szark93

Gryka

Polecane posty

Wojteslaw    1

Potrzebuje czwartą roślinę do płodozmianu i najlepiej mało pracochłonną. Z kukurydzą mamy ciężko ze względu na dziki. Co do odłogów to nie bardzo to wygląda i szkoda ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Jakie to nakłady na tą grykę? soli trochę i zasiać zapomnieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Też wam gryki przechyliło po porannej burzy ? Ciekaw jestem jak się będzie kosiło, bo planuję kosić z pnia bez dosuszania. Oby już teraz takiej burzy nie było bo będzie tragedia ze zbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol13    5

desykujecie już gryke ? u mnie część kwitnie część zielone nasionka a reszta już brązowe czy to już dobry moment ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Rozsiewał ktoś grykę rozsiewaczem nawozu? Jak to szło i na jakich ustawieniach (naa czym sie wzorować plus minus)Mam ją wpisana do programu rolno środowiskowego a nie chce mi się z tym bawić zbytnio.

Rozsiewacz Unia Brzeg Mx

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Ja rozsiewałem Kosem i przykrywałem ciężkimi bronami z wałkami strunowymi. Powschodziła bardzo równomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Najpierw ustawiłem rozsiewacz jak siałem nawozy  npk tak żeby wysiał 80kg na hektar później na tych ustawieniach gryka a na końcu kultywator z wałkiem i też powschodziła równomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Czym uprawić ściernisko po gryce aby jak najmniej przesuszyć glebę (bo u mnie o wodę trudno) ? Zrobić podorywkę czy talerzówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Gryka niesamowicie wysusza glebę, nic już z tym nie poradzisz, taka już jest. Rodzaj uprawy niewiele niestety zmieni

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ja posiałem rozsiewaczem i później pojachałem ścierniskowym na to. Pięknie rośnie, bardzo równo powschodziła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Czym uprawić ściernisko po gryce aby jak najmniej przesuszyć glebę (bo u mnie o wodę trudno) ? Zrobić podorywkę czy talerzówką.

Wiadomix że talerz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Wiadomix że talerz

Dorzucę do tego że miałem sporo chwastów (powinienem to od razu napisać - uprawa ekologiczna). Czy tu też lepiej talerzówka czy podorywka a  późnej jesieni jak coś powschodzi głębsza orka.  

Edytowano przez Polowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Talerzówka, a potem jak się zazieleni orać w dogodnym sobie terminie. Jak masz problemy z przesuszaniem się gleby to orkę wykonaj przed samym siewem ozimin, albo spróbuj uprawy bezorkowej. Chociaż ona nie każdemu wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rolnik1977    1

Witam serdecznie wszystkich. Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Jaki widzielibyście poplon po pszenżycie aby na wiosnę można było zasiać grykę. Stanowiska raczej słabe, pszenżyto siane non stop od kilknastu lat. Co byście radzili dzać na poplon w takim wypadku?
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Bydło nie je słomy z gryki. Żadne zwierzę nie chce jej jeść

dawno dawno temu jak miałem z 5 latek zbierało się słomę z gryki na paszę, teraz  to pewnie nawet kozy by nie zjadły :) 

bydło jak i człowiek ma delikatniejsze podniebienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Dziś omłócona gryka. Plon nędzny - szacowany w przedziale 1100-1300kg/ha. Około 30% pola wypaliło z braku deszczu. W dołkach było nawet ładnie.

Cena ponoć max 1200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Dziś omłócona gryka. Plon nędzny - szacowany w przedziale 1100-1300kg/ha. Około 30% pola wypaliło z braku deszczu. W dołkach było nawet ładnie.

Cena ponoć max 1200zł

Kiedy siana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj