szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    889

u mnie 1500-1600, moja jeszcze leży na pokosie a część stoi opryskana.  u znajomego plon w granicach 1,5 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

U mnie dzwonił kolega to już płacą po 1300 brutto-ja sprzedałem po 1400 brutto w tamtym tygodniu prosto z kombajnu,ale była czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

zawsze takie ruchy wykonują że niby z ukrainy będzie dużo, że chińska płynie już, że na litwie ekologicznej to ile chcesz tylko jakoś nikt nie przywozi bo na ukrainie cena wyższa niż u nas na razie, litewskiej ekologicznej nikt nie chce bo towar nie pewny w tamtym roku też tak zdołowali cenę na chwile a później eko była po 3tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

typowa zagrywka, co roku mowia o tej litewskiej ekologicznej tylko podobno w tamtym roku nakupili i kiepska kasza z niej wychodzila, wiekszosc nasion to dzika gryka ktora jak wiadomo nie chce sie wylupac i kaszy z niej nie ma.

W tym roku po gradach nie mam gryki, ale kto ma i nie pili go z hajsem niech przytrzyma do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611

A mi się wydaje, że akurat w tym roku jest gryka. Sam nie siałem, ale to co było w okolicy wyglądało pięknie. Wielu mówi o plonach około 2 t z ha.

Mi wydaje się, że znowu nadszedł paro letni dołek cenowy. Drogie nawozy i tanie zboża, ziemia w rękach dwuzawodowców -  popychają wielu do siewu gryki z racji minimalizowania kosztów produkcji. A to dobrze nie wróży. No i oczywiście dopłaty do gryki  - jak się dopłaca to się nie opłaca!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja dobrze zagrałem sprzedałem po 1600 brutto tak zeby na koszty sie wróciło, a reszta czeka


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Panowie , sprawa wygląda tak - kupują grykę po 1100-1300 ale desykowaną. I kasza z tej gryki zostaje w Polsce bo nie ma szans na eksport do Niemiec bo tam robią badania i nikt tego syfu nie kupi. Moim zdaniem desykowana nie powinna być droższa niż 1000zł/tona bo kasza z tego to syf - równie dobrze można kanapki roundapem popijać. 

 

Gryka zbierana w tradycyjny sposób ma swoją cenę tylko trzeba zrozumieć jaki produkt się ma. Dzisiaj załadowałem 14 ton po 1780 netto.  I tylko dlatego w takiej cenie bo brał stały odbiorca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

super cena. mi wczoraj to samo handlarz powiedział że dysykowana glifosatem nie przejdzie bo odbiorcy za granica robia badania. zresztą to było pierwsze o co zapytał. powiedział że reglone jeszcze przejdzie. ja prysnąłem kawałek gryki reglone bo mi się pokosówka zepsuła. dawka 3l/ha i słabo ją bierze, w tamtym roku pryskałem 2l/ha i po dwóch tygodniach uschła do połowy wysokości. ja chyba ostatni rok grykę sieję ze względu na leśne stworki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

lesne stworki to robia kuku kukurydzy, a nie gryce


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Dziki w gryce sieja spustoszenie. Kto nie widzial nie uwierzy ze potrafia niezlego syfu narobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!Jestem dość nowa jeżeli chodzi o rolnictwo.Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych:

potrzebuję przewiać grykę.Jaką wialnię polecacie?Grawitacyjną czy z sitami?

Chodzi mi o coś nie drogiego,ponieważ w przyszłym roku planuję zakup czegoś konkretnego.Cena ok 700-800zł.Proszę o pomoc;)Podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611

Witam!Jestem dość nowa jeżeli chodzi o rolnictwo.Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych:

potrzebuję przewiać grykę.Jaką wialnię polecacie?Grawitacyjną czy z sitami?

Chodzi mi o coś nie drogiego,ponieważ w przyszłym roku planuję zakup czegoś konkretnego.Cena ok 700-800zł.Proszę o pomoc;)Podrawiam

A jaką ilość masz do przewiania? Bo za te pieniądze to kupisz zdezelowany zwykły młynek i trochę się urobisz.

A prawda jest taka, że kasiarze kupują grykę po kombajnie, puszczają na petkusa i płacą Ci za wagę po odczyszczeniu. Śmieci odbierasz lub nie.  Przynajmniej tak jest u mnie.

Więc teraz zasadne jest pytanie czy warto szukać wialni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

coś mi się wydaje że jest zmowa cenowa. wszyscy oferują po 1300 netto po oczyszczeniu. koleś mi dzisiaj wmawiał że gryki jest w hyyy i  w lubelskim sypie 3 tony. co wy na to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucio1977    0

WITAM

 

Jestem pszczelarzem mogę udostępnić moje robaczki do zapylania upraw gryki w 2017 - pożytek dla każdego - posiadam mobilnych 50  uli POLECAM

 

POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

może sypie po 5 ton nawet ludzie mają fantazje nie wiem czy jest zmowa ale nikt nie chce się wychylać z wyższymi  cenami ale miałem wczoraj 3 telefony z pytaniami

czy już sprzedaje i jakie są moje oczekiwania cenowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj