szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szark93    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex16    0

sieje sie na słabych ziemiach piachach 5-6 klasa.co do paszy to dobra jest dla trzody chlewnej my nawozu nie sialiśmy i tez urosła i to nie głupio sypneła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Ja sieje na 3-4 klasy,nawozy stosuje wieloskładnikowe, oprysk Chwastox extra na 3 dzien po siewie. Ja daje bykom odpady z kaszy gryczanej, co najwazniejsze poprawia strukture gleby ja sieje ją jako przerywnik w uprawie zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja sieję grykę na 5-6 klasie 100kg/ha. jak wzejdzie sypie 100kg saletrzaku i to całe nawożenie.

zero oprysku na zielsko. przed zbiorem randapuje.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

ja sieje grykę na najgorszych glebach.pod korzeń nic nie daje chyba że trzeba zależy od pola.gryka nie lubi zlewnych gleb to ją potrafi zadusić. bez urazy sianie 100kg. na hektar mija sie z celem.w gryce największy plon dają kwiaty środkowego piętra a przy gęstym siewie gryka wybuja i pewnie sie położy,choć to zależy od roku.ja sieje ok. 60-70 kg. na hektar i daję do 50 kgN

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

sieję gryke parę lat i nigdy mi się nie położyła na 5-6 klasie nawet jak był mokry rok. poza tym na piachu gryka wysoka nie rośnie.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

u nas górach nawet gryka sie opłaca w tamtym roku płacili za tone 1100zł, a w tym roku nawet jej nie kosiłem bo mi ją co drugi dzieni stado 6 saren czy 8 wpadało i dokładnie młuciło i stwierdziłe że nie warto kosici ale dużej straty nie było bo to tylko 3ha jej było tak to sieje z 10ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My przez ostatnie dwa lata sieliśmy grykę po jęczmieniu ozimym który kosi się bardzo wcześnie po czym orka i siew gryki grykę kosimy jak pojawią się pierwsze przymrozki w tej chwili jest już gryka przerobiona na kaszę może chce ktoś kupić mamy jeszcze 300kg średnio palona ?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

jakie plony uzyskujecie? u mnie w tym roku było 5 ha gryki. Desykacje przeprowadziłem 3 tyg temu. Skosiłem w czwartek. Nie wiem ile dokładnie posypała ale dużo uciekło z tyłu bizona. Pierwszy rok siałem gryke i nie wiem za bardzo jak się ja kosi. Może źle coś było ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

My siejemy ok 5ha gryki. Ok 100 kg na ha. Gryka urośnie nawet na najgorszej klasie pola. Na najlepszych już będzie gorsza, ponieważ słoma będzie duża ale ziarna będzie mało. Na paszę jest dobra ale nie opłaca się siać bo nasiona są drogie ale na sprzedaż owszem bo bo w tym roku jest dobra dochodzi do 3zł za kg. Wydajność z ha ok 2t przy dobrym roku. Tata rozmawiał z gościem co siali 17 kg na ha w rządkach po radłach do ziemniaków i wydajność przekraczała 2t z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

100 kg u mnie to stanowczo za dużo bo by się położyła a po za tym nie gryka ni e może być za gęsta bo nie zostaną zapylone kwiaty na środku rośliny które dają największy plon.z nawożenia to jak już daję PK 100 kg. PK 20-30 i za 100-150 kg saletry ew. saletrzaku. jeśli o koszenie to tylko pokos ponieważ jest wtedy najmniej strat szczególnie wyrządzanych przez zwierzynę. kombajn ustawiam tak: klepisko prawie na maks otwarte, dolne sito tak otwieram aby ziarenka mogły swobodnie przeleciec a górne zależnie od wilgotności trzeba samemu wypraktykować tak samo jak z wiatrem a a obroty młocarni ok 500-600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja też sieję grykę od 4 lat. teraz bedzie 5 rok. Pierwsze raz było jakieś 0.35 ha . Pozniej 0.95ha. Nastepnie 1.20 ha. Ostatniego roku było 3,5 ha. W tym roku w planach 6 ha. Ja sieje tak: uprawa przedsiewna to jest norma a tak szczegołowo to siałem około 100 kg saletrzaku na 1 ha przed siewem gryki ale wycofuje sie z azotu bo gryka za bardzo buja nawet przy nie duzych dawkach i przechodze na nawozy fosforo-potasowe. Na 1 ha sieje 85 kg gryki około połowy maja jak warunki pozwalają. Za 3 dni robie oprysk chwastoksem w dawce 2 litry na 1 ha. Obserwuję. Czasami potrafią pojawiac sie chwasty jedno liscienne. Jeśli jest ich dużó to wykonuje oprysk o nazwie Targa-1 litr na ha. Jak jest gotowa do zbioru z samego rana koszona w pakos pokosówką. 4 dni dobrej pogody i zbiór kombajnem. Największy plon u mnie to 2225 kg z 1.20 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

w naszym regionie nie ma problemu ze zbytem, uprawiam już kilka lat i nigdy problemu nie miałem, szczególnie jeśli masz po zbiorze dwuetapowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ze zbytem nie ma problemu. dałem ogłoszenie do internetu to telefony odrazu sie odzywały. Niedaleko mnie też jest takie wieksze targowisko gdzie przyjeżdzają duzymi samochodami z roznych kaszarni i skupuja i zbieraja zamówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opoka    0

Czy zaczynacie już siać grykę czy jeszcze czekacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

ja mam do posiania 25 ha i zaczynam jak pogoda dopisze 16 czyli po niedzieli.bo przy tych temperaturach które są w nocy to nie mam zamiaru jej przesiewać dzisiaj było ok. zera i szron na trawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja dziś jade siac 13 ha w tym roku, 75kg/ha i sieje sie siewniwnikiem zbozowym.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja dziś w małych kawałkach ponad 1ha... jutro mam zamiar dokończyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opoka    0

Ja dzisiaj zacząłem wywozić obornik pod grykę i do niedzieli mam zamiar posiać a jestem z północno wschodniej lubelszczyzny, jak myślicie nie będzie za wcześnie. Termin trochę może i za wczesny ale i 1 maja się siało i było ok ale kiedyś były inne lata. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

jakim byś nie siał to i tak musisz zrobić próbę kręconą.bo gryka jak inne zboża ma ziarenka różnej wielkości ja bede siać od 55 do 65 kg. 55 posieje tam gdzie zlikwidowałem rzepak bo to jest na ziemi 3a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

No tak próbę kręconą trzeba zrobić,ale jak ustawić zapadki,jaki wysiew na kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


    • Przez kakamama
      Purchase Subutex buprenorphine 8mg for sale USA/AUSTRALIA/EU Text/Whatsapp +1(607)-288-2928 cheap Xanax,Oxy,Percocet,Adderall,Dilaudid,Ketamine,Vyvanse all available Subutex 8mg for sale pittsburgh, Subutex 8mg for sale phoenix az Order Subutex 8mg for sale portland or, Subutex 8mg for sale philadelphia,Subutex 8mg for sale denver, Subutex 8mg for sale dallas Cheap Subutex 8mg for sale online, Subutex 8mg for sale on craigslist, Subutex 8mg for sale oxycontin Subutex 8mg for sale oxycodone, buprenorphine Subutex 8mg for sale oxycodone,Subutex 8mg Available
      https://buyoxylovers.com/product/buy-subutex-8mg-near-me/
      Whatsapp/Call/Text:+1(607)-288-2928 
      Email. Quickmedoc@gmail.com
      https://buyoxylovers.com
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj