Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Renault86

Renault86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 październik 2009 - 21:30

Ursus zastanawiam sie nad zakupem ursusa c 385,902 lub 912 tylko do uprawy za przystępną cene.Czy te modele są mało awaryjne i chcę się Załączony plik  gallery_647_73_68381.jpg   60,27KB   55 pobrańdowiedzieć co o nich sądzicie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus Dzisiaj, 21:43
  •  

#2 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 październik 2009 - 01:35

Ursus Jeżeli ciągnik ma być tylko do uprawy to lepiej coś z napędem np. 914 a jeszcze lepiej 1014 - turbina i napęd, to już całkiem mocna maszyna bo 912/914 trochę przysłaby jak na tę masę. Zastanów się również nad 6 cylindrowym ursusem 1204 , 1214 lub 1224 bo są w podobnej cenie jak 4 cylindrowe, a mocy masz dużo więcej, zaczepiasz większe maszyny szybciej zrobisz i więcej nie spalisz na hektar roboty. Jednak ursusy z napędem droższe są od 4x2. Chyba że nie masz za dużo kasy to tylko C385 kupisz lub jakąś 912, ale warto dołożyć i mieć napęd, poprawia to wydajność pracy, obniża poślizg kół a co za tym idzie spalanie mniejsze.
Po drugie jest pełno tematów i informacji o tych ciągnikach w dziale C385-1934, poczytaj poszukaj, rano pewnie jakiś moderator zamknie Ci ten temat :)

#3 Share Renault86

Renault86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 październik 2009 - 09:28

Ursus mam zbyt mało ziemi i nie potrzebny mi ciągnik z napędem zwykły 4x2 starczyłby.

#4 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 październik 2009 - 10:18

Ursus Trochę głupia odpowiedź. Rozumiem jakbyś powiedział ze 6 cyl. Ci niepotrzebny bo masz mało ziemi, ale to czy ciągnik ma napęd czy nie nie zależy od areału. Ciągnikiem 4x4 lepiej zrobisz, będziesz mógł jechać w trudniejszych warunkach, nie zakopiesz się gdzieś z przyczepami, naprawdę dzisiaj ciągnik bez napędu jest mało warty. Ludzie mają małe gospodarstwa to kupują zetory czy nh o mocy 50-80 koni ale wszystko z napędem. Rzadko ktoś bierze bez napędu chyba że do jakiś ciasnych pomieszczeń gdzie jest potrzebna duża zwrotność to wtedy tak. Ale każdy Ci to powie że główny ciągnik powinien mieć napęd, nieważne czy masz 15 czy 50 ha, świat idzie to przodu napęd to normalna rzecz w ciągniku jak kabina.

#5 Share Renault86

Renault86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 październik 2009 - 10:52

Ursus mam małe podwurko i ciągnik bez napędu byłby dobry bardziej zwrotny od tego z napędem.

#6 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 październik 2009 - 11:39

Ursus Po co założyłeś drugi temat w drugim dziale? Robisz bałagan, trzeba było poprosić o przeniesienie tematu do właściwego działu.
W drugim temacie piszesz że masz bardzo ciężkie ziemie więc tymbardziej polecam 4x4 do 20 000 powinieneś znaleźć C385A lub 914. A co na tym podwórku będziesz jakieś skomplikowane manewry wykonywać? Najwyżej zamiast zawrócić naraz to cofniesz dwa razy i nawrócisz, lepiej pomęczyć się 5 minut na podwórku niż potem cały dzień w polu. Pojeździsz ciągnikiem z napędem i dojdziesz do wprawy zobaczysz że to nie jest takie trudne, szczególnie jak masz dobrze działające serwo lub przerobione na orbitrol. Ciągnik z napędem nie jest droższy w użytkowaniu od 4x2, opony droższe ale to się rzadko wymienia, mam 1204 z turem i nie pamiętam kiedy tam było coś robione przy napędzie, mechanizmie jego załączania. Nie są to duże koszty tarczki wymienić czy coś. Każdy co wsiadł na ciągnik 4x4 do roboty w polu nie chce wracać do 4x2

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 październik 2009 - 13:57

Ursus

Jeżeli ciągnik ma być tylko do uprawy to lepiej coś z napędem np. 914 a jeszcze lepiej 1014 - turbina i napęd, to już całkiem mocna maszyna bo 912/914 trochę przysłaby jak na tę masę. Zastanów się również nad 6 cylindrowym ursusem 1204 , 1214 lub 1224 bo są w podobnej cenie jak 4 cylindrowe,...

Polemizowałbym tutaj.
Ciągnik tylko do upraw więc raczej jak się rano czepi sprzęt to będzie chodził cały czas więc o turbinkę nie ma co się martwić (niektórzy np przy turach często gaszą ciągniki zeby mniej paliły :) ). Dlatego warto rozejrzeć się za sprzętem z turbiną.

Poleciłbym zamiast 1204 (szóstka 4x4) U1014 i nie dlatego że czymś podobnym jeżdzę ale dlatego że ma napęd 4x4 oraz turbinę a jest bardziej zwrotny niż szóstka i ma większa moc niż C385/U902 no i w uprawie raczej nie będzie gaszony bez powodu więc turbo będzie szanowane.
Ciekawym rozwiązaniem może być C385A lub U904 ale niewiele drożej wyjdzie U1014/Z10145.

Samo 912 też się nada do pracy ale odkąd zacząłem jeździć ciągnikiem z napędem na obie osie to jednonapędowca do upraw bym nie wziął (no chyba że do opryskiwacza, ciągania przyczep po asfalcie w żniwa itp).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Renault86

Renault86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 październik 2009 - 14:27

Ursus mam problem bo chciał bym kupić właśnie ursus 385 luba pochodny bez przedniego napędu jak nie teraz to za rok lub dwa miałby ktoś wtedy sprzedać tekigo ursusa za przystępną cene tak do 20 tys.

#9 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 18 październik 2009 - 18:33

Ursus za rok lub dwa sprzedam ci swoją 912 za przystępną cenę :)

#10 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 18 październik 2009 - 19:08

Ursus arassso - Przeglądanie profilu
zapytaj Arka miał sprzedawac niebawem , fotki znajdziesz w jego galerii :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#11 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 05 grudzień 2009 - 17:46

Ursus ja mam na sprzedanie 902
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

#12 Share pawi

pawi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 luty 2010 - 19:52

Ursus ja za dwa miesiące magę ci sprzedac c385 cena 14.500 zł

Edytowany przez Matey, 22 luty 2010 - 14:28.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 22 luty 2010 - 14:31

Ursus przenosze do odpowiedniego działu, jak macie na sprzedanie to się ogłaszajcie w giełdzie, nie na forum w 415616 tematach

KS Falubaz