Polecane posty

Wacek21    35

Witam,wink.gif A co bys powiedział ze za tych 50 tys kupić Zetora np. 9540 ? U nas te ciagniki ciesza sie popularnoscia, bo sa mało awaryjne a jeli chodzi o spalanie to Ludzie mowia ze nie pala duzo przeciez jak robi to cos musi spalic ! wink.gif


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś bardzo interesowałem się tymi zetorkami jeszcze jest 10540 też 4T ale słyszałem ze one nie mają takiej mocy uciagowej iść idzie bo musi ale nie ma dynamiki.

 

nie wiem czy myślę dobrze czy nie ale bardzo podoba mi się ten JD 6400 i chyba w polu będzie zwinniejszy od zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

No wiadomo ze ciągniki zachodnie są lepsze ale dopóki sie nie popsuje bo naprawy są drogie i z tym trzeba sie liczyc a masz 12h to dochód niewielki a na początku pisałes który bedzie ekonomiczniejszy w paliwie pewnie mf a w naprawach to zdecydowanie zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a może coś z New Hollanda bądź Fordów, części nie są zbyt drogie a komfort sporo lepszy jak w zetorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie za duże i maja 6 garów

 

i jakoś mi nie pachną

 

wole poczekać trochę i kopić tego jelonka. to sa ciężkie ciągniki bo na ramie wiec od razu inny uciąg ich jest w pracy a chce go obdarzyć pługiem 4*40 i agregat aktywny 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

[...]w pługu 4 obrotowym bez większych problemów ziemie mam mozaikowate od 3 do 5 klasy

oraz czy dał by rade w agregacie 3m aktywnym z hydropakiem do siewnika [...]

Troche odejde od tematu i zapytam, jeśli można wiedzieć, czy masz jakąś hodowlę do tych hektarów, bądź dodatkowe źródło dochodu? Ciągnik i dwie maszyny o których piszesz to koszta w granicach 70 tys.zł, co trzeba uprawiać na 12ha żeby taka inwestycja nie była strzałem w stope przy obecnych cenach płodów rolnych? Poza tym ekonomiki w zużyciu paliwa bym nie szukał, ile taki traktor zrobi mth w ciągu roku? 80, 100? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miraek masz słuszna rację.

 

gospodarstwo to jest jak narazie moje hobby i drogo mnie wynosi :)

mam inne źródło utrzymania. mam pracę.

 

hodowle miałem ale ciężko to nazwać hodowlą.

4 byki

ok 30 tuczników z tego i tak się nie da wyżyć.

 

w chwili obecnej nawet mnie nie stać na Jd

 

więc myślę nad tym 3070 i czy on pójdzie z tymi maszynami o których wcześniej pisałem.

 

u mnie ciągnik i tak głównie tylko pracuje w polu i troszkę w transporcie. zetor przez 9 lat ma przepracowane nie całe 2 tys mtg. wiec wychodzi ok 200mtg na rok co to jest na ciągnik.

 

a że będę chyba zmuszony kupić ciągnik, poniewaz wyszła inna sprawa z zetorem wiec chce kupic taki który byłby najlepszy na mój areał żeby szybko i w miare ekonomicznie uprawić. jak pomysle ze mam po pracy śmigac z pługiem 3*30 to jest troche przykre.

 

wiem że ludzie wcześniej końmi obrobili

 

ale jak szaleć to szaleć :)

 

a koszt kupna MF 60 czy 90km jest podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mirasek w dzisiejszych czasach nie rozchodzi się o ekonomie a o szybkość wykonywania pracy :) u mnie sąsiada którego mam na przeciwko siebie ma 8ha ziemi i z 2 ha łąki :) ... Ma 3 ciągniki - mf 3065 plus tur, c360 i c330 ... W tym roku żeby ten mf zrobił z 30 mth to będzie dobrze :) ... Kolejny sąsiad ma 21ha ma również 3 ciągniki mf 3095, mf 255, c330 i c330 w tym roku w polu jeszcze nie widziałem :) ... Na końcu wsi kolejni gospodarze mają po ok. 20 ha jeden ma 4 ciągniki - c330, mf 255, c385 i mf 699 i głównie w pracy widzę tylko mf 699 i mf 255... drugi ma zetora 7745 z turem, c360, c330, c360 dawno nie widziałem w pracy... niektórzy mają u mnie po niecałe 10 ha a pracują zetorkami serii 7XXX... nówek oczywiście nikt nie kupuje ale średnia ciągnikowa u nas to 3 sztuki na gospodarza :) ... Ale tak jak u mnie na powiedzmy to ok. 20 ha też by się przydał trzeci ciągnik tak gdzieś z 90KM... Co prawda zetor ma przelatane teraz jak dzisiaj spojrzałem na licznik 6583 mth od roku 1989 no ale każdy te pola jeszcze szybciej by chciał obrobić :)

 

P.S. Szymonek widzę że jesteś z okolic Piotrkowa ja tam do szkoły chodziłem :) , Przejedź się w okolice Radomska, Kobiel Wielkich tam jest sporo maszyn głównie ściągają z Francji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek7    0

mam zamiar kupić MF i sie właśnie zastanawiam który będzie bardziej ekonomiczny na te moje "hektary"

 

zastanawiam sie nad MF 3070 4T lub 3080 bez T

 

oraz czy ten 3070 pójdzie w pługu 4 obrotowym bez większych problemów ziemie mam mozaikowate od 3 do 5 klasy

oraz czy dał by rade w agregacie 3m aktywnym z hydropakiem do siewnika

 

tylko który agregat jest najlepszy na ciężka ziemie

brona wahadłowa

rotiler

cyklotiler

 

 

 

z góry dzięki i czekam na odpowiedź

 

 

3070 w 4 obrotowych na ciężkiej ziemi raczej szans wg. mnie nie ma.Przy 3080 juz wyglądałoby to lepiej, jednak niektórzy i do 3 obr. potrzebują ponad 100KM.Z agragatem samym oba poradzą, z siewnikiem 3070 będzie jęczał.Na uprawowo-siewny to myśle minimum 3080.

Ja sam na ok. 17 ha kupiłem w tym roku MF3065 z turem i jak narazie nie narzekam.Jest w sam raz.Na razie tłukłem nim z 3 zagonową grudziądzką i nie zawsze było łatwo na moich rędzinach.


...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie ziemie są od 3 do 5 kl. znajomy MTZ śmiga w 4 obrotówce i nie czuje bardzo.

drugi zetorem 80konnym ciąga pług 4*40 wiec ten 90km powinien śmigać a jak nie to chwila moment i skiba odkręcona.

 

a kolejny ciąga case 75km pług 4*40

 

a nie mam 100-tek HA żeby mi tak bardzo zależało na czasie. żeby tylko podniósł.

mogę przecież jechać troszkę wolniej to jeszcze ładniej zrobi w polu.

 

a jeśli coś to może 1000obr na wałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat

 

 

byłem u znajomego z sąsiedniej wsi i ma właśnie 3080 i mówi żebym właśnie tego brał. do tych maszyn które ja chce zakupić lepszy jest właśnie ten ponieważ jest cięższy, mocniejszy a w paliwie wyjdzie to samo i chyba się zdecyduje na 3080

 

jeszcze tylko kasę do końca skompletować i jedziemy po sprzęta

 

 

a co sadzicie o tym

 

CiÄgnik rolniczy MASSEY FERGUSON 3080 KLIMA SUPER STAN, 1990r., 105KM - otoMoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

cena przystępna ale to malowanie odstrasza. Widziałem już kilka ciagników po takim "kapitalnym remoncie" i po 2-3 latach już nie było takiej rewelacji za to wychodziły rózne ciekawe kombinacje sprzedającego. Taki sprzęt nalezłoby dokładnie obejrzec, sprawdzić autotronic i podstawowe funkcje bo czasmi jeżdze odkręcac takie kombinacje i obejścia w tych ciągnikach ze trudno uwierzyć że to wszystko działało, a polak potrafi namieszać i to dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Najlepiej niech go sprawdzi mehanik lub ktos kto jezdził takim bo sprzedający prawdy nigdy nie powie, cena atrakcyjna zwłaszcza ze ma nowe opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem w sprawie tego ciagniczka cena podana jest cena netto;( do zapłaty 45tys

wiec podziękowałem.

 

do 35 mogę jeszcze wydać

 

dzwoniłem w sprawie tego ciagniczka cena podana jest cena netto;( do zapłaty 45tys

wiec podziękowałem.

 

do 35 mogę jeszcze wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

szymonek ogólnie z wyglądu nie jest najgorzej raczej oryginalny lakier... Tylko zero opon :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No raczej w takim ciągniku trzeba się spodziewać mnóstwa rewelacji biggrin.gif -zresztą przeglądając fora dyskusyjne można zauważyć że właśnie MF dzierży palmę pierwszeństwa jeżeli chodzi o tematy typu-"ratunku-nie kręci,nie jedzie,dymi" itd itp-zawsze oczywiście można to zwalić na fakt że multum tych ciągników jest w Polsce-tyle że za granicą jest podobnie biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    23

jaro proponuję przejrzeć fora o ursusie lub mtz i wtedy zobaczysz że nie tylko mf "nie kręcą, nie jeżdżą, i dymią " a tych ciągników w Polsce na pewno nie ma więcej niz ursusów czy mtz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy ten MF 3080 pójdzie z agregatem aktywnym 3m bo się zastanawiam czy wogóle coś myśleć o nim czy sobie odpuścić. i szukać innego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

To tak od razu mówie ze nie czytałem całego tematu dokładnie tylko tak po łebkach.

 

Ale zaczne od tego ze 3070 jest za mały znaczy sie za krótki do 4 obrotowej i 3 m agregatu aktywnego.

 

3080 juz lepiej ale to zalezy jak szeroki chcesz ten pług po mojemu to max 4x40 i miec zapas mocy troche. A z agregatem 3m aktywnym powinien sobie dawac jako tako rade za lekko raczej miec nie bedzie zalezy jeszcze czy masz górki czy nie.

No i przód tez musi byc dociazony bo jednak agregat aktywny z packerem i siewnikiem troche wazy.

 

A co do MF to sprawa jest prosta zeby byc zadowolonym trzeba dobrze ciagnik obejrzec przed kupnem i miec troche szczescia potem prawidłowa eksploatacja i po problemie zadowolony na pewno bedziesz.

A kabinka w 3080 to cos pieknego jak na tamte lata i w porówaniu do ciagników z tamtych lat przynajmniej dla mnie ;)

 

Na 12ha to 3080 bedzie troche duzy jak nie chcesz powiekszac areału a jak chcesz to bedzie ok. ( I kto to mówi... :blink: ) A 35 tys na 3080 to nie jest za duzo i cudów sie nie ma co spodziewac po takim ciagniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja już zdecydowałem się bardziej na 3080.

pług 4x40 i myślę kupić 3+1 w razie czego jedna skibę odkręcam

 

a chce zęby chodził z 3m bo niedawno kupiłem siewnik 3m

 

a ziemie mam mozaikowate od 3 do 5kl

górek prawie nie mam jest tylko jedna i to na ciężkiej ziemi

 

 

ciągnik chce kupić taki na jaki mnie w tej chwili stać.

za kilka lat może coś się kupi lepszego.

 

więc mówisz że powinien pójść w 3m aktywnym

 

nie chce biernego bo wiem jaka jest po nim robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj