Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gryka

1217 odpowiedzi na ten temat

#1081 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 02 wrzesień 2016 - 06:13

Gryka

w ten sposób możesz dosuszyć jeżeli ziarno leży na zewnątrz na plandece i słońce ją grzeje. lub na strychu gdzie grzeje mocno od dachu.  jeżeli nie to tylko suszarnia. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gryka Dzisiaj, 16:02
  •  

#1082 Share marek39

marek39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 09:52

Gryka

nie mam własnie nikogo z suszarnią w okolicy a chciałem uniknąć transportu, nie jest jednak tak źle jak myślałem, poszła próbka do badania i jest ok, wilgotność spada. Do 14% pewnie tą metoda nie zbiję ale dosuszę na tyle żeby doczyścić a potem wentylatory i nagrzewnice pójdą w ruch. Niech no tylko dorwę tego pszczelarza co mi na dziko w sierpniu postawił ule bez uzgodnienia na jednym polu.

#1083 Share olo484

olo484

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 13:14

Gryka

To mu podziękujesz za większe plony czy co? ;) 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Walczmy o rynek grzybów! zobacz »

•  

#1084 Share lukcio88

lukcio88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 14:32

Gryka

Jakie macie plony ?? u mnie nieco ponad zbiornik bizona super. Ile w przeliczeniu na kg może to być??:)

Chyba szału nie ma , ale ja i tak nie liczyłem na tyle bo zwierzyna mi połowę pola zbiegała:(

#1085 Share marek39

marek39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 19:41

Gryka

To mu podziękujesz za większe plony czy co? ;)

No podziękował bym jakby postawił na początku kwitnienia :) w sierpniu to co najwyżej dało mi to dużo więcej zielonego i teraz suszenia bo nie mogłem już czekać ze zbiorem. Szkoda bo te pszczoły faktycznie dobrą robotę tam robiły z njawyższych kwiatów większość była zapylona.

#1086 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 19:46

Gryka

Jakie macie plony ?? u mnie nieco ponad zbiornik bizona super. Ile w przeliczeniu na kg może to być?? :)

Chyba szału nie ma , ale ja i tak nie liczyłem na tyle bo zwierzyna mi połowę pola zbiegała:(

ja z 1,3ha nakosiłem ponad 2 zbiorniki plon super

Rolnik z powołania :-)

#1087 Share olo484

olo484

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 07:35

Gryka

Z tego co obserwuję u siebie to pszczoły przyspieszają dojrzewanie wszystkiego poprzez właśnie zapylanie kwiatów w tempie ekspresowym, więc skąd więcej zielonego przez nie teraz masz marek39 ? 

#1088 Share marek39

marek39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 09:04

Gryka

Z tego co obserwuję u siebie to pszczoły przyspieszają dojrzewanie wszystkiego poprzez właśnie zapylanie kwiatów w tempie ekspresowym, więc skąd więcej zielonego przez nie teraz masz marek39 ? 

Dojrzewania to nie przyspieszają tylko zapylają kwiat, jakby były wystawione wcześniej to faktycznie było by więcej dojrzałych, jak za późno to w tempi ekespresowym powstają nowe orzeszki ale trzeba czasu żeby dojrzały a te na dole zaczną spadać, tak przynajmniej mi się wydaje z tego co zaobserwowałem, na polach gdzie nie miałem uli na ostagnich kwiatach były pojedyncze zielone, po zebraniu na przyczepie trafiało się trochę zielonego ale niewiele, tam gdzie były ule  było wręcz zielono,  siałem pierwszy raz i całkiem dobrze wyszło (~2t/ha po oczyszczeniu) tylko konieczności szybkiego suszenia nie przewidziałem,  Pszczelarzy też troche nie rozumiem bo w maju szukałem kogoś żeby wystawił, nic za to nie chciałem, gryki niczym nie pryskam , nie było chętnych. To któryś cwaniak podrzucił te ule w najmniej odpowiednim momencie

#1089 Share olo484

olo484

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 10:55

Gryka

Nie miałem na myśli dojrzewania nasion tylko całej rośliny. Jak szybko jest zapylona to szybko kończy wegetację, chyba że ma warunki sprzyjające do dalszego rozwoju to kwitnie dalej. Myślę, że pszczoły nie przyczyniły się do przedłużenia okresu wegetacji i produkcji nasion. Sam jestem pszczelarzem i widzę co się dzieje tam gdzie są pszczoły i gdzie ich nie ma. One nie pozwalają nacieszyć oka kwiatami. Okres kwitnienia i wegetacji skraca się tam gdzie jest duże napszczelenie i widoczne to jest na wszystkich owadopylnych roślinach. Gratuluje plonu :) u mnie połowa tego bo pole jest mało żyzne nawet dla gryki. 

#1090 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 13:17

Gryka

Napiszcie lepiej za ile sprzedaliscie gryke mi proponowano 1100/t i sie nie zgodzilem czekam na lepsze ceny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 13:48

Gryka

konwencja 1400-1600, eko 2100-2400 parametry wilgotność do 14% zanieczyszczenia do 2% ceny z dzisiaj niektórzy handlarze próbują dołować ceny i czekają jak ktoś musi szybko sprzedać lub ma wilgotną to wtedy po 1200-1300 dają nie zaniżajcie sami cen bo towaru wcale nie ma tak dużo na rynku a szczególnie ekologicznego

#1092 Share olo484

olo484

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 13:51

Gryka

Ekologiczny to znaczy nie pryskany? Jak tak to ja mam ok 1 tony

#1093 Share tlewandowski

tlewandowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 13:53

Gryka

ekologiczny to znaczy z certyfikatem ekologicznym , ceny oczywiście są przy ilości minimum 24tony

#1094 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 18:27

Gryka

ja sprzedałem za 1600 brutto

#1095 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 01:09

Gryka

mi sypała około 2 tony, cena podobna jak u kolegi 1600, chociaż chodzą głosy, że moze podskoczyć cena ;) 

#1096 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 07:59

Gryka

to niech idzie do góry ja sprzedałem tylko tyle zeby na koszty było reszta lezy :)

#1097 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 07 wrzesień 2016 - 13:43

Gryka właśnie się dowiedziałem że po powiecie jeździ kontrola z psnstwowej inspekcji ochrony roslin i kontrolują czy ktoś pryska gligosatem. Reglone niby też nie wolno bo nie ma rejestracji w gryce. nie wiem jakie kary sypią ale w praktyce stosowanie nie zarejestrowanych środków w danej roślinie jest niezgodne z dobrą kulturą rolna i może skutkować nawet odebraniem dopłat. co wy na to ?

#1098 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 18:25

Gryka

Moje zdanie jest takie - po glifosacie niech rolnik sam wpierdala kaszę, a nie truje innych. Prawda jest taka, że większość ma w d*pie zasady i patrzy jak wyrwać kolejne kilka złotych z ha nie zwracając uwagi na szkodliwość. Może jak dopier.olą konkretne mandaty to ludzie pójdą po rozum do głowy i zaczną używać pokosówek. 

Wczoraj znajomy powiedział mi, że od przyszłego roku mają zacząć się kontrole każdej partii prosa na obecność glifosatu, więc pewnie i z gryką tak będzie.

Jeśli chodzi o sankcje -  to stwierdzenie zastosowania niedozwolonego środka w danej uprawie powoduje nakaz utylizacji partii surowca na koszt rolnika. Stosowane jest już to w sadownictwie i tu koszta idą nawet w setki tysięcy złotych, albowiem utylizuje firma mająca papiery na taką działalność i ceny ma z kosmosu. Nie wystarczy wysypać towar do rowu czy na pole.

#1099 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 19:13

Gryka

dziś sprzedana gryka po 1400 zł tona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 08:05

Gryka

witam , mam pytanie odnośnie gryki zasiałem ją zaraz po zebraniu zborza tego samego dnia 29 lipca  miała być na poplon ale teraz już kwitnie i to dosyć ładnie i nie wiem czy ja zostawiać na ziarno czy ją kasowac , tylko na orkę troche za wczesnie , jak sadzicie da rade jeszcze ją zebrac czy już nie ma szans na to .. dodam ze jeszcze ziaren nie widać jest tylko sam kwiat jak narazie ,

Edytowany przez gnat, 11 wrzesień 2016 - 08:07.