Polecane posty

emilchaja    24

Witam tomi83 piszesz ze warto ale nie a tą cenę uzasadnij swoją wypowiedz bo nie rozumiem. Za dobrego mf niestety trzeba zapłacić.Pancer527 ja kupiłem mf 698 bez turbo stan bardzo dobry obrabia 12 ha ciężkiej gleby i pod górki i jak na razie bez problemu a za mój ciągnik dałem prawie 37.000 tyś. jest w mojej galerii i nie żałuje? Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

za 37k mozna kupic 3060 w idealnym stanie a jak sie dobrze poszuka to i znajdzie sie 3125 ale mysle ze @pancer527 szuka ciagnika do 30k wiec taki ciagnik bylby dobry ale 699 bylby lepszy bo ma 6 cylindrow i jest dluzszy wiec lepiej dociazony. no i zalezy jakie maszyny ma ciagac ale jak ma to byc ciagnik glowny to zdecydowanie 699.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Na 100% nie kupuj serii 30XX ale owszem te 699 czy 698T są godne uwagi jeździ u nas takich pare i nikt nie narzeka :) A Ci co mają te właśnie 3090, 3060 sr**ą niemiłosiernie na nie.... Wiadomo za coś dobrego trzeba zapłacić wiecej bo jak ktoś mi tutaj pisze że za 37000 zł można kupić zadbanego 3060 to mnie śmiech ogarnia :) ... Niestety za dobre rzeczy warto dopłacić nieraz z 2 tysie czy 3 .... Szczerze to gorąco polecam te starsze mfy np. 699 zero elektryki wszystko na mechanice więc nie będzie miało się co psuć :) Ale szczerze to na taki areał to spokojnie starczył by 7745 a części masz dostępne w razie awarii w każdym sklepie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Luke16 w pełni sie z tobą zgadzam seria 6xx jest bez elektroniki i to jest jego ogromna zaleta i dlatego cena tych ciągników się trzyma.Henius91 seria 30xx jest naszpikowana elektroniką i nie cieszy się zbyt dobrą opinią może to wynika ze złego użytkowania ciągnika?Jak pisałem wcześniej posiadam mf 698 i jestem z niego zadowolony i nie żałuje tych 37tyś które na niego wydałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

i zowu piszecie takie opinie bo tak powiedzial "mojego kupmla psa kolega". to jest smieszne. sam wiem ze jak sie dba tak sie ma. moj sasiad ma 3060 i uzytkuje go juz 3 lata, jest to rocznik 89 i ma EHR, polbiegi i inne duperele i jakos wszystko dziala bez zarzutu. jedyna powazniejsza awaria to bylo pekniecie jednego wodzika w skrzyni. elektronika jaka narazie dziala bez zarzutow. a i bym zapomial ze dal za niego troche ponad 30k wiec nie drogo. a taki zetor 7745 moze z tylu stanac za takim 698T a czesci do MF wcale nie sa tak trudno dostepne, moze i troche drozsze ale za to wytrzyma o 10 lat dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Witam co do tego MF to by mial by byc glownym ciagnikiem w gospodarstwie ale nie powiem w gre wchodza 3 modele : MF 698T, 699 i rodzinna marka ursus 1014 - ale on narazie przegrywa pod wzgledem spalania. Ogulnie tez uwazam ze 699 byl by najlepszy, ale zobacze co wyjdzie z ta 698T. A pracowac to wiadomo plug, brony, ogulnie do ciezkiej roboty. :)

 

A zapomnialem a co do ceny to szukam tak do 35 kola. Ale napewno szukam z tych starszych modeli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Henius ja się nie kłóce tylko pisze o faktach .... Co rozbić łatwiej elektronike w ciągniku czy coś mechanicznego?? Jednak mechanikę.... Sporo u mnie na wiosce ma serie 30XX i wiem co się dzieje z nimi... Ci co mają serie 6XX nic nie narzekają śmigają te ciagniczki aż miło popatrzeć...I sam bym takiego kupił :) ale nic z serii 30XX !!! Popytaj handlarzy dlaczego tyle jest ich u nich a dlatego że zachód się ich pozbywa bo się sypią niemiłosiernie.... Serie 6XX gorąco polecam :) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Henis zobacz na allegro jest tylko pare ciagników mf 698 a zobacz ile jest mf serii 30xx.Zgadza się ze jak dbasz tak masz ale seria 30xx jest napewno bardziej awaryjna niz 6xx. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto kupić taki ciągnik seria 600 słynie z bezawaryjności i prostocie.Widać nawet po cenach że są drogie.Pod względem funkcjonalności i komfortu seria 3000 byłaby lepsza za 35tyś znajdziesz w dobrym stanie taki ciągnik.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

no choc ktos sie ze mna zgadza. sam osobiscie bym nie kupil MFa z serii 30xx ale 3125 lub 3645 owszem. nie potrzebuje ciagnika pomocniczego ale glownego o mocy 120-150 KM ale raczej ciagnik o takiej mocy bede bral nowy na PROW cos z NH lub JD, jezeli podniesie sie cena mleka to pomysli sie nawet o Fendtcie (chociaz 312 Vario albo 412 Vario) lub Valtrze (N111 lub N121). sie zobaczy jak bedzie z cena mleka bo jak narazie to podniesli cene o 8 gr :)

 

@Pancer bierz 699, przy ciezkiej pracy spali tyle samo a nawet mniej niz 698T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...i rodzinna marka ursus 1014 - ale on narazie przegrywa pod wzgledem spalania.

ale spójrz na zalety:

- prostota

- łatwo znaleźć dobrego mechanika

- części dostępne w sumie od ręki w promieniu 30-40km (u mnie tak jest).

 

A co do spalania to miałem już to kiedyś napisać ale wolałem się wstrzymać i posłuchać opinii po tegorocznych żniwach a raczej jesiennych zasiewach. I wyszło że miałem sporo racji. Chodzi o to że część ciągników sporo pali a dużo użytkowników mówi, że warto wziąć CASE, NH czy JD bo mniej spali niż zetor/urusus czy pronar. Tylko że jak ten CASE czy NH dostanie tak samo w 4 litery (100%) wykorzystanie to spali tyle samo jeśli nie więcej. A opinie że ciągniki mało palą biorą się często stąd, że użytkownik wliczy dojazd na pole, spłyci orkę czy orze z mniejsza prędkością lub też patrzy na spalanie przez pryzmat TUR'a. Wydaje mi się że stare UR2 przy lekkich pracach (ciąganie pustych przyczep czy załadunek słomy) owszem spalą więcej ale przy ciężkiej pracy to ten JD, CNH spali tyle samo (oczywiście komfort pracy itp przemawiają za zachodnimi markami).

To co napisałem wynika z tego jak te zagraniczne zabawki pracują u dużych gospodarzy na różnych glebach (albo mozaika albo czarnoziem albo glina). Niestety sami byli zdziwieni jak często tankują swoje sprzęty.

 

A i co do ursusa - chcesz mieć małe spalanie - ustaw mniejszą dawkę paliwa :)

Będzie palił mniej ale będzie przymulony.

Ważne jest też że spali raczej każde paliwo :)

No i najważniejsze - pomyśl o jednym. Masz środek żniw, sciąłeś połowę plonu, słoma do zbelowania zwiezienia itp. Z uprawkami trzeba ruszyć a Ci poszedł zachodni ciągniczek, na część poczekasz 5-7 dni a mi jak nawali to jadę do GRENE czy Agromy i następnego dnia dalej pracuję, wiem bo zaliczyłem takie awarie (np odkręcona nakrętka koła w C385 rozwaliła pochwę, koło koronowe i tryby - wieczorem, tego samego dnia, zjechaliśmy z pola sprawnym ciągnikiem a następnego dnia dalej pracowaliśmy bez przestojów).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Nikita_Bennet wlasnie dlatego tez 1014 mnie interesuje jak napisales wyzej, jak cos walnie jade do agromy i kupuje :) W sumie to ja moge w kazdej chwili jechac nawed w srodku nocy bo brat pracuje w agromie. A co do MF to czesci tez by sprowadzili albo od ursusa cos dopasowac wkoncu ursusy np: 5314 czy 4514 sa na bazie MF z seri 6xx to tak zle tez by niebylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

aaaaaa nie le[ppiej kupić MF 690?? tańszy aa też ma moc;). ja takiego posiadam ii obrabia uuu mnie 25ha od 6 po 1 klase ziemi ii radzi sobie spokojnie;). polecam te ciągniki bo sa naprawde warte uwagi. Koledzy wyrzej piszą że części drogieii trudno dostępne. zgadzam się zz tym ale 80% części dopasujesz zz polskich ursusów (4512,4514,5312,5314) np; robiłem ww swojm pompe odnośnika bo zaczoł mi licho podnosić ogl koszt roboty samemu wyniusł mnie 315zł części dostałem ww Agromie. posiadam go już 3lata nic przy nim nie robiłem oprucz tej pompy iii ma nakręcone 9685mtg.

Polecem to sztuke kupiłem za 24tys


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czym się rużni 500 od 600 sąsiad kaupił 575 i za remont tzn regeneracje wał wymiana tuleji itd zapłacił tyle samo co i za remont zwykłego 4512 także ciągnik jak najbardziej godny uwagi :P bo tańszy od polskich odpowiedników i ma lepszą kabinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

tak na zdjęciach to mało widać tylko jakie ma opony i cały wygląda a oczami to trzeba na końcu kupować trzeba go obejrzeć posłuchać zobaczyć jak chodzi jak biegi wchodzą czy wszystko działa bo opis często bywa różny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

 

Ten z drugiego linka ma lepsze gumy. A czy tylko ciągniki tej marki wchodza w gre??. Ja bym jeszcze proponowal taki ciagniczekCase 1056 XL 1991r (818880652) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Tomek34 ten Case tez ciekawy ale raczej nie dlamie ale dzieki za propozycje . Ja juz wybralem treka wlasnie wygral ten MF698 obejrzalem i zaraz w myslach mowiee sobie on jest moj ;] nie powiem fajna maszyna no moze cena troszkie duza ale za to silnik po kapitalnym (nowe tuleje i tloki wal nie ruszany tylko polerowany)a ogulnie ponoc remon byl nie potrzebny tak mu mechanik powiedzial. A tak to nowa pompa hyd. wodna no opony to taki srednie. Jak go przyprowadze to porobie foty i wrzuce.

 

A zapomnialem no i obciazenie do niego tez zaraz znalazlem obok. Wiecej na jego temat napisze pozniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Piotrpiotrek89
      Cześć,
      Gdzie znajdę dane dot. Dmc przyczepy z hamulcem? Niestety wymagają tego przy rejestracji, a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj