Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dymienie MF 3080

64 odpowiedzi na ten temat

#41 Share SebastianChaczyk

SebastianChaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:37

Dymienie MF 3080 żarowej świecy nie mam tylko w jednym kolektorze . pomaga mu napewno grzałka płynu. jęsłi chodzi o pompe i silnik to nie podejrzewam końcówki albo całe wtryski..a czy dobrze myśle to zobacze. jedna sprawa jest jak nasmarować przedni napęd? nad mostami mam korki na klucz 17 i nie wiem ile tam ma być oleju czy do pełna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dymienie MF 3080 Dzisiaj, 19:03
  •  

#42 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 13 marzec 2014 - 19:59

Dymienie MF 3080 Musi być tam świeca płomieniowa na kolektorze ssącym tam gdzie się łączy z kolanem gumowym.Jeśli chodzi o przedni most to z lewej strony (siedząc w kabinie) masz widoczny korek na bocznej ściance mostu nie pamiętam dokładnie ale chyba na 30 klucz stawiasz ciągnik na równym podłożu wykręcasz korek i lejesz olej aż pocieknie i masz odpowiedni stan

#43 Share SebastianChaczyk

SebastianChaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 17:23

Dymienie MF 3080 dobra sprawdzę dzięki. czyli to ciężkie palenie nie jest tak bardzo niepokojące? jak [podgrzeje płyn to ok jest. dopiero go kupiłem więc musze sprawdzić a jak coś to zaczne od wymiany wtrysków. miałem kupić mtz a kupiłem mf czy to dobry wybór...? chwalicie te traktory?

nie wiem jeszcze do czego służą pokrętła od podnośnika jedno takie małe pierwsze od przycisku przedniego napędu a drugie to poniżej to średnie które ma pięć numerów regulacji no nie wiem

tam jest przekładniowy olej nie?

#44 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 19:59

Dymienie MF 3080 Jak byś był pewny że pompa i wtryski są ok to wtedy może być to trochę niepokojące.Tam masz świecę płomieniową dochodzi do niej przewód paliwowy metalowy i ,,kabel,, do podgrzewania elektryczny co do pokręteł to zapewne chodzi ci o te z taką sinusoidą on służy do ustawienia czułości poziomowania podnośnika a ten gdzie 5 pozycji to jest albo pływający pług albo na podnośniku trzyma w zależności na który koniec przekręcisz . Olej przekładniowy albo przekładniowo silnikowy podstawa to oznaczenie STUO albo UTTO

#45 Share SebastianChaczyk

SebastianChaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 09:56

Dymienie MF 3080 chodzi ci o oznaczenie oleju? dzięki za informacje. ale raczej myśłe że tam będzie chodić raczej o wtryski

te stuo to chodzi o olej?

a ile może wchodzić tam w ten przodek oleju gdybym chciał go całkowicie wymienić? bo nie wiem jaki tam jest wlany a nie wiem czy wolno mieszać

#46 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 08:06

Dymienie MF 3080 Tak STUO i UTTO to rodzaje olejów czyli ich zastosowanie a jakiej firmy kupisz zależy od cb jeszcze lepkość trzeba dobrać ja używam 10W40. Oleju w przodku jest jakieś 5l +/- tak jak pisałem lejesz aż korkiem wlewowym pocieknie i jest ok

#47 Share SebastianChaczyk

SebastianChaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 18:12

Dymienie MF 3080 acha no dzięki to agrol przekładniowy 10w40 będzie ok??? a korek spustowy tego oleju to będzie na środku mostu patrząc na wprost traktora ?

#48 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:20

Dymienie MF 3080 Tak korek jest po środku. Agrolu jest parę rodzai ale jak na nim będą któreś z tych oznaczeń lej śmiało

#49 Share SebastianChaczyk

SebastianChaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 17:42

Dymienie MF 3080 dzięki za wszystko jeśli czegoś nie będe wiedział to zapytam
pozdrawiam

#50 Share robert1977

robert1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 20:07

Dymienie MF 3080 koledzy mój mf 3080 ciężko się kręci rok temu wymieniłem olej wskrzyni agrol u no inowy filtr dalej ciężko się kręci pracuje na 20h tagże niedużo powinny być dobre słabną też chamulce ciśnienia w skrzyni nie sprawdzałem ale osprzęt dzwiga bez problemu co morzna jeszcze sprawdzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Adam3060

Adam3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 21:52

Dymienie MF 3080 koledzy mam od niedawna mf 3070 i zauważyłem, że rpoa miesza się z olejem w misce gdzie można szukać przyczyny ? proszę o pomoc gdyż jestem uziemiony :(

#52 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 07:28

Dymienie MF 3080 Moim zdaniem w pompie ewentualnie pompce zasilającej

#53 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 08:25

Dymienie MF 3080 sprawdź pompkę zasilającą i świecę płomieniową

#54 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 11:45

Dymienie MF 3080 Przy świecy raczej nie będzie kontaktu paliwa z olejem

#55 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 11:49

Dymienie MF 3080 U nas w 3080 leciało przez pompę wtryskową ale uszczelnienie jej pomogło.

#56 Share robert1977

robert1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 12:43

Dymienie MF 3080

koledzy mój mf 3080 ciężko się kręci rok temu wymieniłem olej wskrzyni agrol u no inowy filtr dalej ciężko się kręci pracuje na 20h tagże niedużo powinny być dobre słabną też chamulce ciśnienia w skrzyni nie sprawdzałem ale osprzęt dzwiga bez problemu co morzna jeszcze sprawdzić.

#57 Share dfk110

dfk110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 13:03

Dymienie MF 3080 jeśli pompa wtryskowa ma centralne smarowanie z silnika pod ciśnieniem to sprawdź pompę ja tak miałem w sieczkarni claas jaguar, nie bagatelizuj tego tak jak ja to zrobiłem

#58 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 18:08

Dymienie MF 3080 jezeli masz stojaca pompe to raczej pewne ze to ona ;)

#59 Share wojciechwudarczyk

wojciechwudarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 21:34

Dymienie MF 3080 Witam mam podobny problem z moim MF3085 mianowicie jak jest zimny pali dobrze ,ale podczas pracy w agregacje potrafi sam zgasnąć i niemożna go odpalić. Wystarcz lekko pociągnąć drugim ciągnikiem i pali,a czasami odpali sam ale tak trochę dziwnie tj tak jakby się zapowietrzył łapie coraz szybciej przytrzymam go na rozruszniku dłużej i zaskoczy.Nie kopci filtry są ok,i jeszcze jedno jak pracuje w polu niemoge ustawić mu wolnych obrotów raz są 850-1000-1200 aczasem poniżej 800,co może być przyczyną tego.Zaznaczę jeszcze ze wyłancza się go kluczykiem [gasi] pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 07:12

Dymienie MF 3080 Wyczyść sitko w pompce zasilającej tej co ręką się pompuje paliwo u góry jest dekielek taki półokrągły przykręcony na jedną śrubkę odkręć wyczyść sitko i powinno być ok i moja rada tego sprzętu nie wolno rozciągać jeśli nie chcesz mieć poważnej awarii skrzyni