eko

Czy warto wymieniać Bizona Z056 na coś do 80-90tys

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
eko    0

Od 14 lat użytkujemy kombajn Bizon Z056 (rocznik 1987). Obecnie pracuje on na 35ha + jeśli starcza czasu na usługach (nieco ponad 30ha). Generalnie egzemplarz, który posiadamy sprawuje się całkiem przyzwoicie. Przed sezonem zawsze robimy przegląd, z wymianą zużytych elementów.

Niestety wydajność pozostawia momentami wiele do życzenia, zwłaszcza przy zbożach poleżałych lub "tęgich".

Zastanawiamy się więc czy może warto wymienić go na jakąś inną zachodnią maszynę w cenie do 80-90tys.

Chciałbym tutaj usłyszeć wasze opinie na ten temat. Myślicie, że warto wymieniać a jeśli tak to na jaki?

 

Osobiście sam nie jestem do końca przekonany. Bizon, którego posiadamy jak to Bizon potrafi się czasem zepsuć mimo iż się o niego dba...ale z dostępnością części w sezonie o praktycznie każdej porze dnia i nocy nie ma problemu, większość awarii jesteśmy wstanie naprawić sami, znamy go od potrzewki...

 

Część znajomych w okolicy wymieniła Bizony na NH z serii 80xx (8060 i 8070) i raczej nie narzekają. W większości na awaryjność nie narzekają, mówią że komfort pracy nieco lepszy i nie trzeba stać cały sezon na podeście a można przysiąść :) Podobnie twierdzą posiadacze JD 1075.

Mówią, że części też są już szeroko dostępne i można (może nie tak łatwo jak Bizona) dostać je w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a kto powiedział że w bizonie trzeba stać ja jak koszę to siedzę!!!

uważam że na taki areał to chyba nie warto inwestować - wystarczy dbać o Z056 i powinno być dobrze!!!

części dostępne od ręki i w przystępnej cenie!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

U nas ludzie do kombajnów JD i Claas nie kupuja oryginalnych pasków tylko dzwonia do Sanoka i na zamówienie wszystko idzie. Byle jaki pasek a malo nie kosztuje. Wiec ja sądze, zebys poszukal jakiegos Rekorda czy Dynamica, chyba ze chcesz placic za czesci 5 razy drozej niz do Bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@eko - zostaw to co masz bo jeśli naprawde idzie kryzys to będzie coraz więcej sprzętu który będzie taniał. Popatrz że drugi PROW jakoś idzie - ludzie też będa się wyzbywać sprzętu. Z obu powodów sprzętu na rynku polskim będzie przybywać. Popatrz jeszcze że cały złom z zachodu już prawie jest w PL. Za 5-7 lat handlarz dalej będzie sciągał statmtąd sprzęt ale będzie on już lepszy (nowszy, mniej wypracowany).

Nie wiem jak inni ale wg mnie kryzys jest wtedy gdy ceny wszystkiego lecą w dół bo nikt nie ma pieniędzy.

 

Tym bizonkiem co masz to ten areał który teraz obrabiasz zrobisz spokojnie a jeśli bawi Ciebie sciąganie kasy z ludzi po 4-8 miesiącach za koszenie to już Twój wybór (my w tym roku nie kosiliśmy nikomu). Ja ostatnio widzę że nie ma sensu kupować sprzętu na usługi (przynajmiej w mojej okolicy). Ludzie wiszą z kasą po 10 miesięcy a niektórzy po 2-3 lata. Sam myślałem wziąć prasę za grosze aby poprasować ludziom trochę ale dałem sobie na luz bo mi wiele słomy nie trzeba a ludzie nie płacą. Kasę którą chciałem przeznaczyć na prasę wolałem przeznaczyć na coś co lepiej zarobi na siebie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eko    0

@ lukotek: Powiem Ci szczerze, że mi raczej trudno kosiłoby się siedząc; chodzi zwłaszcza o sprzęgło, które znacznie lepiej użytkuje się stojąc, może to też kwestia przyzwyczajenia.

 

@ BSZ110: Dość intensywnie myślałem o Rekordach, części też powszechnie dostępne poza tym nieco większa wydajność. Chyba w tej kwocie byłby to ewentualnie najrozsądniejsza decyzja.

 

@ Nikita_Bennet: Myślę, że masz dużo racji, póki co Z056 raczej wystarczy a gromadząc większą sumę można za kilka lat kupić coś naprawdę porządnego. Chyba, że tak jak wyżej zainwestuję teraz w nieco nowszego Rekorda.

Jeśli chodzi o koszenie na usługach, to fakt ze ściągalnością bywa różnie, także od jakiś 5 lat praktycznie nie kosimy powszechnie na usługach. Jeśli już się decydujemy (wszystko zleży od pogody i wolnego czasu) to u 2-3 gospodarzy którzy są pewni od lat i w pełni wypłacalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj