szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal009    27

To ja się dołączę jeszcze do pytania kolegi "krzysiekb37" i zapytam do ilu dni po siewie można zastosować Chwastox?

Zazwyczaj stosowałem na trzeci dzień, ale jest pochmurno i boję się stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja chwastox stosowałem zazwyczaj w piąty dzień, 1 litr turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

a jakie dajecie nawozy pod gryke? Bo ja slyszalem ze nie lubi potasu czy to prawda? najlepsze jest to ze nigdzie w okolicy nie moge dostac saletrzaku a mialem zamiar go posiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

coś potasu trzeba dać, najlepiej z fosforanem i saletrzakiem, ale z azotem uważaj bo niewiele trzeba aby leżała,

mam jeszcze 200 kg nasion, może ktoś chętny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

U mnie saletrzaku było sypane 150kg/ha, siana w środę tydzień temu, jutro prawdopodobnie z opryskiem trzeba ruszyć(zaczyna powoli z ziemi wychodzić) B) Po 1litrze chwastoksu Extra i D179sl, później jeszcze pociągnie się leopardem przeciw płaszczycy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

3,5 ha zasiane jeszcze 3 ale to dopiero po niedzieli. Dobrze sie zlozylo bo ladnie pada teraz:) Oby bylo mokro w tym roku bo tak to znowu bedzie kilka ha pod plug...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

@rafalkom555 ile dajesz tego leoparda na ha, czy on zwalczy owies głuchy i w jakiej fazie rozwojowej gryki go stosujesz.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile ta gryka moze sypnac maxymalnie na 3 klasie? oplaca pole bez doplat brac i siac na tym gryke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

raczej wątpię, ja najwięcej po odczyszczeniu uzyskałem 1,6 t z ha, w tym momencie jest po 4500 za tonę ale jak po żniwach będzie po 2000 to i tak będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

A ja mam nadzieje ze po zniwach bedzie jeszcze drozsza choc watpie:P No ale cena tendencje wzrostowa wykazuje przewaznie na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13
Napisano (edytowany)

@SAMIK - daje 1litr na hektar, teraz ma 2 do 4liści i dziś pryskanie B)

edit: na etykiecie pisze że zwalczy owies głuchy

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ma Ktoś z Was grykę do siewu lub wie u kogo można dostać?Najlepiej Woj. Wielkopolskie.

ok.400kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Moja jeszcze stoi i czekam az liscie opadna co bedzie czysta. Jak sypala i na jakiej ziemi? A nie wiesz jaka cene teraz daja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Sypała hmmm aż za dobrze nie pamiętam jeszcze żeby tak było klasa ziemie III... Cena z tego co ludzie mówią 170-200zł ale to nie potwierdzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U nas juz szukaja po 250 cena poczatkowa sie zaczyna, no moja juz tydzien jak opryskana po niedzieli ruszam kosic.

No wczoraj spróbowałem już można dzis smiało brac sie i kosic, sypie pięknie 2t z hektara śmiało wyjdą(mówie o czystej a nie smieciu).

Edytowano przez kobra89

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

po jakim czasie od opryskania gryki kosicie ja, pierwszy raz siałem gryke i nie jestem pewien bo różnie mówią a nie chcę żeby mi obleciała

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja kosiłem w pokosy a poźniej za jakiś tydzień zbiór kombajnem. Też miałem pryskać i zbierać z pnia ale moim zdaniem wg mnie to za duzo sie obsypie jak wjade ciagnikiem i pozniej krupiarze trochę marudzą jak jest pryskana randapem. Sąsiad skosił z pnia bez pryskania dezynfekowania to na wozie było duzo zielonej i mokrej gryki pozniej musiał suszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Słyszałem nawet że dwa tygodnie powinna lezec.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


    • Przez kakamama
      Purchase Subutex buprenorphine 8mg for sale USA/AUSTRALIA/EU Text/Whatsapp +1(607)-288-2928 cheap Xanax,Oxy,Percocet,Adderall,Dilaudid,Ketamine,Vyvanse all available Subutex 8mg for sale pittsburgh, Subutex 8mg for sale phoenix az Order Subutex 8mg for sale portland or, Subutex 8mg for sale philadelphia,Subutex 8mg for sale denver, Subutex 8mg for sale dallas Cheap Subutex 8mg for sale online, Subutex 8mg for sale on craigslist, Subutex 8mg for sale oxycontin Subutex 8mg for sale oxycodone, buprenorphine Subutex 8mg for sale oxycodone,Subutex 8mg Available
      https://buyoxylovers.com/product/buy-subutex-8mg-near-me/
      Whatsapp/Call/Text:+1(607)-288-2928 
      Email. Quickmedoc@gmail.com
      https://buyoxylovers.com
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj