Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gryka

1798 odpowiedzi na ten temat

#1681 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 18 lipiec 2017 - 19:07

Gryka U mnie okolo 1.2m przy zerowym nawożeniu siew w za talerzowane ściernisko ziemia 5-6. Myślę ze kolo tony powinna dać :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gryka Dzisiaj, 09:41
  •  

#1682 Share jasiuhonda

jasiuhonda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 lipiec 2017 - 06:23

Gryka

ja pierwszy raz zasiałem gryke mam jej 18 ha, jak na razie wygląda dobrze pszczelarze nastawiali uli od groma... Tylko pogoda nie bardzo podobno burze w okresie kwitnienia nie są korzystne, tak mówił mi znajomy pszczelarz który sieje grykę co rok. Ciekawe jaka będzie wydajność i cena bo nakład na ta roślinę jest bardzo mały...

#1683 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5484 postów

Napisany 21 lipiec 2017 - 07:16

Gryka Nawet jak tonę po tysiącu oddacie to i tak plus bo naklad zerowy

KS Falubaz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1684 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 21 lipiec 2017 - 07:58

Gryka Nasiona za darmo.paliwo za darmo.kombajn za darmo. Nawet jak za darmo sprzedaż to i tak będziesz na plusie... ktoś tu chyba na grzybach był wczoraj

#1685 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 21 lipiec 2017 - 08:33

Gryka

W moich stronach gryki już dojrzewają. Pojawiło się na wielu plantacjach zachwaszczenie rdestem, który zagłusza wszystko na polu. Mimo to te niknące rośliny gryki są w tym roku wyjątkowo dobrze zapylone. Powiedziałbym, że nawet oblepione ziarniakami. 

#1686 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 21 lipiec 2017 - 08:39

Gryka Taurus pojechałeś ale niestety taka jest prawda .
bor daje się tylko przed kwitnieniem anie teraz .
u mnie gryki kwitną w najlepsze a jeśli teraz już dojrzewa to jest coś nie tak.

#1687 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 21 lipiec 2017 - 11:38

Gryka

Dlaczego nie tak? Większość posiała przed 15 maja, susza jakiej jeszcze nie było. Mimo to gryki wyrosły i niewielkie opady po 2mm powodowały, że ładnie nektarowała wabiąc pszczoły. Zawiązanie jest bardzo dobre, ziarniaki część w fazie mlecznej, część już brązowa i czarna. Zresztą u mnie zawsze o tej porze gryki przygasają, a żniwa gryczane coraz częściej pokrywają się ze zbożowymi. Myślę, że na wielu polach pokosówki ruszą jeszcze w lipcu.

Ja u swojej byłem 2 tyg temu to była wysoka i w pełni kwitnienia, u sąsiada siana tydzień wcześniej już przygasła i żadna pszczoła jej nie oblatywała.

#1688 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5484 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 19:36

Gryka

prosze mi nie mowic ze macie naklad na hektar gryki ponad tysiac zlotych bo za nic w to nie uwierze, mam w okolicy rolnikow co na gryce potrafia wyjsc lepiej niz na zbozach czy rzepakach

nasiona - 100

orka, uprawa, siew, ewentualny oprysk, zbiór to niech bedzie 100l ropy to i tak przesada - 300 zł

glifosat - 45

amortyzacja nie wiem, z 300? 

745 zł nakładu, plon 1-1,5t, cena na dziś 1200 + 900 dopłata =2100 - podatek 150 = 1950 - 750 nakład = 1200 zł w kieszeni przy plonie tona z hektara, przy 1,5t juz jes 1800, tak bardzo źle? Chyba że macie dzierzawy i doplate oddajecie to moze faktycznie czterech liter nie urywa

KS Falubaz

#1689 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 19:45

Gryka

Jeżeli wychodzą lepiej na gryce niż ty na zbożach to chwała im a tobie najwidoczniej coś nie wychodzi.

Nie wiem czym robisz orkę, nie wiem czym zbierasz plon - u nas na wschodzie już koni się nie używa a zbiory robi kombajnami. Jeżeli u ciebie dalej w ruchu pług konny a omłot maszyną w stodole to faktycznie może ci zostawać jak masz tonę z hektara i sprzedajesz po 1000.

Dodam jeszcze - tylko głupiec nie liczy swojej pracy.

#1690 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5484 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 19:54

Gryka

a powiedz mi gdzie ja napisalem ze wychodza lepiej niz JA na zbozach? umiesz czytac kolego ze zrozumieniem? bo nie wydaje mi sie. I ciesze się ze sie pochwaliles ze dorobiles się sprzetu i mogles odpuscic konia, gratuluje i zycze owocnych plonów.

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1691 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 20:13

Gryka

Macrospeed optima 200kg - 300zł

yara bella 250kg - 190zł

chwastox extra 2 l - 35zł

nasiona 70kg - 150zł

pokosówka 140zł

kombajn 220zł

paliwo  -tu nie wiem ile dokładnie -niech będzie 40l - 170zł

suma 1205zł

#1692 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5484 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 20:26

Gryka Po niedzieli sie przejdę na pole i zrobie Wam koledzy zdjęcia jak wygląda gryka bez yary, optimy, chwastoxow czy odzywki z borem

KS Falubaz

#1693 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 20:32

Gryka

No i co tym udowodnisz? 

#1694 Share KacperDemczuk

KacperDemczuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 20:36

Gryka siemka mam takie pytanie czy ktoś przerabiał grykę na kaszę gryczaną? jak tak to gdzie

#1695 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5484 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 20:45

Gryka

No i co tym udowodnisz? 

to że mozna wyprodukować gryke przy nizszym nakładzie niż Twój powyższy

KS Falubaz

#1696 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 20:48

Gryka

A co ze zubożeniem gleby?

Żyć można na kredyt, ale do czasu, kiedyś trzeba spłacić, tak samu i glebie trzeba dostarczyć składniki. Możesz żyłować 5 lat bez nawozów, ale później Cię zaboli. 

#1697 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5484 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 20:53

Gryka

Owszem, mozemy do kosztow ktore przedstawilem dorzucic tonę wapna i nawoz ktory rzucimy pod rosline nastepczą, ale nawet w tym przypadku koszty nie przekroczą 1k/ha. Nie zrozumcie mnie zle, ja nie mowie ze nie potraficie uprawiac gryki, ale przy agrotechnice która podalem w poscie wyzej gryka daje minimum tonę, a przy dobrym rozkladzie pogody mozna wyciagnac więcej, może mikroklimat na moim terenie bardzo odpowiada gryce i udaje się lepiej niz na Waszych terenach

KS Falubaz

#1698 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 20:54

Gryka

żeby 1200zł włożyć w hektar gryki to trzeba być nie poważnym chyba i liczyć na to że da 3tony z hektara ,u mnie 500-600zł na hektar.

2015 rok 1,2t/ha x 2600zł/t=3120zł +1700zł/ha dopłaty=4870zł/ha , 2016 rok 1,6t/ha x 2400zł=3840zł + 1700zł/ha dopłaty = 5540zł/ha

oczywiście w związku z dobrą ceną przez ostatnie 3 lata powierzchnia gryki wzrosła (choć wiele plantacji wygląda słabo) i cena pewnie będzie trochę niższa ale to tylko jeśli chodzi o konwencjonalną

bo na ekologiczną mam już dobre oferty i jest wiele zapytań.

#1699 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 20:56

Gryka

To ja źle zsumowałem swoje koszty (fakt w pamięci na szybko) czy napisałem nieprawdę?

Dobrze że przypomniałeś o wapnie bo poszło jeszcze jesienią 3 t Morawicy tj około 210zł

tlewndowski - jestem raczej poważnym człowiekiem Wieloskładnik dałem bo pole na którym siałem mam zakupione od 2 lat i jest strasznie wyjałowione właśnie przez podejście typu mam w dzierżawie to nie dam nawozu, coś zbiorę. Choć taka ilość cudów nie uczyni. Azot pierwszy raz dałem w takiej ilości - zawsze było to około 100kg saletrzaku. Chwastox, kombajn i pokosówka to praktycznie koszt stały coroczny.

Mam pogląd na sąsiada -nie dał nic -gryka 30cm już brązowa, blaszka liściowa tak na oko 2cm2, u mnie rośliny 1-1,2 m, blaszka liściowa powyżej 15 cm2,

Co omłócę - nie wiem, ale wiem, że nie chcę tego co u sąsiada, bo po pokosówce nawet kombajn tego nie weźmie.

A dopłaty u mnie to nawet 900zł nie wychodzą.

Edytowany przez Agrest, 22 lipiec 2017 - 21:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1700 Share jasiuhonda

jasiuhonda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 21:13

Gryka

no to nieźle dajecie na grykę...ja pod korzeń nic nie dawałem i niczym nie pryskałem  tylko po wierzchu 80 kg saletry rzuciłem i to był błąd bo w paru miejscach już się kladzie po ulewach. nie wiem jak to dalej będzie ale chyba ma za dobre warunki u mnie. Wypowiedzcie sie doświadczeni rolnicy czy gryka jak padnie w okresie kwitnienia to coś z niej będzie i da się to jakoś pozbierać?