Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układy olejenia silników spalinowych

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Domin902

Domin902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze!!!
    Bizon!!!Ursus!!!

Napisany 11 październik 2009 - 18:21

Układy olejenia silników spalinowych Witam.Mam takie nie typowe pytanie tak jak w temacie jakie są układy olejenia silnika???
Oglądałem nie dawno filmik na YouTube z remontu silnika SW-400 i koleś odpalił go bez pokrywy głowicy i możecie mi wytłumaczyć z jakiej racji nie tryskało olejem skoro nie było pokrywy???????
Bo przecież np. gdybym odpalił moją trzydziestkę bez pokrywy to jak się dobrze orientuję to by pryskało olejem we wszystkie strony!!!!
Czy się mylę proszę was wytłumaczcie mi to pozdrawiam!!!!!
Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układy olejenia silników spalinowych Dzisiaj, 22:06
  •  

#2 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 11 październik 2009 - 18:37

Układy olejenia silników spalinowych jak pojechałem starem z silnikiem leylanda na przeglą po naprawie głównej do Iławy to mechanik regulował zawory podczas pracy silnika na postojowych obrotach i nic nie tryskało z klawiatury może po dodaniu gazu olej będzie tryskał z silnika

#3 Share Domin902

Domin902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze!!!
    Bizon!!!Ursus!!!

Napisany 11 październik 2009 - 18:56

Układy olejenia silników spalinowych Ciekawe albo tak jak mówisz jak na wolnych obrotach to nie ma takiego ciśnienia i nie wywala oleju albo Leylandy tak mają bo SW-400 to też silnik z rodziny Leylandów.
Pamiętam że jak z znajomym kiedyś jak byłem dzieckiem rozbierałem Poloneza i właśnie żeśmy ściągali pokrywę głowicy to mi mówił że trzeba ją skręcić z powrotem i dopiero potem go odpalić bo inaczej by wywalało olej!!!
Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 11 październik 2009 - 19:29

Układy olejenia silników spalinowych takie OT jak mozna ustawic zawory na odpalonym silniku? W sumie jak sie podczas pracy silnika otworzy " klapke" do wlewania oleju to niewidac zeby tam gdzies tryskal olej...
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 październik 2009 - 20:59

Układy olejenia silników spalinowych To normalne że nie w\bryzga olejem na prawo i lewo na wolnych obrotach przy podniesionej głowicy. Ja w swoim władku przy ściągniętym deklu głowicy swobodnie go odpalam swojego passata też ale w nim już troche bardziej bryzga ale nie ma aż tak strasznego ciśnienia.

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 11 październik 2009 - 21:25

Układy olejenia silników spalinowych Nie wiem o czym piszesz, jakiej podniesionej głowicy, jakie normalne. Są różne konstrukcje i różnie bywa z ilością oleju wypływającej spod klawiatury i zdolnością jego odprowadzenia do misy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 październik 2009 - 15:18

Układy olejenia silników spalinowych Ma ktoś namiary na tego mechanika w Iławie? Chciałbym zobaczyć jak sie reguluje luz zaworowy na pracującym silniku :)

A w temacie j.w., zależy to od konstrukcji.

Dodaj odpowiedź