Nie sugerowałem się tym że inni po kupili sobie właśnie jakieś stałokomorówki zasugerowałem się osobą doświadczoną w tej branży i dobrze na tym wyszedłem jeszcze wódkę razem za doradzenie wypiliśmy... Ja się nie chwalę ale jakby mi postawili nową sipmę i jd 550 to bez wahania bym brał pasówkę... Dodam tylko tyle że jak mi się zachce to mogę trzasnąć belkę jaką chce od 80cm do 180cm ... I nie mam czegoś takiego że nie będę miał pełnej komory to belka wyjdzie nie dobita u mnie czy ja ostatecznie wypluje 40cm czy 180cm mam jednakowe zbicie po całości beli od samego środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@luke16 ale gdyby postawić dwie beli 120x120 po stałej i po zmiennej zbijanej takim samym ciągnikiem o wątpię żebyś różnice zobaczył od razu ;) Jeśli u ciebie we wsi śmigają z metalfachem u c-360 to się nie dziwie ze belki się rozłażą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie każda bela z fotek jest po prasie z rotorem, są dwie polskie. Trudno wskazać drastyczną różnice przy dobrze zrobionej rolce, w stałokomorówkach nie rzuca sie w oczy luźny rdzeń w który można włożyć ręke (częsty widok w rolkach robionych na usługi, byle na sztukę...), dlatego nie wiem jak ci ludzie prasują w okolicach @Luke16 że, jak pisze, jest taka drastyczna przepaść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

hehe świetny pomysł z tym quizem @mirasek ;) a teraz ciekawe czy nasz zwolennik pasówek pozna to o co gotów się kłócić :DB)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

Każda prasa jest dobra, tylko jedna wada walcówek według mnie to to że potrzeba do nich troche wiekszego ciagnika zeby dobrze dobić belkę, pasówka za to dobija rownomiernie.


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Obstawiam że 1 i 3 to prasy łańcuchowe w sianokiszonce (ręki nie dam sobie uciąć ale 3 to warfarma, a 1 to prasa ktorej zaczepiono za małego konia- sipma) 2 jest po pasówce a 4i5 to zachodnie prasy stałokomorowe

W slomie pasówka to 3

Nie miałem styczności z prasa zmiennokomorową. Osobiście nie kupiłbym tez drugi raz claasa rollant 44

Luke16 co ty wiesz o prasowaniu jak twoja pierwsza prasa to JD a reszta to na uslugach ci robila

Czekam na rozwiazanie quizu z niecirpliwoscia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

i 3 w sianokiszonce jest po pasówce ;)

Nie liczy sie, podglądałeś :)

Luke pewnie teraz siedzi i wertuje galerie AF z prasami :(

 

@macin87, sporo odgadłeś prawidłowo, narazie nie mówie co żeby było ciekawiej. Odezwe sie pewnie dopiero w niedziele, miłego zgadywania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

śmiejcie się śmiejcie ;) Ja wiem swoje i zdania nie zmienie.... Szczerze to na tych zdjęciach huia co widać za przeproszeniem....

 

Zapraszam do mnie w okolice a zobaczycie kto robi najlepsze belki... Kiedyś zaczepiali do pras mf 255 i c360 teraz podczepiają ciągniki po 100KM i nic im to nie daje belki jak były kapcie tak są....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Haha 100 Hp w prasie i dalej kapcie?? :(;) Nagraj jakiś filmik ale nie tak ze umówisz się z operatorem ze będzie kapcie klepał jak będzie bele kręcił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mickas zapraszam do mnie przekonasz się gość prasuje u nas jeden sipmą i mf 3095 a drugi krone kr125 i mf 699 kolejny z kolei prasuje zetorkiem 7745 Turbo i krone kr130 i jeszcze jako takie te belki są ale tamci to masakra kapcie totalne... tak jak pisałem 28 belek na jednym ha ... Nie było to na usługach tylko u niego na łące nas z ojcem zamurowało jak przeliczyliśmy belki... tym bardziej że mamy po sąsiedzku łąki... Z resztą byłem u mojego wujka który zieloną sipmę ciąga ursusem 1224 to widziałem belki w oborze po niej... sianokiszonka spsuta, słoma od góry do środka przesiąknięta... i jak naprawdę przyjechał jakoś w żniwa i zobaczył moje belki to aż zabluźnił... cytuje jego słowa: " O kur*a, tutaj palca się nie da wcisnąć!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

To albo takie ( za przeproszeniem ) cioty u was prasują albo nie wiem :) U mnie 2 sezony temu belował kolo z SKR Sipmą Classic + 3P to bez obaw miałem bele na dworze i przesiąkały baardzo mało nie psuły się w środku a dodam ze sterty nie okrywałem ;) Tak samo było po Claasie 44 ??(walcowa) i Case 75 km. :( W przyszłe żniwa uchwycę te zestawy w akcji i podam wam materiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to znaczy że w twojej okolicy tylko Ty bele umiesz robić, jeden gościu co rok zmienia prasę bo mu bel nie ściska, miał już claasa, sipme, pasówkę, i wergera a bele jak były nie ściśnięte tak są dalej a ciągał te prasy ciągnikiem 120kM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Nie ma co porównywać Łańcuchowej do Pasówki. Jest innu zgniot. W mojej okolicy nikt nie postawił na pasówke. Każdy woli Sipme metal-fach czy Warafame. I są zadowolenie z jakości bel, mało ich nie robią. Jeszcze nie zdażyło sie żeby któryś przyszedł i narzekł. Cześci ddostaną w sąsiedniej miejscowości.

 

@mickas092 w mojej okolicy też prasuje taki sam zestaw i dawał sobie rade. Przy dobijaniu nie miał problem. Też kupiłem Classica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

@Luke16 a w jaka belke palca włożysz ja mam stałokomorówke i palca NIE WŁOŻE. Takie porównanie że palec nie wejdzie to dziecko wymyśli. Po drugie chwalisz się tą prasą że twoja jedyna w okolicy najlepsza no i że ty najlepsze belki robisz w promieniu 100km ;):( - przestań sie wychwalać źeś taki najlepszy gospodasz że mucha nie siada. Zaprosił bym cię na sianokosy ze swoją prasą i wtedy byś pokazał co potrafisz ale pewnie daleko mieszkasz (z chęcią bym nawet kase za fatyge dał ci jak za prasowanie na usługach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

najlepszą różnicę widać na zdjęciach ;) czyli nie widać różnicy, a Tobie oczywiście LUKE16 zdjęcia nie pasują, bo przeczą głoszonym przez Ciebie teorią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj