Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kverneland-Accord DV (i podobne)

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 październik 2009 - 15:21

Kverneland-Accord DV (i podobne) witam

kupiliśmy kilka miesięcy temu siewnik Accord DV 6m - współpracuje on z Ursusem 1614 - wszystko pracuje zgodnie z oczekiwaniami tylko co jakiś czas jak bumerang powraca pewien problem mianowicie zatykanie się przewodów nasiennych a szczególnie tych od ścieżek technologicznych

- zapychanie się przewodów ogólnie udało nam się wyeliminować po przełożeniu kilku przewodów (siewnik jest przystosowany do 8m wiec byly wolne otwory przez które poprowadzilismy węże) - pozostał jednak problem zapychania się przewodów które zą od zakładania scieżek technologicznych - mamy system na 18 metrów opryskiwacza i rozsiewacza więc ścieżka jest w drugim a później w co trzecim przejezdzie

-jadąc od brzegu pola sieje cały siewnik i wszystko jest OK w nastepnym przejezdzie siewnik robi ścieżki przejazdowe czyli zamykane są 4 redlice (po dwie z każdej strony) i jest OK ale w następnym przejezdzie gdy znów trzeba jechać całą szerokością zastawki od ścieżek się otwierają ale dwa przewody (po jednym z każdej strony) się zapychają ziarnem i nie sieją - idzie z tym oszaleć

macie jakiś pomysł jak to wyeliminować
poniżej fotki wnętrza z głowicami wysiewającymi i zastawkami ścieżkowymi

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Kverneland-Accord DV-6
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Kverneland-Accord DV-6
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kverneland-Accord DV (i podobne) Dzisiaj, 12:04
  •  

#2 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 11 październik 2009 - 17:30

Kverneland-Accord DV (i podobne) A może coś z komputerem pokręcone ?
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

#3 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 październik 2009 - 18:26

Kverneland-Accord DV (i podobne) raczej nie - bo ścieżki są tam gdzie być powinny i dwie zastawki działają prawidłowo
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 październik 2009 - 18:37

Kverneland-Accord DV (i podobne) Spróbuj przełożyć te co sie zatykają na jedną stronę a dobre na drugą stronę i sprawdzić czy będą zatykały się obie ,może te zastawki są wadliwe
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 13 październik 2009 - 22:32

Kverneland-Accord DV (i podobne) Znajomy ma podobny siewnik tyle że 3m ale dwu komorowy jak u ciebie i u niego wystąpił podobny problem.Normalnie przy ścieżkach elektrozawory miał zamknięte ale po ich otwarciu w kolejnym przejeździe strumień powietrza nie był w stanie wydmuchać z nich zboża.
Z tego co wiem to on nic z tym nie robił tylko przy siewie zwraca uwagę na to aby zboże nie było podawane na głowicę przy niskich obrotach dmuchawy.Po prostu najpierw po gazie a potem siewnik w dół i jazda.
Rozumiem że instalacja elektr. jest ok bo chyba sprawdziłeś, a przytyka się pomiędzy głowicą i zaworem?
Oczywiście odpowiednie obroty i zastawka powietrza za dmuchawą nastawiona na normalny podmuch nie micro.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#6 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 14 październik 2009 - 05:19

Kverneland-Accord DV (i podobne) znaczy się byli panowie z serwisu i im podpowiedziałem gdzie może leżeć przyczyna (komentarz @deer pod fotką) zaczeli sie zastanawiac i działać w tym kierunku - przełożyli kilka węży i w polu okazało sie ze jest dobrze

ale podali tez przyczynę - poprostu nasz operator nie wyjmował zawleczki łączącej koło z aparatem wysiewajacym i jak jechał na pole to dmuchawa nie działała a koło zawsze sie tam jakos kreci powolutku i wygarniało ziarno do niedziałającej dmuchawy - co skutkowało tym ze przy pierwszym przejezdzie dmuchawa wyrzucała z siebie cały ten nadmiar nasion i przy okazji zapychała te przewody odprowadzajace ziarno od zastawek ścieżkowych co skutkowało zapchaniem w przejezdzie nr 3 - radzili wyjmowac zawleczke na czas transportu

#7 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 październik 2009 - 11:16

Kverneland-Accord DV (i podobne) Napęd aparatu wysiewającego w tego typu siewnikach jest brany ze specjalnego koła i logiczne że nie powinno się w transporcie kręcić.W zawieszanych nie stanowi to problemu bo podnosisz całość, ale nie wiem jak jest u ciebie.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 14 październik 2009 - 20:13

Kverneland-Accord DV (i podobne) to właśnie jest siewnik zawieszany - tylko ze pomimo ze koło podczas transportu jest uniesione to i tak minimalnie się obraca np na dziurach

Dodaj odpowiedź