szark93

Gryka

Polecane posty

Taurus83    889

A mi gryka odbiła w pszenicy(sic!)

Dzisiaj zasiane 3.5 jutro 5 jak wszystko dobrze pójdzie i to by było na tyle. To chyba ostatni rok z tą rośliną. Gadałem z gościem co handluje gryką to mówił że bardzo małe  jest zainteresowanie nasionami ze strony rolników i odbiorców. Z Estonii po 1000 zł na placu sprowadzili. Z transportem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

i co w miejsce gryki? jakis inny wynalazek jak proso? ja posiałem wczoraj 12,5ha, zobacyzmy co z tego bedzie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Nie koniecznie, już unia się postarała o to - dopłaty to gryki w programie rolno-środowiskowym to tylko i wyłącznie szkoda dla tej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Napisano (edytowany)

A kto z poważnych producentów gryki patrzy na te dopłaty? Poważny to taki co ma " ilość całosamochodową " . 

Największe zagrożenie dla opłacalności to import spoza unii. Ukraina, Białoruś Rosja i dalej 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

ja posiałem w sobotę grykę, opryskałem chwastoxem, mialem zamiar zrobić to linuronem ale ta susza mnie przeraża

nie liczę na jakiś wielki zarobek z tej uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizakking    4
5 godzin temu, Agrest napisał:

Nie koniecznie, już unia się postarała o to - dopłaty to gryki w programie rolno-środowiskowym to tylko i wyłącznie szkoda dla tej uprawy.

Sam mam rolno-srodowiskowe (ZR teraz) i nie biorę na grykę, wydaje mi sie że dopłatowcy pójdą w łubin bo kasa łatwiejsza i pole doprawione azotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Siana gryka  w piątek po mimo suszy dziś jest w 70% na wierzchu. Jednak  siew z agregatem robi swoje, bo ziemia coś wilgoci jeszcze miała i ziarno szło w tą najwilgotniejszą glebę.

Wysiałem około 65kg/ha.  Ziarno jednak było bardzo drobne i niestety wygląda na bardzo gęsty siew. Tak patrząc to przy takim materiale siewnym jaki miałem to 45 kg by wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48
U mnie w tym roku 85/ha bo słabe kielkowanie. Ale 90 ha będzie zasiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Panowie czy będzie cos z tego jak zetne gryke podczas kwitnienia i dosusze jak siano ? Z przeznaczeniem jako słomą/siano tylko wyczytalem ze u zwierząt może powodować jakieś uczulenie tylko nwm czy to ta sloma po dojrzaniu czy tez wysuszona po kwitnieniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
16 godzin temu, Sebusk napisał:

U mnie w tym roku 85/ha bo słabe kielkowanie. Ale 90 ha będzie zasiane.

no właśnie jaka siła kiełkowania  ?  bo ja nigdy nie sprawdzałem. kupiłem w tym roku trochę kwalifikatu i też nie ma podanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
wiecie kiedyś myślałem że siew 80 kg na ha jest ok. ale przekonałem się że nie przez pomyłkę na polu 2.2 ha połowa została obsiana w ilości 45 a reszta ponad 70 (poznaniakiem siane ) i tam gdzie była rzadka sypnęło lepiej dlatego teraz sieje 60 swoich nasion jak powschodzi 50 będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48
Iron kiedyś o tym pisałem nawet w książce o uprawie gryki Pana Ruszkowskiego jest o tym napisane. Taurus kielkowanie na poziomie 75-80 % z tym że to mój materiał suszony. A wiadomo jaki poprzedni rok.
https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/727954-siew-gryki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Pany chcę zasiać grykę jakoś do końca maja , przeznaczenie bardziej na słomę ale jeśli uda się też zebrać nasiona to będzie dobrze. Pole chyba 5,6 klasa piach jak na zdjęciach, przed uprawą kultywatorem było mnóstwo skrzypu i pasuje mi go czymś podusić  i wymęczyć dlatego bardziej stawiam na bardzo gęsty siew i zbiór na słomę niż na nasiona bo podobno w gęstym siewie są słabe plony.

Jeśli jeszcze raz bym głęboko doprawił i zasiał  to gryka poradzi sobie jak skrzyp odbije? 

Z góry dzięki za pomoc

IMG_20180513_101636.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

grykę zasiałem w sobotę i miałem dzisiaj pryskać chwastoxem ale kropi deszcz i moje pytanie do kiedy będę mogł najpóżniej popryskać chwastoxem by nie zaszkodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Do czasu jak ujrzysz pierwsze kolanka na wierzchu. Ja nie pryskałem w tym roku.

Gryka ładnie wzeszła i jest na razie czysta, czyli dobra decyzja o niepryskaniu, bo i tak chwastoks działa tylko na to co już wzeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja posiałem w popiół i to chyba był blad, bo gryka bedzie czekala na deszcz, a nie wiem czy chwasty nie beda szly do góry. nawet boxerem nie jade pryskac bo gleba sucha


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Jak tam Wasze gryki po deszczach ? Moja łapie 5 liść i czekam aby pole podeschło bo nawet nie mogę wejść na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48
U mnie zasiewy zakończone. Na pierwszych polach gryka już 7-8 cm wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

pada to rośnie, u mnie drugi liść i stoi


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj