Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia

100 odpowiedzi na ten temat

#41 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 18 październik 2012 - 18:50

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Pawel73 możesz spokojnie stosować lentipur + glean

Jak nie będziesz mieć dostępu do lentituru to zastąp go tolurexem to samo i tańszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Dzisiaj, 05:04
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 październik 2012 - 19:28

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia DzIęki Krychu, pójdzie jednak Lancet na wiosnę?

#43 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 18 październik 2012 - 19:44

Pawel73 możesz spokojnie stosować lentipur + glean

Jak nie będziesz mieć dostępu do lentituru to zastąp go tolurexem to samo i tańszy.

po co ten glen?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 18 październik 2012 - 21:15

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Ja od lat na jesieni odchwaszczam. Jak pole zarośnie ci na jesieni miotło, rumianami lub fiołkiem to na wiosnę zwalczenie tych gatunków nie będzie należeć do łatwych zadań.
Ja polecam Legato Plus ,Maraton + (Glen 7 g na samosiewy rzepaku) pod warunkiem że roślino następczo nie będzie burak.
Ale jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest Boxer ale to ze względu na rodzaj i stopnień zachwaszczenia na moim polu. Boxer może nie ma takiego spektrum działania jak mieszaniny z IPU. lecz to dobre rozwiązanie na zadbane pole.
Na wiosnę poprawie Mocarzem lub Grodylem i roczna ochrona przed chwastami nie wyjdzie mnie drożej niż 150 zł/ ha.
Tanim i sprawdzonym rozwiązaniem jest tolurex 2l/ha ( tylko tu już trzeba coś dodać na samosiewy rzepaku).

Edytowany przez major_89, 18 październik 2012 - 21:21.

#45 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 19 październik 2012 - 19:48

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Expert met 200 g/ha + lentipur 1 l/ha + Mac diflufenikan 150 ml/ha + glean 6 g/ha koszt ok 104 zł/ha pewne bez poprawek wiosennych mokro nie mokro do żniw czysciutko.

#46 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 20 październik 2012 - 07:03

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia kolego czy nie przedobrzyłeś 4 środki dawkowanie jak w aptece ale jak tak tobie pasuje twoja sprawa ja nie kombinuje tak dwa dobre środki jesienią dwa na wiosenne po za tym na szkoleniach gadali aby nie mieszać więcej jak trzech

#47 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 20 październik 2012 - 08:37

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Nie 4 a 5 substancji. Ale to akurat nie ma wpływu, a nawet lepiej.
Ale fakt namieszałeś, zastanawiam się po co dałeś tyle i jeszcze diflufenikan 150 ml bo 100 starczyło by spokojnie.

#48 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 20 październik 2012 - 08:44

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Glean i Caliban to dziadostwo. W ubiegłym sezonie miotła po tym rosła w najlepsze. Dodatkowo po przesianej pszenicy po tych środkach kukurydza to obraz nędzy i rozpaczy. Rzepak po pszenicy placowo nie powschodził. Cheminova oczywiście od wszystkiego umywa ręce. Sulfonylomoczniki shit.

#49 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 20 październik 2012 - 15:42

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Tylko kto pryska Glean jesienią zwłaszcza dużą dawką to wie że ewentualne przesiewy wiosenne to kłopot ale odpukać taki rok to najstarsi nie pamiętają tyle wymarznięć i tak samo miotła miała warunki wyśmienite rasła prawie wszędzie a pryskane było różnymi środkami

#50 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 20 październik 2012 - 20:01

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Grupa ekspertów dostosowuje te właśnie dawki, są wcześniej testowane. 4, 5, 3 hmm chwasty nie uodparniaja się tak szybko im większa liczba substancji tym efekt jest lepszy a co za tym idzie można zmniejszać dawki ponieważ jeden drugiego wspomaga. Ogólnie nie potrafię wytłumaczyć wam dokładnie więcej plusów musze pogadać z tymi ekspertami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share wojtekkk123

wojtekkk123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 październik 2012 - 20:17

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Jestem tu nowy i tak sobie czytam, co piszecie. Wszystkie mieszaniny podawane przez was są dobre.

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego wybieracie tak drogie rozwiązania? Jeżeli macie pewność, co do tego, że nie będzie poprawki na wiosnę to OK., ale jak będzie miała wystąpić, to proponuję zastosowanie DFF 50-60g i dodać troszkę chlorosulfuronu 5-6g cena takiego zabiegu ok40zł jak dużo miotły to 1, 5l IPU i po sprawie! Jesienna walka z chwastami polega na ich kontrolowaniu, najważniejszym jest walka z przetacznikiem!!!

#52 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 22 październik 2012 - 19:20

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Dzisiaj zastosowałem Maraton 375 SC. Cały dzień była silna mgła i bardzo duża wilgotność powietrza, ale opadów nie było. Jak myślicie, oprysk zadziała prawidłowo ? :huh:

#53 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 24 październik 2012 - 14:49

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Pryskałeś Maratonem w trakcie mgły ?!? Pryskanie czym kolwiek w takich warunkach to jak strzał w własną stopę. Preparat owszem zadziała, nawet wskazane jest by pryskać nim na wilgotną glebę. Ale jeśli zboże było pokryte rosą to nie bądz ździwiony jeśli ci pożółknie.

#54 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 25 październik 2012 - 20:30

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Ja wczoraj pryskałem środkiem Sniper 600SC, 1,5l/ha, jak będą dobre warunki, to nie będzie konieczna poprawka na wiosnę.

#55 Share Lynio

Lynio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:nowatorskie rozwiązania,rolnictwo,mechanizacja,energia odnawialna

Napisany 25 październik 2012 - 22:33

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Ja pryskałem trochę Gleanem 25g/ha i trochę wynalazkiem Snajper w ilości 1,25 l/ha wiosną zobaczę efekt i wzbogacę się o doświadczenie na przyszłość który z nich lepiej wypada.Oby nie było jak w tamtym roku z tymi przesiewami.

#56 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 październik 2012 - 19:49

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia 2 dni temu pryskałem pszenicę mieszanką 2l boxera + 10 g gleanu + 0.1 l legato, ale chyba szykuje się poprawka... wczoraj nieźle popadało i dzisiaj śniegu też sporo, który szybko zamienił się w wodę...

#57 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 27 październik 2012 - 07:46

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia lukaasz do wiosny spokojnie śpij wtedy zobaczysz co ijak czy będzie potrzebna poprawka

#58 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 październik 2012 - 09:32

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia do wiosny oczywiście będę czekał, nie ma innego wyjścia.

#59 Share andrzej1957

andrzej1957

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 październik 2012 - 12:15

Jestem tu nowy i tak sobie czytam, co piszecie. Wszystkie mieszaniny podawane przez was są dobre.

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego wybieracie tak drogie rozwiązania? Jeżeli macie pewność, co do tego, że nie będzie poprawki na wiosnę to OK., ale jak będzie miała wystąpić, to proponuję zastosowanie DFF 50-60g i dodać troszkę chlorosulfuronu 5-6g cena takiego zabiegu ok40zł jak dużo miotły to 1, 5l IPU i po sprawie! Jesienna walka z chwastami polega na ich kontrolowaniu, najważniejszym jest walka z przetacznikiem!!!

Ja podobnie jak Wojtek staram się stosowac jak najtańsze opryski.Przez kilka lat stosowałem sam glean w max dawce ale coraz gorzej działał i potrzebne byly poprawki na wiosnę.W tym roku zastosowałem expert met 265 gr + mac dff 125 ml/ha w dosyć wczesnej fazie.Cenowo dało to ok.85 zl/ha.Efekt sie zobaczy,na razie zboże zielone,chwasty żółkną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 10 listopad 2012 - 19:30

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Ja co roku w życie stosowałem Glean (dawniej Agrosulfuron) i do żniw było czysto. Nigdy nie stosowałem go w pszenicy lub pszenżycie. Zastanawiam się teraz czy nie lepiej zastosować Maraton + śladowe ilości Gleanu (przepis taki jak podaje użytkownik @koniu).