Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka sterowania ładowacza

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 październik 2009 - 09:15

Przeróbka sterowania ładowacza Witam-posiadam taki oto ładowacz Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> W taki właśnie sposób mam zamiar osuszyć najbardziej pod -służy mi on sporadycznie do oczyszczania rowów melioracyjnych,wykopania czegoś tam itd.-no i wszystko byłoby w porządku tyle że czasami muszę popracować przy gorszej pogodzie (ostatnio choćby obiecałem znajomemu załadować obornik a pogoda jaka jest każdy widzi )-postanowiłem więc przerobić sterowanie na takie które będę mógł użytkować w kabinie ciągnika-najprostszą opcją jest oczywiście zakup odpowiedniej ilości przewodów hydraulicznych ale niestety musiałoby być ich aż 10 szt !(czyli niewesołe do targania )a w dodatku sprawę komplikuje fakt że część przewodów przy rozdzielaczu jest metalowa.Ma ktoś jakiś pomysł albo ktoś może już modernizował coś takiego-oczywiście koszty nie grają roli Dodany obrazek -akurat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka sterowania ładowacza Dzisiaj, 04:20
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 październik 2009 - 09:20

Przeróbka sterowania ładowacza a dałoby się rozdzielacz przerobić na linki tak jak przy ładowaczach czołowych, bo jak nie da się tego rozdzielacza na linki zrobić to można też zmienić rozdzielacz na sterowany linkami a nawet elektrozaworami

#3 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 październik 2009 - 09:23

Przeróbka sterowania ładowacza Ile to kosztuje ?Ciekawe czy udałoby się samemu takie linki wyrychtować ?

#4 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 14 październik 2009 - 09:26

Przeróbka sterowania ładowacza najprostym sposobem byloby zalozenie takiego rozdzielacza jest to dosc kosztowne;/ Do tego jakis dzoistik- taki jak w turach. Statysfakcja gwarantowana:P
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#5 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 październik 2009 - 09:31

Przeróbka sterowania ładowacza linki widziałem kiedyś na allegro po 120 zl za 2m, maje też je w grajewie na składnicy na kolejowej(przynajmniej ostatnio mieli) ale ceny nie znam, pytanie tylko jak jest z tym rozdzielaczem co masz tam założony, w jaki sposób by go na linki przerobić, bo wymieniając cały rozdzielacz na nowy z linkami to koszt ok 1000zł za 2 sekcyjny TUR 2 SEKCJE ROZDZIELACZ JOYSTICK DZOJSTIK DO TURA (780370118) - Aukcje internetowe Allegro i do tego jeszcze trzeba by było elektryczny dzielnik oleju na 3 sekcje ( o ile w tej Twojej koparce są tylko 3 sekcje) a ten dzielnik to wydatek następnych ok 500zł

edit

mam też inny sposób na taką przeróbkę, najmniejszym chyba kosztem, z rozdzielacza na tej koparce wykręcasz te dźwigienki i w ich miejsce robisz krótsze z tak jakby rozdwojonym końcem do zamontowania linki, z drugiej strony linek trzeba dorobić jakiś "mechanizm" z dźwigienkami do do sterowania tym, koszt to praktycznie same linki

#6 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 październik 2009 - 10:11

Przeróbka sterowania ładowacza @xsc-z pewnością satysfakcja gwarantowana-tyle że mój portfel dostały anoreksji Dodany obrazek .
@qazi-te wszystkie pomysły już też obmyślałem-najtaniej jednak wychodzi rozwiązanie z przewodami-wczoraj pytałem się w składnicy-27 zł/2mb.

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 październik 2009 - 10:31

Przeróbka sterowania ładowacza Zdemontuj siedzenie a do dźwigni sterowania zamontuj pręt 8 lub 10 mm który będzie sięgał do kabiny. Za pomocż tych prętów będziesz sterował rozdzielaczem. To najtanszy i naszybszy sposób.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 październik 2009 - 10:45

Przeróbka sterowania ładowacza Tylko że przewody jak już wspomniałeś są ciężkie i dużo miejsca zajmują i masz ich 6 a link tylko 3, no ale tańsze są

Dobre proste i szybkie rozwiązanie podał też @andrzej2110

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 październik 2009 - 10:48

Przeróbka sterowania ładowacza qazi tam są 4 sekcje :) 3 na wysięgniku + obrót.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 październik 2009 - 12:25

Przeróbka sterowania ładowacza takie rozwiązanie co podał @andrzej jest w polskich kombajnach do ziemniaków i czasami widziałem je w paszowozach.

Unia Group

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 październik 2009 - 14:48

Przeróbka sterowania ładowacza @andrzej 2110-niestety to rozwiązanie z długimi prętami już swego czasu przerabiałem-miałem coś takiego w Turze no i w końcu wyrzuciłem cholerstwo,podszedłem przewodami pod rozdzielacz a rozdzielaczem pod rękę Dodany obrazek -nie jest to zbytnio dobre do precyzyjnej pracy-im dłuższa dźwignia tym gorzej nie mówiąc o tym że żeby poruszyć dźwignią w kierunku "od siebie" trzeba byłoby chyba wychylić się z kabiny
@qazi-nie 6 a niestety 10 przewodów Dodany obrazek

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 październik 2009 - 14:58

Przeróbka sterowania ładowacza wiem przegapiłem sekcję na obrotnicę i zasilanie i powrót z rozdzielacza, co nie zmienia faktu że tych przewodów jest od groma i jeszcze trochę

#13 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 październik 2009 - 15:05

Przeróbka sterowania ładowacza Właściwie nie narzekałbym nawet na te przewody ale czasami pracuje się gdy jest ładna pogoda no i wtedy chciałbym siedzieć sobie na fotelu operatora a nie w ciągniku-tylko co wtedy zrobić z tym kłębowiskiem węży ?

#14 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 październik 2009 - 15:07

Przeróbka sterowania ładowacza zawinąć dookoła siedzenia :) albo do rozdzielacza i do ładowarki założyć złącza i tylko wpinać te przewody w razie konieczności

#15 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 październik 2009 - 15:18

Przeróbka sterowania ładowacza Swojego czy tego w ładowaczu ?Dodany obrazek -a z tymi szybkozłączami też myślałem-tyle że znów podraża to całe rozwiązanie .

#16 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 październik 2009 - 15:41

Przeróbka sterowania ładowacza jak kto woli :)
no tak bo kupić 20par złączy to też trochę kosztuje,ale jak waga nam ładnie wzrasta hehe

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 październik 2009 - 16:40

Przeróbka sterowania ładowacza

@andrzej 2110-niestety to rozwiązanie z długimi prętami już swego czasu przerabiałem-miałem coś takiego w Turze no i w końcu wyrzuciłem cholerstwo,podszedłem przewodami pod rozdzielacz a rozdzielaczem pod rękę Dodany obrazek -nie jest to zbytnio dobre do precyzyjnej pracy-im dłuższa dźwignia tym gorzej nie mówiąc o tym że żeby poruszyć dźwignią w kierunku "od siebie" trzeba byłoby chyba wychylić się z kabiny
@qazi-nie 6 a niestety 10 przewodów Dodany obrazek

To jak żeś to zrobił ze tak było??:) Przecież to można zrobić taj ze będzie taki sam ruch jak by siedział na siedzeniu. W dodatku montaż i demontaż może zająć 30 sekund.

bullet_black.png

#18 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 październik 2009 - 17:30

Przeróbka sterowania ładowacza Nie ja zrobiłem tylko ludzie z Hydrametu-jak rozumiem w Twoim rozwiązaniu trzeba byłoby zamocować te pręty przegubowo ?Wszystko ok. ale ładowacz z racji tego że dosyć lekki jest niestety przemieszcza się w te i wewte więc podejrzewam że i ów "stelaż" z dźwigniami też te ruchy kopiowałby ?No i ostatnia rzecz-w JD ładowacz z racji o wiele dłuższych cięgien jest o wiele bardziej oddalony od ciągnika niż w Zetorze.

#19 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 październik 2009 - 18:56

Przeróbka sterowania ładowacza to ja zarzuce takim pomysłem jaki ja chce zrealizować przy cyklopie. otóż należało by zakupić dźwignię z linkami zmiany biegów od daewo matiz. tam zmiana biegów opiera się na dwóch linkach dwu stronnego działania wtedy należało by skrócić dźwigienki przy rozdzielaczu podłączyć linki i byś sterował ładowaczem na dwóch dżojach. koszt jednego zestawu (używanego) ok 80zł a potrzeba dwa takie to koszt 160zł wydaje mi się najtańszy i najlepszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 październik 2009 - 20:36