szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sebusk    48
Napisano (edytowany)

Nie desykowana i nic nie pryskałem na zielsko. Produkcja ekologiczna z certyfikacją Agrobiotest. Wilgotność przy zbiorze 17-29 % dosuszana na suszarni daszkowej.

Edytowano przez Sebusk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje postać 6 hektarów gryki. Mam siewnik amazone junior 2.5m na 19 lejow. Orientuje się ktoś na ile ustawić wysiew nasienia? Lub ile razy kręcić kołem i na ile ustawić żeby wysłać odpowiednią ilość gryki? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jesli masz tabele wysiewu to na tabeli jest napisane ile obrotów a jesli nie masz musisz wykorzystac wzór 100 podzielić na szerokość roboczą siewnika w metrach podzielic na obwód kola w metrach = ilość obrotów na jeden ar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Nie desykowana i nic nie pryskałem na zielsko. Produkcja ekologiczna z certyfikacją Agrobiotest. Wilgotność przy zbiorze 17-29 % dosuszana na suszarni daszkowej.

 

i w jakiej cenie ja sprzedales? jakie maja wymagania zeby uzyskac certyfikacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

190 jest obwód koła to już wszystko jasne:) tylko teraz troszkę trzeba się pobawić z tym ustawieniem ilości wysiewu na siewnika żeby wyszła ilość jaka chce zasiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

jakie ceny u was siewnej? u mnie 3000 za korę i 2800 za aleksandrę(litewska lub łotewska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Napisano (edytowany)

190 jest obwód koła to już wszystko jasne:) tylko teraz troszkę trzeba się pobawić z tym ustawieniem ilości wysiewu na siewnika żeby wyszła ilość jaka chce zasiac

 

czyli 100 : 2,5 : 1,9 = 21 obrotów na jeden ar

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

trzeba jeszcze odliczyć przynajmniej z 10 % na poślizg koła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Marluk

 

Co do wymagań odsyłam do ustawy o ekologi i do jednostek certyfikujących. Cena w tym roku 3400 netto za ekologiczną z cert. ale to bardzo baaardzo wyjątkowy rok teraz przez co najmniej przez 5-6 lat będzie w granicach 1400-2200 zł netto. Ceny akurat gryki eko a zwykłej różnią się zazwyczaj 400-600 zł oczywiście mówię o ilościach cało samochodowych bo przy kilku tonach to ciężko sprzedać i cena jest kiepska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

a skąd masz takie info po ile będzie gryka przez najbliższe kilka lat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyste domysły... Jeszcze jest taka pora, że pogoda może dużo namieszać i może być jeszcze bardziej wyjątkowy rok niż poprzedni. A co dopiero wróżyć na następne lata jak nie wiadomo co będzie jutro. Mogą przyjść, gradobicia, susza, powodzie, nieustanne deszcze, wyjątkowo późne przymrozki i inne nieszczęścia. 
Każdy mówi, że będzie słaby rok na każdą uprawę... Jeżeli pogoda dobrze się ułoży to zapewne tak będzie, ale jeszcze nic straconego bo mamy dopiero początek maja, a już wiele regionów w kraju boryka się z suszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasiałem w sobote 6h jednej odmiany gryki i 3,5h drugiej odmiany. Siałem hydropakiem więc szybko poszło zamierzam pryskać na 5 dzień po sianiu. Jak narazie pogoda jest naprawdę idealna bo w niedzielę był deszczyk który zasilił jeszcze reczkę a jej nie uklepał więc może być naprawdę dobry rok i udane zbiory jeśli ładnie powschodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ha zasiałem 11 ha. po 55kg na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888
Napisano (edytowany)

jaka odmiana?  ja jutro chce zacząć siać. 65 kg aleksanra czy jakoś tak, litewska z żelazna. lepsza niż kora

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0
Napisano (edytowany)

xxxMarcin3  

co do skracania gryki to stosuję Modus 0,3l na ha i jest oki  :)

Edytowano przez marcin9084

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

A widzisz jakieś różnice po zastosowaniu skracacza? Bo raczej w plonie nie ma różnicy ewentualnie w utrzymaniu pozycji. U mnie idzie tylko nawóz przed siewem i herbicyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj