tomash

Nowy rozsiewacz jaki?

Polecane posty

zbigi123    4

Chciałbym się dowiedzić co sądzicie o firmie Bogballe (ponad 1000l). Jak z trwałością, z dokładnością wysiewu i z ceną. Miłem pożyczoną Amazonke i wszstko dobrze ale nie zawsze zgadzała się ilość wysiewu, tak więc nie wiem czy warto decydować się na nowe Amazone.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

co myślicie o tych rozsiewaczach??

warto za tę cenę kupić go na 15 - 20 ha??

Wiadomo na lepszego tzn Raucha lub Bogballe ciężko uskrobać z tych 15ha :)

posiada ktoś taki?? jak je opiniujecie?? doradźcie warto czy nie??

 

http://allegro.pl/item893513623_nowy_rozsiewacz_dwutarczowy_hydrauliczny_ocynk.html

 

http://allegro.pl/item894886594_rozsiewacz_nawozu_dwutarczowy_nowosc_promocja.html


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Chętnie przyłącze się do tematu szczególnie jeśli chodzi o polskie nowe za 4-5tys i używane w podobnej cenie. Sporo się tu czyta że polskie nic nie warte, ale czy na pewno? Wiem że wiele opinii jest bardzo subiektywnych jednak chciałbym wiedzieć co maja na ten temat użytkownicy np takich jak w linku @tomasha.

Oraz czy nie lepiej wybrać coś używanego w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja miałem wcześniej (już sporo sporo lat) rozsiewacz lejek- tzw "bąk" z ocynku. Tyle lat chodził beż jakichkolwiek awrii i co najważniejsze nie korodował. Zawsze po siewie był wymyty i co najważniejsze zalany olejem spalonym. Sąsiedzi mieli w tym czasie 3-4 rozsiewacz i zawsze były przeżarte. Dlatego teraz przy kupnie nowego także postawiłem na nierdzewkę- Unia Brzeg MX 850 H. Myślałem coś nad zachodnimi- ich cena też niestety najmniejsza nie jest ale najgorsze jest to, że nie mają opcji wykonania z ocynku. :D. Kupiłem go na PROW, ale gdyby go nie dostał, z pewnością zainwestowałbym w jakiś polski (oczywiście nowy) np Promar i z ocynku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

No ale ten ocynk to się chyba i tak wytrze koło mieszadła? A czy mogłbyś napisać czy nie dopatrzyłeś się jakiś błędów w konstrukcji bądź coś byś w nim zmienił? Ustawienie dawki nie sprawia problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Dopiero przyjdzie za parę tygodni, więc jak z dawką jest i jaka jest jego konstrukcja nie wiem, bo go nawet na oczy nie widziałem. Oglądałem go tylko na necie i pytałem się o opinie użytkowników AF na jego temat. Ma on w sobie też jakieś ślimaki, które mieszają nawóz.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

najwidoczniej nikt z agro-foto'wiczów nie posiada takowego.... :P

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

@krolikNH

W sumie jestem tu nowy i mam do ciebie pytanie- po co jest taka opcja "cytuj" jak nie można cytować ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gulijocker    0

kupiłem ten rozsiewacz grass rol - w Firmie PTrade

chromonikiel 600L - ludzie co to za szmelc

1. awaria po pierwszym uruchomieniu rozleciała sie przekładnia srodkowa (jeszcze na sztywnych wałkach)

2. sam wymieniłem przysłali mi przekładnie po tygodniu - zdejmujac tarcze wysiewającą zauwazyłem ze zbyt duzy luz miedzy piastą tarczy skasowali przy pomocy tasmy izolacyjnej - dzwonie do producenta co to ma być taka chała, jakich on ma tokarzy ze takie pasowania robią a on mi na to ze to podłozone zeby nie rdzewiało a jamu ze na drugiej stronie nie ma to zmiękł.

-dostałem nowy typ ze sprzegiełkami pomiedzy przekładniami rozleciały się po pierwszym uruchomienu wypychalo je tarcze byly tak przyspawane krzywo że wstyd nawet pisac, do tego krzywa rama zero spółosiowości przekładni. zareklamowałem -dostałem rozsiewacz nowy

3. juz lepiej wytrzymał od wiosny do jesieni znów sie rozsypała przekładnia (uprawiam 25h) to wnioski wyciagnijcie sami

 

ogólnie nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj