Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
94 odpowiedzi na ten temat

#21 POL1

POL1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów
  • 44979542

Napisany 10 październik 2012 - 14:33

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Na jesień wogóle nie ingeruje w pszenice.Wszystkie zabiegi idą na wiosnę.Na chwasty polecam Huzar.Drogi ale skuteczny.
Ja zawsze stosuje 1.2 litra na hektar i ziemia czyściutka od chwastów.
Pryskam gdy pszenica ma około 15 cm wysokości na wiosnę.

Edytowany przez POL1, 10 październik 2012 - 14:39.

• 0

#22 koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:ŚOR
    Nawozy
    Nasiona

Napisany 10 październik 2012 - 16:22

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia nic na wiosne nie trzeba poprawiać. Glean w ilościu 5g dodaje tyko po to by lepiej wzięło przytulię. Pryskam tym juz czwarty rok i jestem zadowolony jak i ludzie którym to polecam w sklepie :) wpisz sobie w google etykieta maraton lub glean i bedziesz wiedzial wszystko. Poza tym 5gr gleanu to nie pełna dawka 20-25 gr więc nie bedzie problemu z uprawami nastepczymi :) na wiosne nie pryskam na chwasty w oziminach bo nie mam pewnosci co do pogody, czy bedzie mokro w polu itp itd poza tym zboże nie konkuruje z chwastami podczas ruszenia wiosennej wegetacji :) a mieszanki te stosuje w jęczmieniu i pszenicy.

Edytowany przez koniu, 10 październik 2012 - 16:26.

• 0

#23 ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 10 październik 2012 - 16:31

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Stosował ktoś środek SNAJPER, opinie mile widziane.
  • 0

#24 marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 10 październik 2012 - 17:18

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia też kombinuje jakąs mieszankę zastosować jesienia i co wyczytałem pojadę 15 g Glean i 0,5-08 Legato plus ,co do działania Glean kolega pryska dawką 25-30 g Glen raczej górną od kilku lat i o żadnych mieszankach nie chce słyszec jak mu działa i wiosną nie poprawia

POL1 jak był jeszcze Huzar Pack to też nigdy wiosną mnie nie zawiódł pola czyste do żniw ale ostatnio Huzar Actiw ok 1 l i klapa tyle miotły zielska w zbożu już Huzar skreśliłem
  • 0

#25 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5841 postów

Napisany 10 październik 2012 - 17:54

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Na jesini na pewno lepiej jest pryskać.
Tańszy środek, nie ma problemu z temperaturami. Po oprysku na jesień pszenica czysta wiosną i nawozu nie ciągną chwasty.
  • 0

#26 rami

rami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • 1380049
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 10 październik 2012 - 18:41

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia ja tam stosuje expert+maks-diflufenikan i jest w porządku
  • 0

• Guests

Napisany 11 październik 2012 - 14:45

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Ma ktoś doświadczenie z mieszanką Lentipur + 10g Glean?...
Nigdzie nie mogę dostać Maratonu.
  • 0

#28 POL1

POL1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów
  • 44979542

Napisany 11 październik 2012 - 17:33

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Marian2011 mówię o starym Huzarze czyli Pack albo ten zwykły jakiś .
O tym że Huzar Activ to "szajs" to każdy wie.
  • 0

#29 grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisany 11 październik 2012 - 17:38

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia ja stosowałem mieszanke Maraton + Glean, a także Lentipur + Glean. Po obu mieszankach musiałem robić poprawkę na przytulie po Maratonie na części pól, a po Lentipurze + Gleanie wszystko musiałem poprawiać. Także jak ktoś ma problem z przytulią na swoich polach to nie polecam.
Ja się wacham, którą opcje wybrać czy wszystko ma jesień czy samą miotłe czy zostawić wszystko na wiosne tak jak w tym roku co mi się akurat udało bo wszystko w zimie wymarzło i ładny pieniądz został.
Jeśli się zdecyduje pryskać na jesień to może mieszanką Glean + Legato bo oba niby skutecznie zwalczają przytulie tylko z drugiej strony czy nie zaszkodzi to rzepakowi, który będe siał po pszenicy ?
  • 0

• Guests

Napisany 11 październik 2012 - 21:32

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Grego, dzięki za info. Poszukam jeszcze tego Legato. Oprysk jutro, bo pogoda coraz gorsza.
  • 0

#31 majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 456 postów

Napisany 12 październik 2012 - 10:47

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Wczoraj pryskałem pszenicę i pszenżyto mieszanką isoguard, legato 500 i glean, w nocy był lekki przymrozek, obstawiam -1, -2. Jaki może mieć efekt ten mróz na opryskane roślinki?
  • 0

#32 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5841 postów

Napisany 12 październik 2012 - 18:10

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Dzisiaj dokupiłem Komplet 560. podobno rewelacja.
Izoproturon skończył się.
  • 0

• Guests

Napisany 14 październik 2012 - 20:38

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Ostatecznie nie pryskałem pszenicy na jesień, ponoć Lancet na wiosnę załatwia wszystko i spokój do żniw.
Pryskać należy jak tylko ruszy wegetacja. Koszt, około 130 zł / ha, ale bez poprawek.

Pozdrawiam,
  • 0

#34 DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 14 październik 2012 - 22:10

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Ja zamierzam tej jesieni opryskać środkiem Boxer 800 SC. Ma ktoś doświadczenie z tym opryskiem?
  • 0

#35 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3945 postów

Napisany 15 październik 2012 - 14:21

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia na ppr jeden z użytkowników twierdzi, iż mieszanka boxer 2l z granstarem 10g ostro przyhamowała pszenicę, ale nie mam pewności, który ze składników ponosi za to odpowiedzialność
  • 0

#36 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5841 postów

Napisany 15 październik 2012 - 16:23

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Pytanie jaki granstar. Bo ten nowy, chyba SX to przypala pszenice. Kolega na wiosnę pryskał to ładnie ją przypalił. Dość mocno zżółkła.
  • 0

#37 rami

rami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • 1380049
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 15 październik 2012 - 19:19

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia w tym mój sasiad opryskał na wiosne lancetem i miał kolorową pszenicę wyszły maki i chabry ja tam pryskam expert + max-diflufenikam lub glean
  • 0

#38 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3945 postów

Napisany 15 październik 2012 - 20:12

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia

Pytanie jaki granstar. Bo ten nowy, chyba SX to przypala pszenice. Kolega na wiosnę pryskał to ładnie ją przypalił. Dość mocno zżółkła.

ja mam helmstar i z tego co pamiętam w zeszłym sezonie nic nie zrobił
  • 0

#39 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5841 postów

Napisany 15 październik 2012 - 20:47

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Może kolega pryskał ultra SX, mówił że pryskał granstarem, ale ładnie mu przypaliło..Zrobiła się żółta. A obok czy innym pryskał i nic nie było.
Może to też że to była jarka przesiana. Ale mimo to nie powinno tak być.
Ale gdzieś tu na forum czytałem ze ten nowy granstar lubi przypalić zboże.
  • 0

Google AgroFoto Ads jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia

• Reklama google
Dzisiaj, 08:59
  •  

#40 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • 2965302

Napisany 18 październik 2012 - 18:07

jaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesienia Dzisiaj pryskałem mieszaniną; expert met 0,25 kg/ha + alister grande 0,30l/ha i w drugiej mieszaninie glean 20g/ha + (metrybuzyba) sencor 70g/ha. Ta druga opcja sprawdzona 2 lata temu.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s