Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rasa Blonde d'Aquitaine

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 luty 2016 - 20:08

Rasa Blonde d'Aquitaine

Blondem krowę  Simental typ mięsny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rasa Blonde d'Aquitaine Dzisiaj, 09:45
  •  

#22 Share YanYsz

YanYsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 11 luty 2016 - 21:43

Rasa Blonde d'Aquitaine Gdybyś pokrył czystym blondem to nie byłoby problemu. Blond + sim daje gigantyczne F1, ale nie można już ich brać do rozplodu.
Ja czystym blondem "cartago" inseminowałem już 5 jalówek (nie za duże sztuki) i zero problemów, cielaki rodzą się długie ale szczupłe.

#23 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 13 luty 2016 - 20:54

Rasa Blonde d'Aquitaine To jak to w końcu jest z tym kryciem krów sm albo mo blondem? Sam zastanawiam się nad taką krzyżówką. Dodam że krowy sm,mo bądź mieszanki z sm,mo kryte lm bądź sim mlecznym,mięsnym czy montbeliardem nie miały problemów z wycieleniem. Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z krzyżowaniem sm,mo z bd?

Edytowany przez bieniek_88, 13 luty 2016 - 22:02.

#24 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 luty 2016 - 11:08

Rasa Blonde d'Aquitaine

Spokojnie można kryć SIM albo Mo. Uzyska się przy tym duże zdrowe potomstwo. Nie można krzyżować z BB i CHarolaise.  Generalnie przy krzyżowaniu wykorzystuje się efekt heterozji i krycie ras zbyt mocno "spokrewnionych" genetycznie daje gorsze efekty niż krycie czystorasowe. Należy na matki wybierać osobniki wyrośnięte, z szeroką miednicą aby zminimalizować ryzyko ciężkiego porodu.

#25 Share agrowiktor

agrowiktor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 14 luty 2016 - 19:54

Rasa Blonde d'Aquitaine

Gdybyś pokrył czystym blondem to nie byłoby problemu. Blond + sim daje gigantyczne F1, ale nie można już ich brać do rozplodu.
Ja czystym blondem "cartago" inseminowałem już 5 jalówek (nie za duże sztuki) i zero problemów, cielaki rodzą się długie ale szczupłe.

Dlaczego nie można brać do rozpłodu ? Jak duże sztuki z 4-5 cielakiem nic nie przeszkadza

#26 Share oloolosz

oloolosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 28 luty 2016 - 10:20

Rasa Blonde d'Aquitaine

byłem ogladac blondy byki na rozpłodniki-piękne bydło,zdrowe,żwawe,ale za rozpłodnika trzeba dac 8 tysi,trochę dużo do 15 sztuk krów,a może zna ktoś gdzieś miejsca gdzie można taniej kupić?

ogólnie to hodowca polecał do mieszanią z LM tylko zastrzegł by małych jałówek nie kryć,ogólnie lepsze przyrosty i kaliber większy

#27 Share romualdR

romualdR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 luty 2016 - 22:23

Rasa Blonde d'Aquitaine

Inseminował ktoś buhajem Heraiki ze SHiUZ? 

Link do francuskiej oceny. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share YanYsz

YanYsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 09:06

Rasa Blonde d'Aquitaine

byłem ogladac blondy byki na rozpłodniki-piękne bydło,zdrowe,żwawe,ale za rozpłodnika trzeba dac 8 tysi,trochę dużo do 15 sztuk krów,a może zna ktoś gdzieś miejsca gdzie można taniej kupić?

ogólnie to hodowca polecał do mieszanią z LM tylko zastrzegł by małych jałówek nie kryć,ogólnie lepsze przyrosty i kaliber większy

Jak ja miałem pomysł na kupno takiego byka z rok temu, to znalazłem za 10 tys...

Też mam tylko kilka krów więc chory pomysł by był, inseminowałem blondem kilka sztuk, teraz mam kilkumiesięcznego byczka po krowie LM i byku  BD "Cartago", zastanawiam się czy takiego mieszańca nie zostawić sobie na rozpłodnika na następny sezon... Co o tym myślicie??

#29 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 08:22

Rasa Blonde d'Aquitaine

Rozpłodnik to połowa stada. Musi sporo kosztować jak ma byc porządny. Krycie mieszańcem to głupota. Loteria-nigdy nie wiadomo jakie cechy przekaże.

#30 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 05 marzec 2016 - 14:51

Rasa Blonde d'Aquitaine

Kupię czystą BD.

Czy ktoś ma namiary na hodowcę, ponieważ te które ja posiadam są na chwilę obecną nieaktualne i muszę poczekać 1,5-3 m-ce.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#31 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 20:07

Rasa Blonde d'Aquitaine

http://olx.pl/oferta...html#9be99258b9

:)

#32 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 05 marzec 2016 - 23:02

Rasa Blonde d'Aquitaine

Dzięki Tomek :D Rozmawiałam już w nim i wstępnie umówiłam, jak nic wcześniej nie znajdę to jadę :P

P.S. Gdyby było po drodze, to bym wstąpiła na herbatkę ^^

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 07:50

Rasa Blonde d'Aquitaine witam blondy mają czarne języki? bo tak jak kolega wcześniej pisał robiłem krzyżówke polskiej czarno-białej i blondy wyszła jałóweczka podchodząca pod czerń ma przebłyski brązu ale polskie czarno-białe po urodzeniu też początkowo mają kolorek pod brąz tylko ten ma dodatkowo czarny język i teraz niewiem co mi tu wyszło czy może insyminator zrobił mnie w konia i jeszcze inna to rasa