Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

amarantus

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
8 odpowiedzi na ten temat

#1 krzysiekQ

krzysiekQ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 11 październik 2009 - 16:37

amarantus witam wiecie mam pytanie wie ktos moze cos na temat uprawy amarantusu znaczy gdzie mozna kupic nasiona gdzie je sprzedac czy uprawa jest trudna czym to pryskac na chwasty
  • 0

#2 ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 468 postów
  • 6226229

Napisany 11 październik 2009 - 17:02

amarantus U nas jeden gość to zasiał na cele farmaceutyczne ale miał być ekologiczny i zwaliło chatem i na tym się skończyło ...
  • 0

#3 andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:40

amarantus Nasiona rozprowadza firma z Łomży -- Szarłat -- 15 lat temu uprawiałem 1 ha amarantusa . Dlatego mogę podać kilka rad .
  • 0

#4 zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • 11365564

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:12

amarantus Kiedyś był artykuł w piśmie topagrar na temat uprawy tej rośliny ;) tylko nie pamiętam w którym numerze to było.
  • 0

#5 andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 23:14

amarantus Jest to roślin która potrzebuje dla wschodów gleby ogrzanej i wolnej od chwastów . Dlatego ja zasiał bym amarantusa na mocno płaskich redlinach co 70 cm . Po pierwsze redlina wiosną szybciej się nagrzewa . Po drugie chwasty na redlinach łatwo zniszczyć kilkoma uprawkami a zarazem chroni się pas siewny grzbiet redliny przed ugnieceniem . Przed siewem gdy jest gleba sucha z braku opadów oraz uprawek można z wierzchniej części redliny suszą ziemię zgarnąć broną w dół redliny i zasiać w wilgotną glebę w połowie maja. Myślę , że do tego czasu można pozbyć się znacznej ilości chwastów. Następnie podsypujmy wyczyszczoną z chwastów ziemią z dolnej części redliny rosnące rośliny na grzbiecie redliny. Moim zdaniem nadaję się do tego obsypnik z tzw. dziurawymi skrzydłami (patrz forum : czy talerzówkę da się zastąpić orką?")
  • 0

#6 pawlo25

pawlo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:54

amarantus ciekawi mie z ile z hektara mozna zebrac
jakie koszty sie ponosi na uprawe tej rosliny i po ile w skupuja nasiona amarantus , czy ktos zwas to wie. bardo bym prosil ote informacje
  • 0

#7 andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 22:07

amarantus Koszty uprawy amarantusa zbliżone są do pszenicy. Wydajność wynosi od 1,5 do 2,5 tony a cena we firmie Szarłat (pewny nie jestem) około 2500 za tonę.
  • 0

#8 piotr1083

piotr1083

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 16:15

amarantus ja uprawiam amarantus 2 rok juz doszedłem do tego jak zwaczczac chwas jak by co to 509958022 to moge cos podpowiedziec
  • 0

Google AgroFoto Ads amarantus

• Reklama google
Dzisiaj, 22:12
  •  

#9 zootechnik88

zootechnik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 08:19

amarantus Chciałbym odnowić temat, planuję obsianie amarantusa na próbę na jednym może dwóch hektarach. Jak jest teraz ze zbytem, z cenami w skupie? Jakie są koszty uprawy? Czy są jakieś możliwości zakupu nasion na siew i późniejszej sprzedaży plonu w województwie lubelskim (najchętniej okolice Biłgoraja lub Zamościa)?

amarantus[/size]a zbliżone są do pszenicy. Wydajność wynosi od 1,5 do 2,5 tony a cena we firmie Szarłat (pewny nie jestem) około 2500 za tonę]

Znalazłem kalkulację kosztów uprawy pszenicy ozimej, na hektar oszacowane na 5414,51 zł. Przy podanej wyżej cenie trzeba by zebrać 2,2 tony żeby wyjść na zero, trochę ryzykowne, zwłaszcza, że w moim przypadku był by to pierwszy rok uprawy, czyli raczej faza eksperymentów :D
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s