Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żyto jare BOJKO

65 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ZbigniewMniszek

ZbigniewMniszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 07:50

Żyto jare BOJKO

Ogolnie bez skracania to nie warto bo bedzie lezec.  najlepiej dac 1l. CCC oraz 0,2 l cuadro albo modus. siew tak jak wyzej koledzy mowili mozna jesienia w połowie pazdziernika oraz na wiosne jak tylko sie da wjechac w pole. czyli im wczesniej tym lepiej bo wiekszy plon. Po skroceniu i srednim nawozeniu mozna uzyskac 5t/ha.. Co do zielonki to tak bo szybko rosnie ale wyka nie ma szans poniewaz natychmiast straci swiatło i zginie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żyto jare BOJKO Dzisiaj, 16:17
  •  

#62 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 16 kwiecień 2016 - 08:03

Żyto jare BOJKO dzieki za odpowiedz

#63 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 17:20

Żyto jare BOJKO

Witam.

Czy ktoś siał Bojko w listopadzie? Warunki jeszcze takie, że można byłoby posiać tylko nie wiem czy plon będzie lepszy niż posiane wczesną wiosną?

Muszę przesiać ok.1,5 ha żyta ozimego na biomasę, które nie wzeszło i nie wiem czy posiać teraz czy zaczekać do wiosny. Może ktoś siał w takim terminie?

Edytowany przez Przemmek, 06 listopad 2016 - 17:51.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Janusz342

Janusz342

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 12:31

Żyto jare BOJKO Jaki wzrost uzyskuje to żyto oraz czy plon słomy jest taki sam jak ozime? Z góry dzięki oraz kolo którego marca je posiac? ;)

#65 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 19:47

Żyto jare BOJKO

Witam.

Czy ktoś siał Bojko w listopadzie? Warunki jeszcze takie, że można byłoby posiać tylko nie wiem czy plon będzie lepszy niż posiane wczesną wiosną?

Muszę przesiać ok.1,5 ha żyta ozimego na biomasę, które nie wzeszło i nie wiem czy posiać teraz czy zaczekać do wiosny. Może ktoś siał w takim terminie?

Witaj Przemmek akurat znalazłem temat i mogę ci nieco napisać o tym ale przypuszczam ze moze już przesiałeś. Ale osobiscie mam kilka hektarów zakontraktowanego żyta jarego odmiana właśnie Bojko do centrali nasiennej i włąsnie to jest żyto przewódkowe ja siałem właśnie w tym roku około 15 listopada i mój kolega też zakontraktował te żyto i też siał w tym terminie co ja. także smiało można je siać jesienia bynajmniej sialismy wedle zaleceń inspektora z centrali. Wiem że siali nawet je koło 20 grudnia tylko aby warunki pogodowe pozwoliły na wjazd na pole.

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 21:15

Żyto jare BOJKO Witaj Patryk 3802.
Tak jak przypuszczałeś żyto już posiałem 17-tego listopada. Pogoda była sprzyjająca i na polu było w miarę sucho, na tyle że się nie kleiło. Czas pokaże co z tego wyjdzie.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.