Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 80 - problem z elektryka

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 13 październik 2009 - 21:03

MTZ 80 - problem z elektryka Witam. Ostanio miałem problem z elektryka u MTZ 80 a mianowicie nie działało mi ładowanie i nie chciał odpalac. Ojciec cos pogrzebał w tym wyłaczniku prądu i było wszystko ok az do dzis. Dzisiaj nagle cała elektryka padała. Nie ma ładowania, nie działaja swiatała itd kompletnie nic. Prosze o pomoc co moze byc przyczyna i co nalezało by sprawdzic w tej sprawie. Z góry dziękuje. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 80 - problem z elektryka Dzisiaj, 19:16
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 październik 2009 - 22:08

MTZ 80 - problem z elektryka A rozrusznik działa? Rozruch masz na 12, czy 24V? Grzeb śladami ojca. :)

#3 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 14 październik 2009 - 07:57

MTZ 80 - problem z elektryka skoro cos przy wlaczniku ojciec robil to moze go trzeba wymienic, mialem takie cos z wlacznikiem w masseyu bezpieczniki od halogenow mi palilo i wina byly wlaczniki
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 14 październik 2009 - 17:42

MTZ 80 - problem z elektryka Za zegarami powinien być bezpiecznik główny (taki szklany) i może on nawalił.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#5 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 15 październik 2009 - 14:19

MTZ 80 - problem z elektryka Może to być wyłacznik, ja tez w swoim MTZ'cie miałem wieczny problem z wyłacznikiem nie wyłaczał pradu albo wcale nie było aż wkoncu trafiłem na taki co działa już jakiś czas kiedyś znowu mi nie ładował to kupiłem nowy alternator (200zl) i ładuje na maks :) ostatnio nie palił mi na stacyjke to kabelek sie oderwał 5 min i zrobione musisz chwile posiedziec i popatrzeć popróbować bo wiele rzeczy jest podejżanych :)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 16 październik 2009 - 11:12

MTZ 80 - problem z elektryka Jeżeli jest to taka sama elektryka jak w pronarze 82a to zapewne spalił Ci się bezpiecznik (tzn. taki drucik) w klepaku, który łączy takie 2 śrubki :) jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś mogę porobić kilka fotek co gdzie i jak.

#7 Share karolste

karolste

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 20 październik 2009 - 18:09

MTZ 80 - problem z elektryka z ktorego roku masz tego mtz bo moze juz przewody trzeba wymienic ja miałem tak w swoim mtz i niemogłem doisc z elektrykom i cała wywalifem i wstawilem nowa

#8 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 październik 2009 - 18:19

MTZ 80 - problem z elektryka

(tzn. taki drucik) w klepaku, który łączy takie 2 śrubki

Normalnie cytat dnia. Panowie nie piszcie jak jacyś gimnazjaliści. Co do problemu autora, to rzeczywiście może to być ten wyłącznik, jeżeli nie ma napięcia na stacyjce i nic nie działa. Ja bym zaczął właśnie od tego.

#9 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 18:57

MTZ 80 - problem z elektryka Dzięki Panowie za pomoc... Tak jak pisaliście winny był ten bezpiecznik pod zegarami, ojciec go wymienił i problem zniknął. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 17:33

MTZ 80 - problem z elektryka Witam może i ja się podepnę pod temat. Też mam problem z elektryką, nie gaśnie mi kontrolka ładowania akumulatora. Na zaciskach akumulatora niby ładuje bo jest napięcie podczas pracy 13,2 V trochę mało ale ładuje. Mtz jest bodaj z 89r. alternator jest z jakimś mostkiem z tyłu a koło kabiny są jakieś 2 przekaźniki. Niestety nie bardzo wiem jak taka instalacja działa. Może ktoś wie jak się za to wziąć, na polskich instalacjach się w miarę znam ale tu... ani schematu żadnego.

Dodaj odpowiedź