szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tofik420    45

właśnie słysałem że  E 303 z orginalnym hederem  strasznie źle kładzie gryke... jaka jest różnica w tych hederach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Kto już wykosił i może się pochwalić plonem? :) Ja chyba w piątek jadę ciąć 5.30ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kosiłem, ale już wiem, że plon będzie beznajdziejny. Gdzie słabsza ziemia to gryka ma 20cm i w zasadzie nie ma tam nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

skoszone 75ha 105 ton na magazynie wszystko ważone nie jest  źle żeby tylko taką średnią utrzymać z całej powierzchni ,wilgotność ok. 16%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

czy nie jest źle to bym nie powiedział...  chyba że siane kosem aby dopłata była to wtedy bardzo dobrze... 

 ale ogólnie to tego roku gryka jest coś nie tak .. pokosówki bardzo dużo wymłócili jej przy kładzeniu a po randapie to ziarno dochodzi ale słoma jakaś dalej żyława.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

ja mam posiane 230ha kolega 260ha następny 200ha u nas takie gleby są szału nie ma trzeba siać to na czym można zarobić

cena wyjściowa na razie jest dobra więc nie jest źle ale liczę że jeszcze wzrośnie bo zaczynają wydzwaniać za gryką widocznie nie ma na rynku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ostatnio jakiś handlarzyna znalazł moje ogłoszenie z przed 3 lat i dzwonił że chce grykę kupić :) 

jaka obecnie cena?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

Ja wczoraj chciałem jechać pryskac zajezdzam na pole a tam nowe kwiecie pełne nasion i masa pszczół. Wiec wróciłem do domu. Poczekam jeszcze z 2 tygodnie. Ja sialem na ziemi lakowej pszennej klasie bo dopiero 15 maja ja wydzierzawilem i gryka mi tylko została więc gryka ma po 1,50 metra. Zobaczymy jaki plon da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

Nawet nawozu nie dałem a s ty tak wyrosła. Nie wiem nigdy gryki nie miałem. rjakieś roślina ma po 3 piętra nasion nie wiem czy to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam posiane 230ha kolega 260ha następny 200ha u nas takie gleby są szału nie ma trzeba siać to na czym można zarobić

cena wyjściowa na razie jest dobra więc nie jest źle ale liczę że jeszcze wzrośnie bo zaczynają wydzwaniać za gryką widocznie nie ma na rynku

Sam piasek i nic nie chce rosnąć ? Co jeszcze siejecie na słabych glebach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

To czemu jeszcze nie kosisz jak już pora ? Pochwał się potem jak wydała.

 

Nie kosze bo nowe kwicie ma i czekam jeszcze. Tylko nie wiem czy nie za długo:/

Koledzy mam klienta weźmie prosto z pola za 1900 opłaca sie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Philips17    0

Panowie mam pytanie, mam około 2 t gryki przemłynkowanej, czystej i gościa który daje mi po 1800 za tone i przyjeżdża na miejsce, czy to dobra cena? czy warto coś potargować albo przetrzymać ją jeszcze ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Nie kosze bo nowe kwicie ma i czekam jeszcze. Tylko nie wiem czy nie za długo:/

Koledzy mam klienta weźmie prosto z pola za 1900 opłaca sie..

 

jeśli bedzię przyzwoita wydajnośc to sie opłaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

co my siejemy na tych piaskach?  gryka, żyto, owies, łubin, soczewica, facelia a na trochę lepszych to pszenżyto

są też niektórzy tacy ambitni że  rzepak, pszenice próbują  siać ale marnie to wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Panowie mam pytanie, mam około 2 t gryki przemłynkowanej, czystej i gościa który daje mi po 1800 za tone i przyjeżdża na miejsce, czy to dobra cena? czy warto coś potargować albo przetrzymać ją jeszcze ?

 

Przy takiej ilości sądzę, że to dobra cena :) Kto Ci u nas tyle płaci? Jak masz gdzie trzymać to trzymaj bo cena będzie dobra w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

dzwoniłem wczoraj do lokalnego skupu i mówił ze skupuje od 15.09 i cena będzie ponad 2000. w mojej okolicy sporo sieją. mi grad trochę połamał ale większość jest ładna. nie wiem czy będe jeszcze to siał. sporo zwierzyna niszczy i cena też żadko kiedy jest dobra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

Koledzy słuchajcie mam na gryce na ostatnim kwiatku zielone orzeszki czy jak je opryskam one dojdą? Czy lepiej poczekać z tydzień jak dojrzeja. Bo musze jak zasuszyc bo sama chyba nigdy nie przestanie rosnąć ciągle nowe kwicie i ciągle idzie w górę. Bujną i zielona. A pięter z nasionami juz z 3 ma. Co robić przecież nie będę czekać do października. Jednak nie ma co siac gryki na podmokłych terenach. Jest za bujna roślina ma po 1,70 metra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj