Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych

134 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tyrael

tyrael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:51

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych chodzi o to, ze nie spodziewalem sie tego ze perz zacznie mi rosnac na polu, a jak tylko uwalowalem zaczyna być od niego zielono, a problem w tym ze zasialem trawe a trawa to same zycice , mieszancowa, i 2 gatunki zycicy trwałej, i chce to popryskac zanim trawa zacznie kielkowac, wiec pytam sie czy moge to zrobic zczy jak dam oprysk nie zaszkodzi trawie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Dzisiaj, 05:52
  •  

#62 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:15

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych nie jestem pewien ale przed kiełkowanie m chyba można opryskać fusilade ale nie daje ci 100 % gwarancji... musisz zadzwonić do jakiegoś konsultanta z syngenty i niech ci powiedzą. Będą mieli twardy orzech do zgryzienia

#63 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:21

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych

Jest na to rada spokojnie, ja sieje nasienna trawę a mianowicie kostrzewe czerwoną, ja muszę ją opryskać przed kłoszeniem, czyli już ją opryskałem. a oprysk to znany wszystkim Fusilade :)
Pozdrawiam :)

Też uprawiam trawę nasienną (życicę trwałą BOXER),w tym roku zima była słaba a trawa zasiana po jęczmieniu jarym który nie przemarzł i sporo jest go w trawie.Bałem się pryskać na wiosnę Fusilade żeby nie spalić trawy,teraz jęczmień już się zaczyna kłosić czy coś mogę z tym zrobić?
W jakiej dawce stosujesz Fusilade w kostrzewie czerwonej i jaka faza rozwojowa kostrzewy?Jak się nie mylę to kostrzewę czerwoną siejemy wiosną raz na trzy lata -dobrze myślę?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:30

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych marian7k - kostrzewę pryskam miesiąc przed kłoszeniem Fusilade forte w dawce 1 l/ha i 2 tygodnie po tym zbiegu jadę z Aminopielik D 450 w dawce 2 l/ha. Ja robie wsiewkę w owies tzn na wiosne sieje owies i np na drugi dzień jadę i wsiewam trawę w dawce 10 kg/ha. zbiór następnego roku. kiedyś zbierałem przes 3 lata a teraz tylko 2 bo trzeci jest mało opłacalny. jutro z szefem pogadam jak nie zapomne bo pracuje w hodowli traw i tyle tych oprysków jest że nie chce cie wprowadzić w błąd, na każdy gatunek trawy prawie inny oprysk albo taki sam tylko w innej dawce.

Pozdrawiam

#65 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:21

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Przyznam się że nie b.rozumiem,jeżeli pryskasz miesiąc przed kłoszeniem (owsa,trawy czy perzu) a następnie za dwa tyg.aminopielik-dlaczego tak pózno na dwuliścienne?Taka technologia jest mi obca.Możesz napisać coś więcej na pw.Co twój szef na temat mojego problemu z jęczmieniem?Będę wdzięczny za odpowiedz na.

#66 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 21:01

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Przed kłoszeniem trawy... trawa ma ok 10-15 cm to wtedy też widać perz i wtedy pryskam a odstęp pomiędzy opryskami taki taki bo trawe mogło by przychamować. No rozmawiałem i są dwa wyjścia...
1. skosić teraz i niech trawa odbije (jednak troszke już jest na to za późno)
2. zostawić i po wymłóceniu odsiać na czyszczalni bo przecież wielkość nasion jest znacząca to nie będzie problemu z doborem sit.
Robione u nas były już różne eksperymenty z opryskiem i za każdym razem trawa była "poszkodowana" i odbiło to sie na nasionach, albo było ich mało albo było bardzo słabe kiełkowanie.

Pozdrawiam :)

#67 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 21:17

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Dzięki za odpowiedz o czyszczeniu po omłotach to doskonale wiem bo nie pierwszy raz uprawiam jednak dużego plonu nie spodziewam się bo jęczmień częściowo papu zje i zagłuszy trawę.

#68 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 20:09

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych no zgadza się, mi na 2 ha plantacji kostrzewy wyskoczył dziurawiec na kawałku 10 x 30 i było to podczas kłoszenia i zostawiliśmy bo wtedy nie można pryskać a w tym roku rozsiało się to na 90 % pola ale zdążyłem opryskać przed kłoszeniem. wtedy ten dziurawiec udusił trawe, strach pomyśleć co by było jakbym nie opryskał... chyba pług...

A duży masz to kawałek ? ile ha ?

Edytowany przez AdamZetor12145, 30 kwiecień 2014 - 20:10.

#69 Share tyrael

tyrael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 03 maj 2014 - 11:02

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych pytasz sie mnie? jesli tak to jeden hektar, i dalem za ta trawe 800zł wiec nie chce jej w tak glupi sposob zaniebac, zeby ja perz zarósł, popryskalem kilka dni temu zobaczymy co z tego bedzie. OPryskane bylo Roundapem jedna z najgorszych trucizn jaka mozna legalnie sprzedawac na rynku konsumenta

#70 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:47

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych w trawach z tego co wiem to rundup to tylko można stosować w kostrzewie owczej, pochwal się doświadczeniem co z tą trawą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share tyrael

tyrael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 maj 2014 - 18:52

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych więc tak, pryskane było około 3-4 dni przed pierwszymi wschodami, (7-10 dni po zasianiu) oczywiscie kiełkowanie juz sie rozpoczeło w trakcie zabiegu pryskania, ale zanim pierwsze roslinki widziały słonce z ziemii. Moge powiedziec ze wszystko sie bezpiecznie uchowało, trawa jak i roslinna ochronna a perz został porażony.

Edytowany przez tyrael, 09 maj 2014 - 18:55.

#72 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 11 maj 2014 - 13:43

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych No to super czyli zdążyłeś ;)

#73 Share tyrael

tyrael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 maj 2014 - 21:40

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych tez sie ciesze, to moj pierwszy taki eksperyment w moim zyciu :D

#74 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:21

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Każdy dzień jest nauką w rolnictwie :)

#75 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 17 maj 2014 - 19:08

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych a czym pryskac koniczyne w czystym siewie. rzecz jasna ma zostac tylko koniczyna a wszelkie chwasty out.

Edytowany przez milanreal1, 18 maj 2014 - 12:40.
cytowanie poprzedniego posta

#76 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 17 maj 2014 - 20:51

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych afalonem

#77 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 17 maj 2014 - 21:13

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych ok ale to zaraz po siewie, a co na koniczyne która sobie rosnie powiedzmy 1 sezon, kiedy ją pryskac i jakim srodkiem(tez afalonem?) czy skosic przed opryskiem?

Edytowany przez milanreal1, 18 maj 2014 - 12:40.
cytowanie poprzedniego posta

#78 Share tyrael

tyrael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 maj 2014 - 09:31

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych dołacze sie do tematu,m jesli zasialem trawe z lucerną, koniczyna czerwona i owsem z jeczmieniem, to czy istnieje jakis oprysk na chwasty ,ale zeby przetrawły rosliny ktore wymieniłem?

#79 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 14:42

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Pytanie do znawców tematu. Czy można prysnąć młodą trawę? Są w niej różne chwasty i to dość wysokie jest trochę ognika, komosa i jeszcze inne dziadostwa. Ogólnie jest tego dużo w niektórych miejscach chwasty górują nad trawą. Na jesieni została wykonana desykacja, później rozrzucony obornik i na wiosnę zasiana trawa w czystym siewie. To chyba z tego obornika te zielsko, bo innej opcji nie widzę. W tej chwili trawa ma około 20 cm i nie wiem czy to prysnąć czymś czy poczekać jeszcze trochę i skosić, ale po skoszeniu pasza może być mało zjadliwa z tym zielskiem. Co z tym fantem zrobić??? Wszelkie odpowiedzi mile widziane.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Starzyno

Starzyno

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:04

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Witam ! Chciałbym się zapytać co to za roślina ?
http://wrzucaj.net/JRO
http://wrzucaj.net/JRT
Widziałem podobny temat kiedyś o tym ale nie mogę znaleźć. Pojawiła się już w zeszłym roku na pastwiskach i rozrasta się to coraz bardziej. Wiecie może czym potraktować to ustrojstwo. ?