Skocz do zawartości

Zdjęcie

Książki o rolnictwie

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 październik 2009 - 22:10

Książki o rolnictwie Witam. Na początku oznajmię że nie wiedziałem gdzie to napisać dlatego tu tworze ten temat. A wiec moje pytanie jest takie czy sa jakies ksiazki podręczniki czy coś w tym rodzaju o rolnictwie. Podejrzewam ze sa jakieś podręczniki dla szkół ale nic nie moge znalesć. Chodzi mi głównie o obrabianie ziemi. Tzn jakie rośliny sa co potrzebują jakie zabiegi potrzebują itd itp. Wiem ze tą wiedze zdobywa sie latami ale chciałbym się nauczyć tego i owego. Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Książki o rolnictwie Dzisiaj, 23:01
  •  

#2 Share szark93

szark93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 październik 2009 - 10:11

Książki o rolnictwie Zobacz to Produkcja roślinna część 1 podręcznik - PĘtlaCzasu.pl jest i wiele wiecej wpisz w google książki do produkcji roślinnej :)

#3 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 12 październik 2009 - 14:10

Książki o rolnictwie Dzieki wielki już wiem w czym szukać:) Ps edytuj swojego posta i wywal cytowanie mojego bo nie wolno cytowac poprzedniego postu. Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 październik 2009 - 14:28

Książki o rolnictwie PRIMO: Ogólna uprawa roli i roślin - jest wielu autorów
SECUNDO: Szczegółowa uprawa roli i roślin - np napisana przez Kotecki & Jasińska.
Warto też poznać stary podręcznik Radomskiego z "Agrometeorologii", "Gleboznawstwo" Ugli "Podstawy agrotechniki" Niewiadomskiego. To tak na początek. Pozycje może i stare ale warto się z nimi zapoznać a później doczytać to co się zmieniło. Nie ma jak solidne podstawy.
Później lecisz:
- Botanika Polakowskiego - warto wiedzieć coś o roślinach (przydałby się przy okazji Podręczny Atlas Chwastów), tę pozycje po łepkach aby tylko wiedzieć że takie coś jest.
- Ochrona Roślin - jest trochę pozycji - sam mam jakąś starą która nawet na studiach nie była mi potrzebna bo mieliśmy super wykłady, warto znaleźć coś aktualnego.
- Doświadczalnictwo rolnicze/Nasiennictwo - warto chociaż to drugie załapać, nie jest to Ci do niczego potrzebne ale dobrze się orientować w temacie aby uniknąć podstawowych błędów w uprawie. Najlepiej jakbyś dorwał jakiegoś kumpla co teraz studiuje i żeby on wypożyczył dla Ciebie wybraną pozycję (ja z doświadczalnictwa miałem miałem kiepskie zajęcia ale nasiennictwo było super - była tam taka pomarańczowa książka, autora nie pamiętam ale dobrze napisana).

Co do samego obrabiania ziemi - "Podręcznik traktorzysty - operatora 1&2 część" warto przejrzeć chociaż pobieżnie lub "Podręcznik traktorzysty" - nie chce mi się szukać autora. Mimo że to stare pozycje unikniesz wielu błędów w uprawie (zrozumiesz jak ważne jest odpowiednie nawracanie przy orce, unikanie używania sprzęgła aby efektywnie wykorzystać sprzęt i swój czas, czym sie różni regulacja siłowa od pozycyjnej, jak dociążyć ciągnik itp).

Jakbyś miał pytania to pytaj bo coś nie cos pamiętam jeszcze z okresu studiów a i mogę konkretnymi tytułami i autorami rzucić bo mam sporo tego na półce (skanowanie i wysyłanie na e-mail odpada). Polecam jednak zakupić orginal książki SZUR'u (szczegółowej uprawy roli i roślin kotecki&jasińska). Mi nawet te kilka lat po studiach się przydaje, rzadko, ale jednak czasem muszę do niego zajrzeć aby pewne rzeczy potwierdzić.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 październik 2009 - 17:27

Książki o rolnictwie nawiązując do tematu, proszę praktyków oraz osoby związane z działalnością naukową o wskazanie pozycji książkowych (najlepiej godnych polecenia, nie zaś wygooglowanych) traktujących o rolnictwie ekologicznym oraz ekstensywnej uprawie roślin

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 październik 2009 - 18:32

Książki o rolnictwie może być ciężko - studia kończyłem 4 lata temu (a może 5) i o ile pamiętam przedmiot rolnictwo ekologiczne to gość prowadząc zajęcia miał własne materiały bo nic godnego uwagi nie widział. Podobnie było z samą ekologią.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 16:37

Książki o rolnictwie Witam. dopisze się to tematu. Mianowicie poszukuję literatury na temat siewników do siewu zbóż i mechanizmów wysiewających, kołeczkowego i roweczkowego.Interesuje mnie strona mechaniczna tego problemu i metodyka badań jakie się przeprowadza w tym zagadnieniu. Będę wdzięczny za wszelkie info. Jak coś to gg, pw.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 kwiecień 2013 - 12:51

Książki o rolnictwie Odświeżę trochę temat.
Mianowicie jakie książki polecacie odnośnie uprawy zbóż (nawożenie,oprysk), gleby, itp.?
Lepsze są starsze wydania czy nowe?

#9 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 19:25

Książki o rolnictwie jak lubisz czytać to poczytaj i jedne i drugie a potem zweryfikuj różnice i wyciągnij sama wnioski, to chyba najrozsądniejsze wyjście ;)

najbardziej doceniamy to co osiągniemy sami swoją ciężką pracą :)

#10 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 28 maj 2013 - 11:18

Książki o rolnictwie Kolejne odświeżenie tematu. Wybaczcie, ale nie chcę zakładać kolejnego tematu, skoro moje zapytanie jest poniekąd związane z czasopismami no i rzecz jasna z czytaniem :)

Mianowicie, jakie gazety o rolnictwie czytacie i które moglibyście polecić? Chodzi mi o to, żeby było ogólnie o nowinkach w rolnictwie, trochę techniki, trochę o uprawach, o zwierzętach, ustawy i PROWy też mile widziane, jakieś sprawy z życia wzięte itd. :) Wiem, że to duże wymagania, ale może jakieś takie gazetki są? Słyszałem o Top Agrarze, ale nie wiem czy on nie za drogi jest, no i czy to ciekawa pozycja tak w ogóle.

Wiem też, że w internecie jest mnóstwo stron poświęconych rolnictwu, ale mi jakoś lepiej wszystko wchodzi do głowy czytając coś, co mam w ręku, aniżeli z monitora. :)

Edytowany przez mlodyhef, 28 maj 2013 - 11:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 28 maj 2013 - 12:03

Książki o rolnictwie Tutaj masz temat o polecanych czasopismach rolniczych http://www.agrofoto....e/page__st__260