szark93

Gryka

Polecane posty

konrad004    7

ja pryskałem randapem przed siewem jak chwasty zeszły później gruber i siew


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Napisze ktoś wreszcie ile stosować tego Fusilade czy Supero na hektar?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Napisze ktoś wreszcie ile stosować tego Fusilade czy Supero na hektar?

Fusilade 0,5l/ha; Supero 1l/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Czym zwalczyć rumian biały w gryce.Mam go dużo,gryka siana 12 dni temu i ma ok.2 cm-czy czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Rumian jest roslina dwuliscienna a gryka posiana 12 dni temu wiec napewno jest juz na wierzchu. W takim razie po ptokach. Jak gryka wzejdzie to jedynie mozesz zniszczyc trawice jednoliscienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Ja wczoraj leciałem grykę Leopardem na 1 liścienne. Moja siana koło 5 maja ale zimno ją trochę wstrzymało i stoi


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

moja siana była z 3 dni przed zlewa ale widze ze duzo jej juz wylazło i widac ktora była mocniej ubita to dobiero zaczyna kolanka wypuszczac. Mam 3.10 ha posiane i podejrzewam ze z 10 arow moze niecałe bedzie wymokniete. niech w miara troche podrosnie i bede ją ciagnał w gore kristalonem ale mysle za da sobie rade. Przedplon pszenica ozima, przedsiewnie wapno granulowane tlenkowe 300 kg na 1 ha i około 130 kg polidapu na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzisiaj byłem w polu przy gryce to niezle daje sobie rade po tych zlewach deszczach. Listki wypusciła. W zanirzeniach gdzie było zapłyniete albo była duza gruda rozsiałem z krupki saletre amonowe aby nie przepadła z wilgoci i dostała kopa hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barry668    0

posialem gryke 20 czerwca po likwidacji plantacji truskawek jak myslicie da rade jeszcze zebrac ziarno??

optymalny termin to w maju po ogrodnikach.

Napiszcie jesli komus udalo sie cos zebrac z tak poznego siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja zbierałem, bodajże końcem września ,

ogólnie kupa słony a ziarna mało co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

możecie wierzyć albo nie ale ja wczoraj siałem jeszcze grykę na usłudze 15ha zobaczymy co z tego wyjdzie i czy się zbierze


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Siać można, ale kwestia co z tego urośnie :P Dużo zielonego będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Moim zdaniem na pewno coś z tego będzie, również sieje grykę pózno, koniec czerwca , początek lipca. W ubiegłym roku kosiłem ją koniec września, początek pazdziernika, plon oceniam na około 0,5 t z ha. Uważam że to dobry wynik jak na poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe1977    0

a ja ma takie pytanie do specjalisty od uprawy gryki, czy z gryki mozna się jakoś pozbyć wyki ptasiej chemicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Wyka ptasia nalezy do roslin dwulisciennych a jak wiemy nie ma żadnego oprysku na chwasty dwuliscienne w gryce. jedynie jednoliscienne typu Fusilade albo Targa lub Supero

 

 

Jak tam wasze gryki??? Nic nie piszecie?? Pewnie nie siejecie??

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Siejemy, siejemy, w moim rejonie jest sporo gryki, niedługo trzeba będzie kosic. Wie ktoś jakie ceny gryki?

Mozna powiedzieć ze się udała, jest niezła, tylko nierówno powschodziła ---na glinie pózniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie jest miejscami duzo rdesu. 4 dni po siewie była zlewa ale o dziwo urosła ale w czasie kwitnienia zarosła dwulisciennymi. w sobote prysnąłem ją glifosatem. poczekan z dwa tygodnie juz nie całe i trzeba kosic i przez wialnie przepuscic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Dzwoniłem do firmy której sprzedałem tamtego roku grykę to powiedzieli mi cenę na teraz 1000 zł i nie przewidują innej-tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj