szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25094

Da się ale osypywanie nasion będzie większe jak po pokosówce. No i rozstaw kół ciągnika musi być dopasowany do szerokości pokosu.  

Jeśli jest w okolicy usługodawca to nic nie zaoszczędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Da się ale osypywanie nasion będzie większe jak po pokosówce. No i rozstaw kół ciągnika musi być dopasowany do szerokości pokosu.  

Jeśli jest w okolicy usługodawca to nic nie zaoszczędzi.

Od roku 2021 to już będzie po uprawie gryki w sposób klasyczny , jak wprowadzą badania szczegółowe ma pozostałości substancji czynnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
3 godziny temu, galan99 napisał:

Od roku 2021 to już będzie po uprawie gryki w sposób klasyczny , jak wprowadzą badania szczegółowe ma pozostałości substancji czynnych .

a teraz nie ma badań?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451
3 godziny temu, Pajej napisał:

a teraz nie ma badań?

Są ale tak na chybił trafił , ale jak zaczną dokładnie badać na pozostałości to mało kto sprzeda . grykę , groch , soję  , i rzepak , wszystko Glifosat . 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

przeciez chyba agrosar ma rejstracje w rzepaku na dosuszenie? nawet jesli wejdzie to co @galan99 mowisz to i tak najwiecej zyska posrednik bo bedzie mial argument na zbicie ceny gryki pryskanej, ktora rzekomo sprzeda do materacy czy poduszek a tak naprawde przemiesza czy pchnie swoimi sposobami po cenie 2x wyzszej

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Ja od 2 lat niczego nie pryskam raundapem ani grochu,rzepaku a w tym roku nawet gryka z poplonu zebrana jednoetapowo sucha siana 2 lipca.

Jak myslicie czy gryka bez glifo zlapie 2000 wiosna jak odpadnie polowa gryki z rynku???

Obecnie cena 1400-1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wróce do koszenia,może "osą" (z blachy może stół,ślizg) albo snopowiązałką bez aparatu wiążącego tylko żeby kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886
19 godzin temu, galan99 napisał:

Od roku 2021 to już będzie po uprawie gryki w sposób klasyczny , jak wprowadzą badania szczegółowe ma pozostałości substancji czynnych .

Z tego co się orientuję to badanie na zawartość glifosatu kosztuje na tyle dużo i trwa na tyle długo ze nie opłaca się badać partii mniejszych niż kilkadziesiąt ton...także wątpię żeby ktoś to stosował w praktyce, zwłaszcza w rejonach gdzie jest dużo małorolnych...Na pewno będzie to dobrym straszakiem i obniżaczem  ;) ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jak u mnie był gość z kaszarni po gryke to mówił ze ma problem bo mu w kaszy wykryli glifosat


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451
5 minut temu, mysza103 napisał:

A jakby dosuszyć reglone to da się jednoetapowo z pnia kosić kombajnem .

Jak będzie gryka czysta to się da , ale jak będzie w h*j chwastu to i reglone ci nic nie pomoże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Reglone wycofuja. Po za tym to również środek silnie kancerogenny. 

Poprosiłbym o opinię, opisy dostępnych odmian gryki.

Co sądzicie o odmianie Panda?

Internety są strasznie ubogie w informacje.

Edytowano przez Agrest
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

Z moich doświadczeń wynika że nie da się dosuszyc  gryki reglone. Stosowałem dawki od 2 do  3l i slabo to wygladalo. Dół rosliny xawsze byl zielony a ziarno wilgotne.  Czekałem do 2 tygodni od oprysku. Taki jeden poziomek w zeszłym roku 3 tygodnie czekał aż mu doschnie po reglone A i tak miała 18%. A moja po tygodniu na pokosie 11  :) i skoszona jeszcze w sierpniu. 

Ciekawe co wprowadzą zamiast reglone ? Ktoś ma jakieś przecieki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
11 godzin temu, plapla123 napisał:

U nas jeden dosuszał  pryskając saletrą 

i jak mu to wyszło?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
22 godziny temu, Taurus83 napisał:

Z tego co się orientuję to badanie na zawartość glifosatu kosztuje na tyle dużo i trwa na tyle długo ze nie opłaca się badać partii mniejszych niż kilkadziesiąt ton...także wątpię żeby ktoś to stosował w praktyce, zwłaszcza w rejonach gdzie jest dużo małorolnych...Na pewno będzie to dobrym straszakiem i obniżaczem  ;) ceny

Po co mają sprawdzać małych rolników. Wystarczy, że sprawdzą kaszarnie w okolicy i żaden właściciel kaszarni nie kupi gryki po glifosacie. Aktualnie bodajże wycofują kaszę gryczaną z Lidla, bo wykryli glifosat. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

No ale skąd właściciel kaszarni będzie wiedzieć że kupuje gryke bez glifosatu ? Każda kupioną partie musi zbadać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Nie wiem jak jest w innych regionach ale u nas wszyscy koszą na pokos, bo jak jest tylko podejrzenie, że może być pryskana to nikt Ci jej nie kupi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

I dlatego zapraszamy wszystkich po grykę do powiatu lipskiego 😀. Oferty od 2000zl w górę i kto da więcej😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Oczywiście również zapraszam :) Przy dużym zainteresowaniu możemy zrobić przetarg :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

W mojej okolicy to tak 50/50 pokosy/ chemia z czego glifosat 75% A reszta reglone. W 2016 miałem 75% z pokosy, z 15 % glifosat i 10 reglone. No i przez telefon handlarz wypytuje ile jak czego czy osobno czy nie pomieszane itd. Ja mu mowie ze kazda jest na innej kupie i nie sa pomieszane. Typ mówi to  super, że nie pomieszane i że biorą. Przyjechal i zapakowal wszystko na jedno auto....

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

mogą zrobić  próbe zbiorczą na glifosat a jak wykryją to po nitce do głebka  . tak samo jak antybiotyk w mleku najpierw cysterna jak wynik dodatni to indywidualnie , jak lidl zechce to chłopkom co pryskają gryke randapem może sporo nawet z utratą ziemi przez komornika . https://expressbydgoski.pl/kasza-gryczana-z-herbicydami-na-liscie-znane-marki-i-producenci-lidl-wycofuje-partie-ze-sprzedazy/ar/c1-14602825

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


    • Przez kakamama
      Purchase Subutex buprenorphine 8mg for sale USA/AUSTRALIA/EU Text/Whatsapp +1(607)-288-2928 cheap Xanax,Oxy,Percocet,Adderall,Dilaudid,Ketamine,Vyvanse all available Subutex 8mg for sale pittsburgh, Subutex 8mg for sale phoenix az Order Subutex 8mg for sale portland or, Subutex 8mg for sale philadelphia,Subutex 8mg for sale denver, Subutex 8mg for sale dallas Cheap Subutex 8mg for sale online, Subutex 8mg for sale on craigslist, Subutex 8mg for sale oxycontin Subutex 8mg for sale oxycodone, buprenorphine Subutex 8mg for sale oxycodone,Subutex 8mg Available
      https://buyoxylovers.com/product/buy-subutex-8mg-near-me/
      Whatsapp/Call/Text:+1(607)-288-2928 
      Email. Quickmedoc@gmail.com
      https://buyoxylovers.com
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj