Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy rozsiewacz jaki?

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 20:11

Nowy rozsiewacz jaki? jesli masz dobry rozdzielacz to nie musisz uzywac tego zaworu, poprostu niewlozysz go do kabiny ;p Jak sie dowiesz to mi napisz!
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy rozsiewacz jaki? Dzisiaj, 12:02
  •  

#22 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 22:14

Nowy rozsiewacz jaki? Interesuje mnie nowy rozsiewacz nawozu z pojemnością na 4 bigbagi (czyli coś ponad 2000l) i o szerokości siewu 20m. Czym warto się interesować? Rozsiewacz na dokładnie siać i być solidnie wykonany. Prosiłbym o propozycje producenta wraz z modelem. Orientacyjna cena też mile widziana.

#23 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 22:55

Nowy rozsiewacz jaki? na twoim miejscu zainteresowałbym się Kverneland-em (w twoim przypadku modele HL i TL), ja użytkuję u siebie model CL (jeszcze ze znaczkiem Vicona) i jestem bardzo zadowolony z efektów pracy, naprawdę dokładność wysiewu jest bardzo dobra, wykonanie też ok, nie ma problemów z korozją, przestawieniem dawki wysiewu, system RotaFlow super sprawa...
http://www.kvernelan...land Accord.doc
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 29 listopad 2009 - 10:03

Nowy rozsiewacz jaki? Witam planuje kupic rozsiewacz ok 1200 litrow,zastanaiwalem sie nad brzegiem ale czytalem ze mocno koroduja, moze ktos wstawi fotke takiego 2 letniego skorodowanego rozsiewacza tak jak piszecie bo mam piasta z brzegu i nie koroduje. I dajcie propozycje jakis zachodnich rozsiewaczy o podobnej pojemnosci, bo sipma od razu odpada bo z tej badziewnej firmy juz nic nie kupie.

#25 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 01 grudzień 2009 - 09:10

Nowy rozsiewacz jaki? Wiem ze nie mozna pisac posta pod postem ale ponawiam moje pyt gdyz jest to dosc pilna sprawa a nie chce zakladac nowego tematu bo nie ma sensu.

#26 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 19:51

Nowy rozsiewacz jaki? Chciałbym się dowiedzić co sądzicie o firmie Bogballe (ponad 1000l). Jak z trwałością, z dokładnością wysiewu i z ceną. Miłem pożyczoną Amazonke i wszstko dobrze ale nie zawsze zgadzała się ilość wysiewu, tak więc nie wiem czy warto decydować się na nowe Amazone.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#27 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 luty 2010 - 21:04

Nowy rozsiewacz jaki? co myślicie o tych rozsiewaczach??
warto za tę cenę kupić go na 15 - 20 ha??
Wiadomo na lepszego tzn Raucha lub Bogballe ciężko uskrobać z tych 15ha :)
posiada ktoś taki?? jak je opiniujecie?? doradźcie warto czy nie??

http://allegro.pl/it...czny_ocynk.html

http://allegro.pl/it...c_promocja.html
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#28 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 04 luty 2010 - 17:00

Nowy rozsiewacz jaki? Wygląda przyzwoicie,cena też dobra ,

#29 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 18 luty 2010 - 22:56

Nowy rozsiewacz jaki? Chętnie przyłącze się do tematu szczególnie jeśli chodzi o polskie nowe za 4-5tys i używane w podobnej cenie. Sporo się tu czyta że polskie nic nie warte, ale czy na pewno? Wiem że wiele opinii jest bardzo subiektywnych jednak chciałbym wiedzieć co maja na ten temat użytkownicy np takich jak w linku @tomasha.
Oraz czy nie lepiej wybrać coś używanego w tej cenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 luty 2010 - 23:39

Nowy rozsiewacz jaki? Ja miałem wcześniej (już sporo sporo lat) rozsiewacz lejek- tzw "bąk" z ocynku. Tyle lat chodził beż jakichkolwiek awrii i co najważniejsze nie korodował. Zawsze po siewie był wymyty i co najważniejsze zalany olejem spalonym. Sąsiedzi mieli w tym czasie 3-4 rozsiewacz i zawsze były przeżarte. Dlatego teraz przy kupnie nowego także postawiłem na nierdzewkę- Unia Brzeg MX 850 H. Myślałem coś nad zachodnimi- ich cena też niestety najmniejsza nie jest ale najgorsze jest to, że nie mają opcji wykonania z ocynku. :D. Kupiłem go na PROW, ale gdyby go nie dostał, z pewnością zainwestowałbym w jakiś polski (oczywiście nowy) np Promar i z ocynku!
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#31 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 18 luty 2010 - 23:49

Nowy rozsiewacz jaki? No ale ten ocynk to się chyba i tak wytrze koło mieszadła? A czy mogłbyś napisać czy nie dopatrzyłeś się jakiś błędów w konstrukcji bądź coś byś w nim zmienił? Ustawienie dawki nie sprawia problemów?

#32 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 luty 2010 - 23:57

Nowy rozsiewacz jaki? Dopiero przyjdzie za parę tygodni, więc jak z dawką jest i jaka jest jego konstrukcja nie wiem, bo go nawet na oczy nie widziałem. Oglądałem go tylko na necie i pytałem się o opinie użytkowników AF na jego temat. Ma on w sobie też jakieś ślimaki, które mieszają nawóz.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 22 luty 2010 - 16:32.

CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#33 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 19 luty 2010 - 00:07

Nowy rozsiewacz jaki? A więc jeszcze go nie używałeś... Czekam na opinie użytkowników Jarmetów i tym podobnych polskich siewek dwu-tarczowych np http://www.allegro.p..._tel_nokia.html
Czy warto?

#34 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 luty 2010 - 20:20

Nowy rozsiewacz jaki? najwidoczniej nikt z agro-foto'wiczów nie posiada takowego.... :P

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 22 luty 2010 - 16:33.

...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#35 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 22 luty 2010 - 19:40

Nowy rozsiewacz jaki? @krolikNH
W sumie jestem tu nowy i mam do ciebie pytanie- po co jest taka opcja "cytuj" jak nie można cytować ?????????

#36 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 16:16

Nowy rozsiewacz jaki? naprawdę nikt z agrofotowiczów nie posiada takiego rozsiewacza?????

http://allegro.pl/it...niej_300zl.html

A możne to taki niewypał ze wstyd się przyznać
To ciekaw jestem kto je kupuje :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Gulijocker

Gulijocker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 21:27

Nowy rozsiewacz jaki? kupiłem ten rozsiewacz grass rol - w Firmie PTrade
chromonikiel 600L - ludzie co to za szmelc
1. awaria po pierwszym uruchomieniu rozleciała sie przekładnia srodkowa (jeszcze na sztywnych wałkach)
2. sam wymieniłem przysłali mi przekładnie po tygodniu - zdejmujac tarcze wysiewającą zauwazyłem ze zbyt duzy luz miedzy piastą tarczy skasowali przy pomocy tasmy izolacyjnej - dzwonie do producenta co to ma być taka chała, jakich on ma tokarzy ze takie pasowania robią a on mi na to ze to podłozone zeby nie rdzewiało a jamu ze na drugiej stronie nie ma to zmiękł.
-dostałem nowy typ ze sprzegiełkami pomiedzy przekładniami rozleciały się po pierwszym uruchomienu wypychalo je tarcze byly tak przyspawane krzywo że wstyd nawet pisac, do tego krzywa rama zero spółosiowości przekładni. zareklamowałem -dostałem rozsiewacz nowy
3. juz lepiej wytrzymał od wiosny do jesieni znów sie rozsypała przekładnia (uprawiam 25h) to wnioski wyciagnijcie sami

ogólnie nie polecam

Dodaj odpowiedź