Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych

138 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 16:45

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych i co pomaga ? który najlepszy i najsilniejsze ma zadziałanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Dzisiaj, 09:14
  •  

#42 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 12:14

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych a czy istnieje jakiś oprysk albo jakaś mieszanka żeby pozbyć się ostów, pokrzyw i skrzypu a nie pozbyć się trawy? :)

#43 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 13:14

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych podobno pług jest dobry tylko niszczy również trawe:P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 15:01

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Najlepsza jest kosiarka. Niestety zajmie to jakieś 2 lub 3 lata. Trzeba kosić zawsze przed wykształceniem pąków, by się nie zdążyły rozsiać. Jest to częsta przypadłość typowych pastwisk, gdzie wcale nie stosuje się podkaszania. Metoda sprawdzona i skuteczna.

#45 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 16:42

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych wymienione przeze mnie opryski zniszcza wszystkie uciazliwe chwasty lakowe a trawa i motylkowe zostana. Niestety cenowo nie wyjdzie to chyba zbyt tanio

#46 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9154 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 sierpień 2013 - 21:54

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych

a czy istnieje jakiś oprysk albo jakaś mieszanka żeby pozbyć się ostów, pokrzyw i skrzypu a nie pozbyć się trawy? :)

Osty i pokrzywę zwalczy chwastox ekstra w dawce 5l/ha czyli wyjdzie nawet taniej niż starane czy fernando. Ze zwalczaniem skrzypu jest większy problem, szczególnie jeżeli to skrzyp bagienny.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#47 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 07:01

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Częste przycinanie przed deszczem też niszczy.

#48 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 25 sierpień 2013 - 10:54

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych skrzyp i pokrzywy to starane. A oset to najtańsze opryski typu chwastox czy aminopielik. Nie jest majątkiem przywrócić łąkę czy pastwisko do użyteczności

#49 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9154 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 sierpień 2013 - 23:54

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Z pokrzywami chwastox tez sobie poradzi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#50 Share johnsoon

johnsoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 00:29

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Zakupilem srodek Aminopielik 450 sl do opryskania traw. Nie moge jednak znalezc informacji czy moge uzyc go w mieszankach trawy z koniczyna czerwona. Pryskal ktos tym mieszanki z koniczyna??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share podlasiak69

podlasiak69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:54

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Aminopielik 450 sl przeznaczony jest do zwalczania chwastów dwuliściennych ,a koniczyna jest rośliną dwuliścienną więc odpowiedz nasuwa się sama :rolleyes: .

#52 Share johnsoon

johnsoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 22:29

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Jak na razie wychodzi na to, ze koniczyny to tym nie popryskam..

#53 Share tyrael

tyrael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 09:50

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Witam, mam takie problem, po kilku dniach od zasiania trawy pojawił mi sie perz na polu, i to calkiem spore ilosci zeby nic z tym nie zrobic. Pytanie amm odnosnie oprysku tego perzu, jesli to zrobie to najlepiej do kiedy najpozniej powinienem popryskac by nie uszkodzic trawy, i czy wogole mozna to robic, roundapem i siarki 5kg do tego. Prosze o szybka odpwoiedz bo spieszy mi sie,a popadało wiec trawa moze zaczac wschodzic.

#54 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 27 kwiecień 2014 - 11:36

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Myślę że perz nie pojawia się z dnia na dzień ale możesz tak spróbować choć myślę ,że to zbędna robota . Ja porostu już bym nic nie robił tylko wyciągnął wnioski na przyszłość , żeby perz zlikwidować wcześniej .

#55 Share tyrael

tyrael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 12:14

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych tak, on był ale pod ziemia, tyle ze wyciagnełem jego pedy bronami troche na powierzchnie pola i zaczał rosnac. Czekam na wiecej porad

#56 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 12:15

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Jest na to rada spokojnie, ja sieje nasienna trawę a mianowicie kostrzewe czerwoną, ja muszę ją opryskać przed kłoszeniem, czyli już ją opryskałem. a oprysk to znany wszystkim Fusilade :)
Pozdrawiam :)

#57 Share tyrael

tyrael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 12:59

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych no dobra, pryskasz tą trawe od perzu tak/? i jesli ona jest juz wykloszona, czyl istoi na pniu?;o nic jej nie jest?

#58 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 16:01

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych tak. ale mówię o kostrzewie czerwonej. najlepiej pryskać przed wykłoszeniem bo później jest słabe kiełkowanie. a chyba miesiąc temu ją pryskałem. jakie masz trawy mieszanke czyli życice kostrzewy wiechliny ? czy tylko jedną ?

#59 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 27 kwiecień 2014 - 18:50

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Jeżeli ktoś sieje trawę na nasiona to musi taki zabieg przeprowadzić ale fusilade nie zniszczy tylko przyhamuje i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę kadencje tego środka . Moim zdaniem perz jest słodki i zwierzęta chętnie będą go jadły .
Ale jeżeli chcesz nabrać doświadczenia to walcz z perzem .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:28

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych Kolego przecież pryskam i perz pali także wiem co mówię