szark93

Gryka

Polecane posty

DTaras    1929

bo napisane jest, konieczna obróbka w międzyrzędziach tylko czym? wyjąć łapy w kultywatorze? Jak już później wybuja to sama trawę wykończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5
Napisano (edytowany)

OK, nie spieram się, I tak trzeba trochę pokombinowac , pomierzyć i poważyć

U mnie częściowo dziś zasiane. Pogoda dopisała. Co do ustawień to co zauważyłem z siewnika korzystał dziadek, tata a teraz syn i co się okazało że wszystko jest powyrabiane i wyszło tak że podziałka sobie i wysiew sobie. Najbliżej prawdy była o dziwo metoda na trzy zapałki. Jednak nic nie zastąpi próby kręconej. Na podziałce 0,8 i wysiew rzędu 95 kg na ha (decydująca tu też była wielkość ziarna). Należy mimo wszystko do każdego sprzętu podchodzić indywidualnie i na każdym wyjdzie zapewne co innego jeśli chodzi o nieco wyeksploatowane siewniki.

Edytowano przez Polowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

Stosował ktoś z was oprysk pola w dzień po zasiewie gryki roundupem, bo mi si etroche zielska (chaber przytulia) powygiągało kultywatorem i chciałbym to zniszczyc jednoczesnie nie uszkadzając gryki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9755

Ja sialem w piątek 12 maja a dziś już pomalutku zaczela wychodzić :) Dwa tyg przed siewem poszedl roundup bo to nowa dzierzawa i jeszcze ściernisko bylo, a dzień przed siewem podwójnie talerzowka i siew agregatem uprawowo siewnym 60 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zasiałem w sobote,nie wschodzi,w poniedziałek była burza i ulewa,brzydko to wyglada,chyba mi pospływało ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25099

Też siałem w sobotę, dziś byłem to dopiero kiełki puszcza. Jeszcze przynajmniej 3 dni jej brakuje, żeby wyjść. Trochę za głęboko mi się posiała.

Nie musiało Ci spłukać. Jakbyś wcześniej widział że jest ubita to mogłeś lekkimi bronami pojechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Widać ma polu takie smugi jak płyneła ziemia,na poprzecznikach i na dróżce ziemia powypływała z pola to ciekawe jak z ziarnem

Edytowano przez grzegorzw1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Ja posiałem dziś około 70kg/ha ,  siew agregat uprawowo-siewny z siewnikiem Poznaniak 2,7  na wąskich kołach , rozstaw co trzecia rurka czyli coś około 33 cm , ustawianie B5 na wysiewie normalnym ustawienie zapadki jak na zboża, zasówki na przedostatnie wgłębienie. Może komuś pomoże gdy będzie szukał ustawień do siewu. Zaznaczam tylko ze siewnik ma dwa ustawienia wysiew normalny i średni, na zmniejszony trzeba przekładać zębatkę na dole,pisze to bo wiem że wychodziły wersje Poznaniaka  trzech ustawień bez zmiany zębatki a z regulacją u góry na trybach.


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Pierwszy raz siałem i tylko ze względu że nie mogłem wjechać w pole , ziemia klasy IV ale podłoże gliniaste.Gdzieś wyczytałem że im szerszy rozstaw tym lepiej.


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Stosował ktoś z was oprysk pola w dzień po zasiewie gryki roundupem, bo mi si etroche zielska (chaber przytulia) powygiągało kultywatorem i chciałbym to zniszczyc jednoczesnie nie uszkadzając gryki??

 

Witaj wiem że już troszkę mineło od Twojego postu ale chętnie podziele się sugestiami. Dziś siałem gryke i byłem w podobnej sytuacji tylko że u mnie zamiast przytulii i chabru to była nawłoć perz stokłosy itd (pole po ugorze zaorane jesienią nie szło uprawić wczesnie wiosną zbyt mokro) i dałem zaraz po siewie roundup. Bez problemu można stosować roundup jest środkiem powierzchniowym- działa na liście nie jest doglebowym wiec bez problemu wzejdzie. Zreszta sam desykuje nim do zbioru i nasiona idą do siewu wiec można spokojnie dawać. Co do innych chwastów to nie wiem czy ktoś wymienił ale jest zarejestrowany w gryce Boxer tylko nie wiem czy przed czy po wschodowo


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

stosowal ktos z was Moddus lub tez jakikolwiek inny regulator wzrostu w gryce? Z jakim skutkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Dzisiaj miałem inspekcję na polu. Pojawiły się dzikie gołębie... Jak myślicie dziobią to co uleciało na nawrotach czy idą głębiej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2
Napisano (edytowany)

Sieje pierwszy raz grykę i zastanawiam się czy pryskacie ją dolistne nawozami. Myślałem o zastosowaniu nawozu 20/20/20 Adobe + siarczan magnezu. Czytałem też że niektórzy stosują też bor. Co o tym sądzicie? Gryka posiana na 5 i 6 klasie na polach po grochu i łubinie pod korzeń dostała 300 potafoski, wysiew 80 kg/ha.

Edytowano przez Krono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

bor jak najbardziej jak kazda kwitnąca roślina. po takim przedplonie i nawożeniu to mozesz mieć inny problem, także lepiej modus zakup ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

U mnie pierwsze 50 ha pękło jedziemy dalej zobaczymy na czym się skończy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

U mnie pierwsze 50 ha pękło jedziemy dalej zobaczymy na czym się skończy ;-)

Ja obstawiam drugie 50 jak poszło tak z grubej rurki ...  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Widze ze w tym roku większość szaleje z gryka, ciekawe jak to się odbije na cenie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Dam znać jak się skończy do czwartku powinienem ogarnąć. W moim rejonie powierzchnia upraw zwiększyła się o ładne kilkaset ha.
Ja sieje eko więc na cenę konwencji nie wpływa zresztą zazwyczaj do Włoch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


    • Przez kakamama
      Purchase Subutex buprenorphine 8mg for sale USA/AUSTRALIA/EU Text/Whatsapp +1(607)-288-2928 cheap Xanax,Oxy,Percocet,Adderall,Dilaudid,Ketamine,Vyvanse all available Subutex 8mg for sale pittsburgh, Subutex 8mg for sale phoenix az Order Subutex 8mg for sale portland or, Subutex 8mg for sale philadelphia,Subutex 8mg for sale denver, Subutex 8mg for sale dallas Cheap Subutex 8mg for sale online, Subutex 8mg for sale on craigslist, Subutex 8mg for sale oxycontin Subutex 8mg for sale oxycodone, buprenorphine Subutex 8mg for sale oxycodone,Subutex 8mg Available
      https://buyoxylovers.com/product/buy-subutex-8mg-near-me/
      Whatsapp/Call/Text:+1(607)-288-2928 
      Email. Quickmedoc@gmail.com
      https://buyoxylovers.com
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj