Skocz do zawartości

Zdjęcie

amarantus

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiekQ

krzysiekQ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 11 październik 2009 - 16:37

amarantus witam wiecie mam pytanie wie ktos moze cos na temat uprawy amarantusu znaczy gdzie mozna kupic nasiona gdzie je sprzedac czy uprawa jest trudna czym to pryskac na chwasty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
amarantus Dzisiaj, 23:19
  •  

#2 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 11 październik 2009 - 17:02

amarantus U nas jeden gość to zasiał na cele farmaceutyczne ale miał być ekologiczny i zwaliło chatem i na tym się skończyło ...

#3 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:40

amarantus Nasiona rozprowadza firma z Łomży -- Szarłat -- 15 lat temu uprawiałem 1 ha amarantusa . Dlatego mogę podać kilka rad .

#4 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:12

amarantus Kiedyś był artykuł w piśmie topagrar na temat uprawy tej rośliny ;) tylko nie pamiętam w którym numerze to było.

#5 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 23:14

amarantus Jest to roślin która potrzebuje dla wschodów gleby ogrzanej i wolnej od chwastów . Dlatego ja zasiał bym amarantusa na mocno płaskich redlinach co 70 cm . Po pierwsze redlina wiosną szybciej się nagrzewa . Po drugie chwasty na redlinach łatwo zniszczyć kilkoma uprawkami a zarazem chroni się pas siewny grzbiet redliny przed ugnieceniem . Przed siewem gdy jest gleba sucha z braku opadów oraz uprawek można z wierzchniej części redliny suszą ziemię zgarnąć broną w dół redliny i zasiać w wilgotną glebę w połowie maja. Myślę , że do tego czasu można pozbyć się znacznej ilości chwastów. Następnie podsypujmy wyczyszczoną z chwastów ziemią z dolnej części redliny rosnące rośliny na grzbiecie redliny. Moim zdaniem nadaję się do tego obsypnik z tzw. dziurawymi skrzydłami (patrz forum : czy talerzówkę da się zastąpić orką?")

#6 Share pawlo25

pawlo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:54

amarantus ciekawi mie z ile z hektara mozna zebrac
jakie koszty sie ponosi na uprawe tej rosliny i po ile w skupuja nasiona amarantus , czy ktos zwas to wie. bardo bym prosil ote informacje

#7 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 22:07

amarantus Koszty uprawy amarantusa zbliżone są do pszenicy. Wydajność wynosi od 1,5 do 2,5 tony a cena we firmie Szarłat (pewny nie jestem) około 2500 za tonę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share piotr1083

piotr1083

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 16:15

amarantus ja uprawiam amarantus 2 rok juz doszedłem do tego jak zwaczczac chwas jak by co to 509958022 to moge cos podpowiedziec

#9 Share zootechnik88

zootechnik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 08:19

amarantus Chciałbym odnowić temat, planuję obsianie amarantusa na próbę na jednym może dwóch hektarach. Jak jest teraz ze zbytem, z cenami w skupie? Jakie są koszty uprawy? Czy są jakieś możliwości zakupu nasion na siew i późniejszej sprzedaży plonu w województwie lubelskim (najchętniej okolice Biłgoraja lub Zamościa)?

amarantus[/size]a zbliżone są do pszenicy. Wydajność wynosi od 1,5 do 2,5 tony a cena we firmie Szarłat (pewny nie jestem) około 2500 za tonę]

Znalazłem kalkulację kosztów uprawy pszenicy ozimej, na hektar oszacowane na 5414,51 zł. Przy podanej wyżej cenie trzeba by zebrać 2,2 tony żeby wyjść na zero, trochę ryzykowne, zwłaszcza, że w moim przypadku był by to pierwszy rok uprawy, czyli raczej faza eksperymentów :D

#10 Share Anetta0909

Anetta0909

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 21:18

amarantus

Chciałbym odnowić temat,czy ktoś na chwilę obecną zajmuje się Szarłatem?

#11 Share andrzejturbo

andrzejturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 19:53

amarantus

Tak ja mam zasiane 3 h w tym roku to juz 4 siew u mnie

#12 Share Rolnikszukaceny

Rolnikszukaceny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 19:50

amarantus

A nasiona amarantusa można siać drugi rok z rzędu? Czy za każdym razem trzeba zadobyć materiał?

I czy odsprzedałbyś troche tych nasion?

#13 Share andrzejturbo

andrzejturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 08:30

amarantus

w tamtym roku zasialem hektar ze swojego bo mi zabraklo kupionych i różnicy nie bylo

ale dirma szarlat podpisuje kontrakty i oni sprzedaja nasiona na ile masz kontrakt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share tomekp24

tomekp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 16:00

amarantus

Czy to prawda że staje sie potem chwastem w późniejszych uprawach i ciężko go zwalczyć? Czy da sie to kosić zwykłym kombajnem? i jaka dawka wysiewu na 1 ha?

Tyle pytań ale ciężko coś znaleźć o tej roślinie  :mellow: