Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścinacze skiby

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 12 październik 2009 - 16:39

Ścinacze skiby hej, otóż mam problemik ze scinaczami w moim pługu-zapychają się przez co płynna orka jest nie mozliwa, co trochę trzeba wychodzic i obczyszczać.
ścinacze w pługu są umiejscowione tak jak na tym zdjęciu
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Pług 4 skibowy Warbo
chodzi mi o to czy mozna to jakos przerobić, ewentualnie mozna załozyc scinacze od grudziądzkiego? te są za wysoko i nie dosc ze mało dają to jeszcze sie zapychają-gdy całkowicie je odkręcilem to troche kiepsko przykrywał resztki-macie jakies pomysły?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścinacze skiby Dzisiaj, 02:57
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 październik 2009 - 16:44

Ścinacze skiby Za płytko orzesz tym pługiem :)
A masz otwory w odkładni na założenie ścinacza jak w grudziądzkim??? albo da sie przewiercić?? Ja przy swoim będę dospawać do ścinaczy jakieś blachy aby zwiekszyc ich powierzchnie bo czasem mi wierzchem przelatuje i słabo kryje.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 12 październik 2009 - 16:47

Ścinacze skiby płytko-w tym roku 35 cm :)
tam są otwory na odkładni ale one są wlasnie do tej blachy która łączy odkładnie i ścinacz, nie wiem czy będą pasowac bo ten grudziądzki jest na jednej śrubie.

#4 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 12 październik 2009 - 16:54

Ścinacze skiby ja w swoim Kvenelandzie miałem podobny problem ze środkowym ścinaczem :) odkręciłem cały ścinacz z mocowaniem i przykręciłem zwykły grudziądzki na jedną śrubę :) plus był taki że ładnie krył i mogłem ustawić ścinacz przy pomocy młotka :) ale wujek mi spawarka wypalił przy oryginalnym dziury i już mam OK ten oryginalny :)
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#5 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 12 październik 2009 - 17:32

Ścinacze skiby Otóż ja mam 2 pługi jeden ze ścinaczami a drugi bez..w tym ze ścinaczami jest tak:

ścinacze są przykręcone bezpośrednio do skiby...ani razu mi się nie zapychaja...

#6 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 12 październik 2009 - 20:05

Ścinacze skiby ścinacze są przykręcone na 2 śruby trochę niżej jak masz Ty tommy masz takie same odkładnie jak w zwykłych pługach to powinno pasować

#7 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:02

Ścinacze skiby kurde musze pomyślec o tych scinaczach, jak oralem na jesieni to z nimi sie zapychało a bez nich kiepsko przykrywało, ogolnie jestem zadowolony z tego pluga pomijając te scinacze.

jaki jest koszt takiego jednego scinacza?

#8 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:31

Ścinacze skiby A czy w UG te ścinacze nie są przypadkiem zaokrąglone bardziej bo ty masz prawie proste.
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#9 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:33

Ścinacze skiby są zaokrąglone bardziej, ale przekrecałem ze starego pługa i pasują

#10 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 20:48

Ścinacze skiby Wydaje mi się, że głównym problemem jest kąt przykręcenia twoich ścinaczy na zdjęciu widać że są zamontowane prawie pod kątem 90stopni, a powinny być w połowie pomiędzy kątem odkładni a kątem prostym do osi pługa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 10 styczeń 2010 - 22:57

Ścinacze skiby i są żle wyprofilowane, na fotce widać jak by to były zwykłe blachy przykręcone, lekko wygięte.

#12 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 21:37

Ścinacze skiby Mam pytanie do znawców tematu odnośnie starej 2 grudziądzkiej, a dokładniej o ścinacze. Żałożyc je tak jak montuje się je oryginalnie http://www.fotosik.p...6f27121813.html, czy może dorobic jakiś uchwyt i zamocowac je np. tak http://www.fotosik.p...a754cb4dde.html jak teraz montują w nowych pługach. Co o tym sądzicie?
Ojciec je kiedyś zdemontował, bo mówił że jakoś kiepsko się z nimi robiło.

#13 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 lipiec 2010 - 05:26

Ścinacze skiby Zrób jak w oryginale i zaostrz scinacza od spodu, tak podszlifuj go żeby byl ostry, a nie bedzie problemu z zapychaniem itp.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#14 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 14:34

Ścinacze skiby a ja mam takie pytanie i nie chcę zakładać nowego tematu .
jakie zadanie spełniają w pługu takie paski płaskownika przykręcone na końcu odkładni coś jak w tym pługu http://allegro.pl/pl...231594107.html.

#15 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 15:02

Ścinacze skiby Ścinacze to jedno wielkie g****, załuż przedpłużki to zobaczysz jak wygląda prawdziwa orka <_<

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 16:14

Ścinacze skiby taaa i jak sie tworzy piekna warstwa slomy na dnie bruzdy uniemozliwiaja ruchy wody.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#17 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 16:26

Ścinacze skiby a co z moim pytaniem poprzednie było z lipca to chyba już nieaktualne? chyba że odpowiedzi były do mnie .

#18 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 16:45

Ścinacze skiby A ja sie zgadzam z Jendrkiem.Przedpłużki są lepsze niż ścinacze.A to,że przyorana słoma zatrzymuje ruch wody w glebie to dla mnie nowinka.Po dwóch,trzech miesiącach nie ma śladu w glebie po zaoranej sieczce,plewach i nasionach chwastów.

#19 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 17:15

Ścinacze skiby

taaa i jak sie tworzy piekna warstwa slomy na dnie bruzdy uniemozliwiaja ruchy wody.

Co za bzdury <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 22:58

Ścinacze skiby byc moze moje doswiadczenia sa inne od waszych, ale ja regularnie wyorywalem stara slome z przed roku jak stosowalem przedpluzki i mialem problemy z zastoiskami wody na wiosne, a pozniej gdy przyszedl suchy okres ze slabym podsiakaniem. jak zgleboszowalem pola i wyrzucilem przedpluzki problem zniknal.

byc moze tez mieszkacie w takiej strefie, gdzie nie ma problemu z jeziorami wody na polu, a pozniej i tak nie ma z czego podsiakac, tylko dlaczego wtedy mowicie, ze to bzdury?

teraz jak oram to nawet scinaczy nie uzywam, bo co mi przeszkadza, ze troche slomy sie znajdzie na polu? rzepak na samosiewy i tak pryskam, a pod pszenice mam podorywki zrobione.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!