Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gryka

1217 odpowiedzi na ten temat

#301 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 05 maj 2013 - 19:31

Gryka najprościej zrobić prubę kręconą, około 100 kg na ha powinno wyjść, ja ostatnio wysiałem 87

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gryka Dzisiaj, 23:10
  •  

#302 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 07 maj 2013 - 20:44

Gryka własnie najlepiej zrobic probe kreconą. w starym poznaniaku to chyba jest 19 obrotow na ar. ja sieje 80 kg na 1 ha klasa gleby IV. w tym roku to moze nawet i 75 kg na 1 ha. Gryka ma bardzo dobre kiełkowanie wiec mozna zmniejszyc wysiew.

#303 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 07 maj 2013 - 21:00

Gryka opłaca się po takiej cenie siać grykę??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

100 sekund: 22 lipca 2016 zobacz »

•  

#304 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 12 maj 2013 - 08:27

Gryka Ile najpóźniej po siewie można pryskać Chwastoxem?
Chodzi o to że trzy dni temu posiałem grykę a od dwóch dni pada deszcz i nie zanosi się że przestanie.

#305 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 12 maj 2013 - 08:35

Gryka No to chyba już pozamiastane. :-) Jak przestanie padać to już sławka zacznie kiełkować. ja pryskam maks na 3 dzień.

Edytowany przez michal009, 12 maj 2013 - 08:36.

#306 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 12 maj 2013 - 08:59

Gryka a jak by na moment przestało padać to można pryskać na mokrą glębę?

#307 Share dragon0102

dragon0102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 maj 2013 - 09:35

Gryka Możesz pryskać po wschodach nawet do dwóch tygodni chwastoxem turbo w dawce 0.6l i nic sie nie stanie ( sprawdzone ). Pytanie tylko po co siać za taką cenę??? U mnie jeszcze z tamtego roku 70 ton w silosie i chyba prędko nie sprzedam.

#308 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 12 maj 2013 - 09:44

Gryka

Ile najpóźniej po siewie można pryskać Chwastoxem?
Chodzi o to że trzy dni temu posiałem grykę a od dwóch dni pada deszcz i nie zanosi się że przestanie.

u mnie w okolicy pryskają tuż przed samymi wschodami gryki
red power

#309 Share dragon0102

dragon0102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 maj 2013 - 09:59

Gryka

a jak by na moment przestało padać to można pryskać na mokrą glębę?

Na mokrą glebę jest nawet wskazane, tylko żeby niebył to afalon (przed spodziewaną burzą lub po). Bo możesz zablokować parowanie środka i po gryce. Z doświadczenia wiem.

#310 Share dragon0102

dragon0102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 maj 2013 - 11:08

Gryka

własnie najlepiej zrobic probe kreconą. w starym poznaniaku to chyba jest 19 obrotow na ar. ja sieje 80 kg na 1 ha klasa gleby IV. w tym roku to moze nawet i 75 kg na 1 ha. Gryka ma bardzo dobre kiełkowanie wiec mozna zmniejszyc wysiew.

100kg to na 2ha. W tamtym roku siałem 60kg na ha i było za dużo. Jesli miałbym siac w tym roku to na pewno nie więcej jak 50kg. Przy gęstym wysiewie kwitnie tylko górna część rośliny a najlepsze plony uzyskuje się przy pędach bocznych. W naszych warunkach przy dobrym nawożeniu, dokarmianiu borem i sprzyjającej pogodzie spokojnie można uzyskać plon w granicach 4ton z ha.

I jeszcze jedno chłopaki: już 2 tygodnie za pózno na siew gryki. Lubelskie optymalny siew 25-30 kwiecień. Na dobry plon nie ma co liczyc jesli zamierzacie dopiero siać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 12 maj 2013 - 11:09

Gryka

opłaca się po takiej cenie siać grykę??

ja sprzedałem po 1200 zł za tone. Zysk jest mały!! Na czysto z hektara wyszło mi jakies 1750 zł nie liczac swojej pracy. Za mało!! Na pszenicy jest wiekszy zysk.

#312 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 12 maj 2013 - 11:43

Gryka

100kg to na 2ha. W tamtym roku siałem 60kg na ha i było za dużo. Jesli miałbym siac w tym roku to na pewno nie więcej jak 50kg. Przy gęstym wysiewie kwitnie tylko górna część rośliny a najlepsze plony uzyskuje się przy pędach bocznych. W naszych warunkach przy dobrym nawożeniu, dokarmianiu borem i sprzyjającej pogodzie spokojnie można uzyskać plon w granicach 4ton z ha.

I jeszcze jedno chłopaki: już 2 tygodnie za pózno na siew gryki. Lubelskie optymalny siew 25-30 kwiecień. Na dobry plon nie ma co liczyc jesli zamierzacie dopiero siać.

4tony? u mnie jest zagłębie gryczane ale nigdy nie widziałem ani nie słyszałem żeby w okolicy gryka dała 4t/ha
jak jest 2-2,5t to już bardzo dobry wynik i musi sprzyjać pogoda
@dragon nie wiem z jakiej części lubelskiego jesteś ale optymalny termin siewu jest w maju wtedy gdy nie ma ryzyka wystąpienia przymrozków spokojnie można siać do 20-25 maja
red power

#313 Share dragon0102

dragon0102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 maj 2013 - 11:48

Gryka

4tony? u mnie jest zagłębie gryczane ale nigdy nie widziałem ani nie słyszałem żeby w okolicy gryka dała 4t/ha
jak jest 2-2,5t to już bardzo dobry wynik i musi sprzyjać pogoda
@dragon nie wiem z jakiej części lubelskiego jesteś ale optymalny termin siewu jest w maju wtedy gdy nie ma ryzyka wystąpienia przymrozków spokojnie można siać do 20-25 maja

No i dlatego masz max 2.5tony. Jak zaczyna się siew kukurydzy na ziarno to trzeba już myśleć o siewie gryki. To że u Ciebie jest zagłębie gryczane nie oznacza że macie największe plony. U mnie w tamtym roku max 3.5tony, ale wiem że można uzyskać więcej.

#314 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 12 maj 2013 - 11:57

Gryka tylko że plon gryki nie tyle zależy od terminu siewu jak od zapylenia jak największej liczby kwiatów
red power

#315 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 20 maj 2013 - 12:47

Gryka

Dokarmiasz Grykę dolistnie? Tylko Borem, czy jeszcze czymś? W jakiej fazie wzrostu dokarmiasz? Przy tak rzadkim sięwie (60hg/ha) nie masz problemu z chwastami?

#316 Share dragon0102

dragon0102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 maj 2013 - 10:54

Gryka

Dokarmiasz Grykę dolistnie? Tylko Borem, czy jeszcze czymś? W jakiej fazie wzrostu dokarmiasz? Przy tak rzadkim sięwie (60hg/ha) nie masz problemu z chwastami?

Z chwastami nigdy nie miałem problemu. Pierwszy zabieg Chwastokx Turbo w chwili kiełkowania roślin, drugi w fazie 4 liści - Graman lub Pilot ( w sumie jest kilka środków zawierających taką samą substancję).
Błędem jest zbyt gęsty i pózny siew. Po pierwsze roślina ma mało czasu na rozwój a po drugie nie jest w stanie wykształcić pędów bocznych co wiąże się ze stratą plonu, choćby dlatego że kwiaty górne dają o wiele mniejszy plon. Dokarmianie borem w fazie pąkowania i kwitnienia gryki wpływa na prawidłowe gromadzenie się cukrów w rosilnie, ale także na kwitnienie i wykształcenie orzeszków, co zwiększa liczbę kwiatów oraz ich zapylenie. Nawożenie to już inna bajka, z tego co zaobserwowałem to większość stosuje tylko azot w postaci saletrzaku 100kg, a to również duży błąd. Miałem w tym roku przetestować biostymulatory i aktywatory w uprawie gryki, ale ze względu na obecną cenę zasiałem kukurydzę.

#317 Share wienio1234

wienio1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 16:59

Gryka Witam czy mażna na gryką opryskiwać nawozem dolistnym np osd mikro zboża bo taki mi został i dodać ten osd bor bardziej jak na plonie zalerzy mi na nektarowaniu gryki dla pszczółek http://osadkowski.pl...nawozy-dolistne i czy nie przypali to gryki.

#318 Share antfiloposter

antfiloposter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:kolarstwo, praca w ogrodzie, rolnictwo

Napisany 16 czerwiec 2013 - 09:00

Gryka W jakim rozstawie posiać grykę tak żeby mocno się rozrosła i nie było dużych problemów z chwastami, bo nie zamierzam na nie pryskać. Ile przy tym rozstawie wyjdzie kg na ha? Mam ziemię III - IV klasy

#319 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 19:19

Gryka rozstaw normalnie jak zborze, około 90 kg na ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 17:08

Gryka kurcze mam problem z gryką ,bo po tych deszczach jest dosyć słaba i chciałem ją jakoś wzmocnić jakąś odżywką ,tylko nie wiem czym. Doradźcie mi prosze co mam zastosować żeby coś z niej było :)