szark93

Gryka

Polecane posty

Marcinz056    0

Panowie  morze ktoś wie był grad 20 czerwca gryka została wybita wszystko teraz to odbiło warto to zostawić czy to talerzować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jak ustawic siewnik konny zeby wysiac 100 kg gryki na ha?
Kiesy opryakac linurexem od chwastow? Zaraz po siewie czy nastepnego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

może ci popalic kiełki przy niesprzyjajacych warunkach. Gryka jest strasznie wrazliwa na herbicydy dwuliscienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Jak ustawic siewnik konny zeby wysiac 100 kg gryki na ha?

Kiesy opryakac linurexem od chwastow? Zaraz po siewie czy nastepnego dnia?

 

podobno ustawia się na 3 zapałki szerokości na kółkach wysiewających, czyli wychodzi coś koło 1.5 na skali


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

100 kg/ na ha w siewniku konnym o szerokosci 1,7 m na skali jest na 1 i 24 mm trybu musi wystawac nie tu gdzie leca ziarka tylko na zewnatrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

U mnie gryka była siana dość późno od początku do połowy czerwca. Mam gospodarstwo w powiecie parczewskim (woj.lubelskie). Po ostatnich deszczach bardzo urosła, obficie kwitnie. Jedynie dostrzegam problem w małej ilości pszczół. Nie wiem czy to kwestia pogody czy też jest to problem braku tych owadów. W okolicy widzę, że gryki posiane wcześniej wyglądają kiepsko. Prawdopodobnie też zaszkodziły burze z piorunami. A czy jest ktoś z parczewskiego albo lubartowskiego kto również posiał grykę ? Jak u was sytuacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olo484    0

W gminie siemień gryki ładnie wyglądają. Ja swoją siałem 2 maja. Duża nie urosła i ziaren zbyt wielu nie ma. Inni siali później i raczej podobnie. Pszczół u mnie nie brakuje bo mam pasiekę. Obecne gryki nie są zbytnio dla nich atrakcyjne przez odmiany ale też i przez układ pogody jaki mamy w tym roku. Teraz będzie palić słońce i pewnie też będzie cicho na polach. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

U mnie gryka była siana dość późno od początku do połowy czerwca. Mam gospodarstwo w powiecie parczewskim (woj.lubelskie). Po ostatnich deszczach bardzo urosła, obficie kwitnie. Jedynie dostrzegam problem w małej ilości pszczół. Nie wiem czy to kwestia pogody czy też jest to problem braku tych owadów. W okolicy widzę, że gryki posiane wcześniej wyglądają kiepsko. Prawdopodobnie też zaszkodziły burze z piorunami. A czy jest ktoś z parczewskiego albo lubartowskiego kto również posiał grykę ? Jak u was sytuacja ?

Podstawowe pytanie jaką posiadasz odmianę? - jeżeli jakąś samopylną (np Kora) to nie doszukuj się masowego oblotu pszczół, gdyż taka odmiana słabo nektaruje, pszczoła do głupich owadów nie należy.  P{osiej  w przyszłości  obok siebie Hruszowską i Korę  a poczujesz różnicę. W ulu będzie na korzyść Hruszowskiej, ale w plonie pewnie i tak Kora odda lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Na 90% mam posianą właśnie Korę (tak mówił gość od którego kupowałem nasiona). Ale miejscami może być przemieszana z inną odmianą, trudno mi powiedzieć jaką. Być może za krótko zajmuję się uprawą gryki, ale nigdy nie słyszałem, że Kora jest samopylna. Jesteś tego na 100% pewien ?

Edytowano przez Digifant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Chcę zasuszyć grykę jakimś zamiennikiem randapu jaką dawkę zastosować i ile dni przed zbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Pewności nie mam. We wszelkich opisach jest napisane, że gryka jest owadopylna. Niemniej od pszczelarzy ( teść i szwagry wiem, że np Kora bardzo słabo nektaruje i pszczoła musi przymierać głodem żeby na tej odmianie się pojawić. Z drugiej strony pomimo braku oblotu pszczół, odmiana ta lepiej plonuje niż uwielbiana przez pszczoły Hruszowska. Z obserwacji pszczelarzy w korelacji miododajność - plon nasion, wygrywa Antaria. Daje dobre plony nasion jak i pożytku z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

wiesz coś więcej o tej antari mam posiane tej odmiany 40ha pierwszy raz i też obserwuje ją, wygląda to na razie bardzo przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Ja miałem Antarie 2 lata temu (około 4 ha). Posiałem 25 maja. Wschody były ładne, ale potem jakoś przystopowała i miejscami była rzadka, a na niektórych kawałkach pola nie poradziła sobie z perzem. Żniwa były jednoetapowe na początku września. Plon taki sobie, 2,2 t z całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Czy możliwe, że biedronki też zapylają grykę ? Obserwuję ich o wiele więcej niż pszczół, jak wyjadają nektar z kwiatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj