Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gryka

1798 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share HItman1999

HItman1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 10:39

Gryka

Czy macie jakieś doświadczenie z pryskaniem gryki antywylegaczem ? Bo w tym roku na jednym polu ma ona aż za dobre warunki + obornik był wyrzucany i za szybko idzie w górę. Czy można ją pryskać antywylegaczem i jakiej firmy jeśli tak, i w jakiej fazie oczywiście ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gryka Dzisiaj, 00:29
  •  

#1562 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 04 czerwiec 2017 - 10:59

Gryka

Ja posiałem 67 kg na ha. Do tej pory były warunki idealne. Ziemia zakryta i według mnie jest stanowczo za gęsta. Tam gdzie znajomi siali po 90-100kg to jest masakra. Rośliny wiotkie, drobne i konkurują o światło.

Patrząc na swoje pole stwierdzam, że przy tej mtn wystarczyło by 50 kg (nasiona były drobne)

ja siałem w wiekszości 65 kg co drugi lejek, ale to w pola dobrze przygotowane. a miałem wiele ugorów różnie przygotowanych i na róznych ziemiach. mam taki kawałek 2 h na cięzkeij glinie, ugór, uprawione talerzówką na zimę. dwa tygodnie temu  kilka razy zjechałem to talerzówką kilka razy i jakoś to wyglądało, przez tydzień suszy to się tam kartoflisko zrobiło. także tam wsiałem 100kg.  wczoraj jak kończyłem i zostało mi jeszcze 2 h  i zauwazyłem że braknie mi nasion to zamknąłem  co 4 lejek i ustawiłem na ok 50 kg a pole takie że na dole 4 klasa a u góry  skała że siewnik na talerzach trzeszczy. na innych polach w zalerznosci od jakosci  uprawy to tak 70-90. także 30  hektarów zasiane porządnie a 10 eksperymentalnie. zobaczymy co to będzie...

a i jeszcze na koniec wjechałem w pole na którym miałem seradele ale najprawdopodobniej załatwiłem ją stompem i ani jedna nie urosła. i tam też wsiałem dwa paski. jeden raz uprawiony talerzówką, a drugi dwa razy.  jedni specjaliści twierdzili że ją spali i trzeba by zaorać pole na min 15 cm, a drudzy że nic jej nie bedzie bo niby w austri stomp jest rejestrowany w gryce, czy tam jedna z substancji stompu... w każdym bądz razie będzie jakieś doświadczenie dla potomnych

mój sąsiad posiał rozsiewaczem ok 120 kg i nawet nie zabronował...

Edytowany przez Taurus83, 04 czerwiec 2017 - 14:08.

#1563 Share adam8056

adam8056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWO

Napisany 04 czerwiec 2017 - 11:40

Gryka

wczoraj zakończone zasiewy. od 50 do 100 kg w róznych wariantach "lejkowych". teraz tylko deszczu deszczu 

podobno na północnym wschodzie były dziś przymrozki???

Znajomy dzwonił godzinę temu i mówił, że 5 ha wymarzło liście zwiędnięte i upadła na ziemię, pewnie już nie wstanie. Pole 20 kilometrów od przejścia granicznego w Kuźnicy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1564 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1398 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 15:17

Gryka

ja siałem w wiekszości 65 kg co drugi lejek, ale to w pola dobrze przygotowane. a miałem wiele ugorów różnie przygotowanych i na róznych ziemiach. mam taki kawałek 2 h na cięzkeij glinie, ugór, uprawione talerzówką na zimę. dwa tygodnie temu  kilka razy zjechałem to talerzówką kilka razy i jakoś to wyglądało, przez tydzień suszy to się tam kartoflisko zrobiło. także tam wsiałem 100kg.  wczoraj jak kończyłem i zostało mi jeszcze 2 h  i zauwazyłem że braknie mi nasion to zamknąłem  co 4 lejek i ustawiłem na ok 50 kg a pole takie że na dole 4 klasa a u góry  skała że siewnik na talerzach trzeszczy. na innych polach w zalerznosci od jakosci  uprawy to tak 70-90. także 30  hektarów zasiane porządnie a 10 eksperymentalnie. zobaczymy co to będzie...

a i jeszcze na koniec wjechałem w pole na którym miałem seradele ale najprawdopodobniej załatwiłem ją stompem i ani jedna nie urosła. i tam też wsiałem dwa paski. jeden raz uprawiony talerzówką, a drugi dwa razy.  jedni specjaliści twierdzili że ją spali i trzeba by zaorać pole na min 15 cm, a drudzy że nic jej nie bedzie bo niby w austri stomp jest rejestrowany w gryce, czy tam jedna z substancji stompu... w każdym bądz razie będzie jakieś doświadczenie dla potomnych

kiedy stopm był stosowany, w jakiej dawce i czy powschodziła gryka???

Rolnik z powołania :-)

#1565 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 16:17

Gryka

pryskane 13-14 0.4  dawka z tego co pamietam to 3,5-4 litry. gryka posiana wczoraj o 22 30 to chyba jeszcze nie wzeszła ;)

#1566 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 17:34

Gryka

To akurat - wzejdzie 40-50% i będzie git :D

Ewentualnie będzie regularnie kiełkować przez  trzy tygodnie wskutek czego non stop będzie kwitnienie i lepsze zapylenie.

Były chyba doświadczenia (USA?) z siewem gryki co 40cm, a po 7 dniach dosiewka ponownie co 40cm z tym że w wolne miejsca. Ponoć najlepsze plonowanie. Gdzieś czytałem ale nie chce mi się szukać tego artykułu.

#1567 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1021 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 20:01

Gryka

Nawet jeśli to prawda to weź utraf za drugim przejazdem siewnikiem tak aby obsiać nieobsiane rzędy :P

#1568 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 04 czerwiec 2017 - 20:05

Gryka po 7 dniach to gryka juź jest na wierzchu. Mam pytanie- w jakiej fazie moźna grykę pryskać od jednoliściennych?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#1569 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 20:24

Gryka

No dokładnie- po 7 dniach to nie ma bata - rządki muszą być widoczne. Co nie zmienia faktu że zwykłym siewnikiem ciężko będzie to zrobić, bo trzeba redliczki demontować.

Ja nigdy nie stosowałem na jednoliścienne, ale widziałem pole po zastosowani, to ta gryka jednak marna była. Nie wiem co i w jakiej dawce klient zastosował.

Z innej bajki - macie już mszycę? Widzę, że wyjątkowo zaczyna się panoszyć w tym roku. Czym ją dokarmić aby zadziałało, bo ta małpa zawsze jest pod spodem i mam obawy czy pyretroid ją dosięgnie

#1570 Share Sebusk

Sebusk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 21:17

Gryka I jakie wydajności osiagali przy siewie w dwóch terminach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 21:24

Gryka

Wiesz - nie bardzo kojarzę ale coś mi świta o 5 tonach. Może kiedyś odnajdę to wkleję

Tylko trzeba pamiętać, że to doświadczenia - a więc wynik przez dwa  ;)

#1572 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 06:28

Gryka

ja słyszałem o jakiejs kanadyjskiej odmianie, która jest wysoka na 2 metry i w naszych warunkach miała dać plon na poziomie 5-6 ton ale wyszło to kiepsko

#1573 Share Aroo22

Aroo22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 15:58

Gryka

Pryskałem pszenicę atlantisem od jednolisciennych a za miedzą była gryka. Następnego dnia pasek 1m od miedzy gryka zwiędnięta. Coś będzie z niej jeszcze czy po niej? 

#1574 Share Sebusk

Sebusk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 16:59

Gryka W wynikach polskich odmian w granicach 2-2.5 t na poletkach. No nic z jakieś 2 ha na przyszły rok sprawdzę może więcej, tylko trzeba wymyślić jak zasiać drugi raz nie niszcząc pierwszego.

#1575 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 18:05

Gryka

Bardzo prosto, jak masz siewnik do warzyw na 50-60cm rozstaw i tarczki. Albo siewnik do kukurydzy/buraków

#1576 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1398 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 19:58

Gryka

pryskane 13-14 0.4  dawka z tego co pamietam to 3,5-4 litry. gryka posiana wczoraj o 22 30 to chyba jeszcze nie wzeszła ;)

daj znać jak powschodzi

Rolnik z powołania :-)

#1577 Share Sebusk

Sebusk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 06:28

Gryka Tak też myślałem nad siewnikiem do kukurydzy.

#1578 Share Pjofi

Pjofi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 czerwiec 2017 - 15:11

Gryka

Byłoby coś z gryki, gdybym ją wsiał teraz?

#1579 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 16:45

Gryka

Tak patrzę po swojej okolicy to zasiewy gryki wzrosły minimum o 500%. Powód do zbicia cen murowany. Nie posiano natomiast facelii i prosa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share Sebusk

Sebusk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 18:41

Gryka jak proso eko po 700 zamiast 1200 to co się dziwić gryka będzie po 1400.