Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM]

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 22:08

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Jesli lampka miga to znaczy ze wystapil jakis blad. Odczytaj ilosc mrugniec lampki a bedziesz mial kod bledu.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Dzisiaj, 05:33
  •  

#22 Share luka84

luka84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 17:56

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] w moim przypadku 3 razy mrygnie 2 sekundy przerwy 3 mrygniecia i sekunda przerwy, prosze o pomoc bo nigdzie tych kodów nie moge znalec. nie do 308 lsa farmer w starej budzie.

#23 Share juzy

juzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 21:14

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] W moim przypadku mruga przed uaktywnieniem systemu.Po tym jak ,,pomruga" i zgaśnie,to wtedy wszystko działa. Czy to aby na pewno świadczy o błędzie, czy jest sygnałem aktywacji i sprawdzania? Zależy na pewno od czujnika temperatury skrzyni biegów (myślę że to czujnik temperatury).O ile to zależy tylko od tego czujnika to można by go oszukać. kosti68 nie wiesz od czego ewentualnie jeszcze zależy?
kosti68 - o ile pytanie dotyczące właczników dotyczyło 310 to są na panelu na prawym błotniku( lewy przycisk-przedni wałek, prawy-tył), oraz na zewnątrz na lewym błotniku w lampie do tylnego wałka.

Edytowany przez juzy, 07 listopad 2012 - 21:23.

#24 Share luka84

luka84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 08:57

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Wiesz kolego gdzie dokłdnie ten czujnik sie znajduje? Dodam ze w lato z tym nie mam problemu kłopoty sie zaczynają gdy temperatura otoczenia spada, musze go długo rozgrzewać zeby załączył, chyba to nie tarcze bo wtedy było by bez róznicy czy jest lato czy zima.

#25 Share juzy

juzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 21:19

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Czujnik o którym pisałem wyżej znajduje się z lewego boku skrzyni, tak jak są elektrozawory to trzeba dalej do tyłu patrzeć.On jest wkręcony w obudowę skrzyni i do niego są podłączone dwa kable. Podkreślam, że wkręcony bo blisko niego jest inny element,trochę wiekszy, taki jakby przykręcony płasownikiem także z kablami(jak sie domyślam jest to chyba elektromagnes od zakresu ,,S").Co myślisz zrobić z czujnikiem? Zdjęcie kabelków nic nie da, zwarcia też nie radzę bo możesz narobić więcej szkód, a części są drogie, a tutaj wchodzi się dodatkowo w elektronikę.Żarówką też nie radzę sprawdzać. Wymiana czujnika też chyba nic nie da. Podejrzewam, że ten typ tak ma, a rozgrzać zimny to nawet nasz rodzimy produkt mniej zaawansowany technologicznie nakazują.Tylko kwestia ile go rozgrzewać.Długo musisz swego rozgrzewać? Od dawna posiadasz ten ciągnik i czy zawsze tak reagował na zimno?
P.s. Kupiony w kraju nowy czy używany z zachodu, a jeśli tak to z jakiego kraju?

Edytowany przez juzy, 08 listopad 2012 - 21:24.

#26 Share luka84

luka84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 10:08

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Dzięki Juzy. Kupiłem go uzywanego 5 lat temu z Agrotechnik Tafiły ,z niemiec pochodzi, Nie miałem wczesniej z nim problemu do teraz. Coraz dłuzej musi sie grzac wczesniej wystarczyło pół godziny teraz to pól dnia robie i nic, sprawdzałem elektrozawór i jest dobry tarczki tak samo, przepiełem kable z blokady na ten elektro magnez od wom-u i chodzi, w przycisku prąd jest modem tak samo sprawdzałem i jest dobry, Mam pytanie jak jeden z przycisków jest wadliwy to czy i drugim mi sie nie uda wom-u załaczyc, czy sa ze sąba jakos powiązane ze tak to określe?

#27 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 15:40

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Jak jeden jest zepsuty to przerywa cały obwód....

#28 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 16:50

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Kody bledow sa jednocyfrowe wiec jak miga 3 razy krotko i pozniej jest dluzsza przerwa, wtedy taki blad sygnalizuje uszkodzenie sterownika E-Box. ( Oczywiscie jesli dobrze odczytales i naprawde pokazuje sie blad numer "3":) W przy sprawnym systemie i na cieplym oleju walek musi osiagnac docelowe obroty w ciagu 3 sekund, jesli do tego nie dojdzie nastepuje blokada z wskazaniem bledu. Przy zimnym oleju czas trwania moze sie wydluzyc powyzej 3 sekund i wtedy nalezy postepowac troche inaczej. Trzymac wcisniety przycisk WOM (wewnwtrzny lub zewnetrzny) tak dlugo, az walek nie osiagnie maksymalnych obrotow. Dzieki trzymaniu przycisku, omijamy system samokontroli.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#29 Share luka84

luka84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 18:18

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Dziekuje kosti68 i JD1052. Mozna E-Box naprawic i gdzie ? czy lepiej poszukac nowy? jaki jest koszt E-Box?

#30 Share juzy

juzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 20:48

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Dla pewności sprawdziłem. Przy zimnym brak dzialania, nawet przy długim wciskaniu. Po rozgrzaniu migają jednostajnie kilka minut tak jak wcześniej pisałem, a gdy zgasną wszystko dziala. Ponowne uruchomienia i miganie jednostajne 14, 9 i 42 mignięć zaleznie od przerw w uruchomieniach. Po uruchomieniu po kilkunastu minutach przerwy już brak reakcji. Zadnej sekwencji kodu błędów. Byłem zaskoczony ponownym miganiem po uruchomieniu, ale widocznie mało był rozgrzany.Kiedyś lepiej rozgrzany tylko raz mignął przy ponownym uruchamianiu.Aby uprzedzić,że brak samodiagnozy napiszę, że w innych testach pokazywał kody błędów. Czytałem gdzieś,że układ sprawdza się po osiągnięciu przez silnik temperatury 70 stopni- czy ktoś może to potwierdzić ewentualnie, czy to bujda?
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję biorącym udział w dyskusji w tym temacie oraz za udzielone rady i informacje.
P.s. Wszystko niby gra tylko dluuugie grzanie teraz, a co będzie zimą.

Edytowany przez juzy, 11 listopad 2012 - 09:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share luka84

luka84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 09:19

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Juzy znalazłem na agrofoto podobny temat, Jarekb20 miał taki sam problem w swoim Fendziku, pisałem do niego ale narazie brak odpowiedzi

#32 Share juzy

juzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 09:27

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Masz swojego dłużej i pewnie wiecej obserwacji. Czy nie zauważyłeś różnicy w nagrzewaniu się silnika i osiąganiu temeratury?
Przy okazji zapytam jaki olej zalałeś do skrzyni?

Edytowany przez juzy, 11 listopad 2012 - 09:35.

#33 Share luka84

luka84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 09:56

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Wczesniej to wystarczyło jak pochodził 10 min w zime przy -25 i załaczał. ale teraz to jest katastrofa nic nie chodzi, wczoraj pół dnia pracował i nic, olej do skrzyni zalewałem 80W-90. stary to troszeczkie za gsty był i myslałem ze to jest jego przyczyną. co do czujnika temp. wydaje mi sie ze są masowe. sprawdzałem go i jest dobry.

#34 Share piasek2

piasek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 09:27

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] witam panowie miałem taki sam problem jak wy udało mi sie go rozwiazac w prosty sposob jak jeszcze was to interesuje to moge pomoc tel.790 281 608

#35 Share Tafily

Tafily

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 17:20

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] kolego przyprowadz do agrotechnika tam ci pomogo ,miale podobny przypadek i mi pomogli

#36 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 21:32

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Ja miałem podobny problem. Udało mi się go naprawić. Jak wspominał kosti jest to wina E-Box. Ja przelutowałem dwa kondensatorki (na zdjęciu te brązowe) i zaczęło wszystko działać. Koszt ok 30gr :)

Załączone pliki

#37 Share luka84

luka84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 14:47

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Diękuje serdecznie wszystkim za pomoc w ustaleniu usterki w 308. po wymianie kondensatorów wszystko wruciło do normy wałek załancza sie bez zadnych problemów. Dziękuje i podrawiam.

#38 Share juzy

juzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:57

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] U mnie także naprawione i wszystko działa aż miło.Dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich.

#39 Share rolnik1522

rolnik1522

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 19:09

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Może trzeba wymień przycisk i po sprawie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share adam8211

adam8211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 18:56

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM] Ponawiam temat. W moim 312 lsa z 1990 roku przyciski wom mrugają 5 razy, przerwa i znowu 5 razy itd. Kiedy mrugają wom nie działa. Traktor popracuje trochę w polu, olej się rozgrzeje i problem znika. Wystarczy żeby wyłączyć silnik, ciągnik trochę ostygnie i problem pojawia się znowu. Czy ktoś wie co to za bląd ?