szark93

Gryka

Polecane posty

Sebusk    48

yhym kadm ok? bo coś tam na cenie chcą ugrać, badania robiłem u mnie połowa normy więc ok. jakby cena była podobna do zeszłorocznej to by nie było źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

z tym kadmem to jaja robią co do normy to w konwencji 0,1mg/kg ale w eko tylko 0,03mg/kg i ciężko się zmieścić nieraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

kadm... metal ciężki? to teraz oprucz pozostałości glifosatu jeszcze kadmu szukaja? dobrze że w kaszarni do której sprzedaje nie badaja ani tego ani tego


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

we żniwa 1600 później spadła na 1300


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

masz jakieś rozporządzenie odnośnie eko kadmu? bo teraz ze tak powiem mnie zasmuciles bo mam 0,052mg/kg hmmm czyli lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

temat kadmu jest na topie teraz, sposób na zbicie ceny?? mam na to pewną teorie ale wypowiem się jak dostane dokładne wyniki badań powinny być w piątek.

jeśli chodzi o rozporządzenie to tam jest 0,1mg/kg nie ma specjalnego rozporządzenia odnośnie eko , jest dyrektywa WE 96/5 i 91/321 i odnosi się do produktów dietetycznych z przeznaczeniem do żywienia niemowląt i małych dzieci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

no właśnie tylko wymagania jakie podałem i wiele innych do spełnienia to przy cenie 2600

 

ty sprzedajesz jako ekologie? masz certyfikat?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Niedesykowana , zbierana dwuetapowo , bez certyfikatu eko , po wialni - 1795 netto. Lubelszczyzna - odbiera firma z okolic Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Niedesykowana , zbierana dwuetapowo , bez certyfikatu eko , po wialni - 1795 netto. Lubelszczyzna - odbiera firma z okolic Łodzi.

 

jakis kontakt?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Niechętnie publicznie. ale jak masz ilości całosamochodowe to mogę ci na PW podesłać namiar na gościa od nich od gryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Nie znalazłem tych 0,03mg/kg ale mniejsza z tym cena już podskoczyła o kilka setek od żniw więc nie będzie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Sprzedane 10t po 1900zł i 3t po 1000zł (za błędy sporo się płaci). Ceny brutto. Gryka ekologiczna. 

 

btw. jaką mieliście wydajność z hektara gryki? U mnie 1.2t/ha 

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25509

Z tym tysiącem to poszalałeś - chyba nawet za konwencjonalną cena poniżej 1300 nie spadła.

W tym roku nie mam gryki, ale ponoć można już wyrwać 1,6 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Tak, ale błędy wynikły podczas suszenia przez co gryka zapleśniała :(

 

Agrest przecież pisałem, że po 1900,- poszła ekologia, tylko ta którą było czuć pleśnią po 1000,-  Cieszę się, że w ogóle się udało ją sprzedać... 

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Też miałem kiedyś taka zaplesniala ale pomogło suszenie i gryka była po tym normalna. U nas ceny 1300-1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

1300kg z ha ale u mnie nawałnica była więc kilkanaście ha poszło na ziemię jak walcem plus zalane cześć pola nie szło wjechać została na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

nieee zapachu nie było choć z pola wiozlem 30% ale nie stała na przyczepie dłużej niż 10 h więc luz. Susze agrimec as600, w tym roku dokupić muszę podwyższenie więc będzie 900-tka. Raz widziałem gryke która z przyczepy niechciala wylecieć tak zagrzana była, a po suszarni lux towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj