Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92?

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 10 październik 2009 - 14:56

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? Witam was moi drodzy :) Mam do was szczególną prośbe czy ktoś z was użytkuje taki ciągnik jak Valtra N92 i posiada do niej agregat uprawowo-siewny?Jeśli tak to jaki czy na hydropaku czy siewnik nabudowany ?Z którym by sobie lepiej radziła?Agregaty jakie mnie interesują to agregat UG z hydropakiem i siewnik kongskilde lub agragat uprawowo-siewny bierny oczywiście kongskilde :) z góry dziękuje bardzo za pomoc ! :)
Pozdr!
Green power ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? Dzisiaj, 18:44
  •  

#2 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 10 październik 2009 - 18:13

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? Ja mam MF 4455,to jest taki sam jak Valtra A92 ciągam nim agregat Ares 3XLR i siewnik Poznaniak T (talerzowy) w mojej galerii są foty takiego zestawu. Dodam że bez ładowacza z przodu i ramki od paleciarki to bardzo nim kołysze a że cały czas mam ładowacz zapięty to podczas siewu zapinam dodatkowo na ładowacz ramkę dla stabilniejszej jazdy,a na pole pokonać muszę 19km.
EDIT
Nie doczytalem że to chodzi o serie "N"
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#3 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 11 październik 2009 - 11:39

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? a do MF 6160 można by się pokusić o agregat uprawowo-siewny aktywny z nadbudowanym siewnikiem?? bo mamy gleby 3-4 klasa i raz są grup i bryły czasem glina a czasem piasek i biernym by były problemy za jednym przejazdem rozbić grupy a aktywnym idzie zwolnić prędkość a dać więcej na wałku i odwrotnie czy to będzie dobre czy żyłowanie silnika
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#4 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 13 październik 2009 - 20:29

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92?

Ja mam MF 4455,to jest taki sam jak Valtra A92 ciągam nim agregat Ares 3XLR i siewnik Poznaniak T (talerzowy) w mojej galerii są foty takiego zestawu. Dodam że bez ładowacza z przodu i ramki od paleciarki to bardzo nim kołysze a że cały czas mam ładowacz zapięty to podczas siewu zapinam dodatkowo na ładowacz ramkę dla stabilniejszej jazdy,a na pole pokonać muszę 19km.
EDIT
Nie doczytalem że to chodzi o serie "N"

A jak ima udźwig twój MF i czy wjeżdżasz agregatem uprawowo-siewnym prosto w zaorane i czy jesteś zadowolony z pracy tego agregatu? :)
Green power ;]

#5 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 październik 2009 - 11:23

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? MF ma udźwig 3300kg,w pole wjeżdżam prosto w zaorane (orka 2-3 tygodnie przed siewem).Ze względu że ziemie są lekkie wybrałem tylny wał rurowy ,a do siewnika redlice talerzowe(z myślą o uprawie bez-orkowej-może kiedyś, chociaż próba jest wykonana i zobaczymy jaki będzie plon)
Co do zadowolenia to wiadomo że każdy chwali swój wybór.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#6 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 15 październik 2009 - 18:51

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? To jaką masz klasę ziemi i czym wykonywałeś uprawę bezorkową???
Green power ;]

#7 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 15 październik 2009 - 18:56

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? ziemie lekkie klasa 4,5
po kukurydzy na zielonkę wjechałem agregatem upr-siewnym bez jakiejkolwiek wcześniejszej uprawy i na próbę zasiałem 40 arów żyta zobaczymy co z tego wyjdzie

#8 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 16 październik 2009 - 21:06

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? Po kilku rozmowach ze znajomymi mam przekonanie do agregatu nabudowanego :) tylko zastanawiam się z jakim agregatem valtra lepiej będzie sobie radziła czy kuhn taki jak posiadają użytkownicy @kamieniak89 @Przemo85 czy kongskilde Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Kongskilde ???
Green power ;]

#9 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 16 październik 2009 - 22:03

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? Z tego co się orientuje to kongskilde to prawie to samo co Nordsten :) Ja mam siewnik tej firmy i jest super, dokładny wysiew, nie zapycha się, nierdzewna skrzynia, naprawde polecam :) Mój znajomy ma kongskilde nadbudowany na agregat bierny (rurki przy zębach) i też sobie bardzo chwali :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#10 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 19 październik 2009 - 12:55

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? A ile metrowy zestaw uprawowo-siewny ma twój znajomy i jakim ciągnikiem go ciąga???
Green power ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 19 październik 2009 - 14:44

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? 3m i ciąga MF, chyba 3080, radzi sobie bez problemu, tylko pole najpierw uprawiane jest kultywatorem (tam gdzie lepsza ziemia) 5.20 z U1614 i efekt jest super :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#12 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 22 październik 2009 - 19:57

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? To jak myślisz Valtra N92 dała by sobie rade z takim uprawowo-siewnym ???
Green power ;]

#13 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 22 październik 2009 - 20:05

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? Powinna dac rade jeśli chodzi o moc gorzej ze stabilnością, ale też powinna wytrzymac :( Tylko sądze że wiosną nie dasz rady samym agregatem przejechac, tylko będziesz musiał uprawic agregatem jeszcze raz przed siewem ;)

#14 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 23 październik 2009 - 09:04

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? A ten twój znajomy uprawia w wiosne agregatem przed tym zestawikiem?
Green power ;]

#15 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 23 październik 2009 - 09:53

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? Niestety tak ;)

#16 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 23 październik 2009 - 17:01

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? To powiedz mi to na co jest ten uprawowo-siewny ???Chyba po to aby od razu wjechać w zaorane a nie uprawiać przed i marnować paliwo ;)
Green power ;]

#17 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 październik 2009 - 17:06

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? niestety nie każdą glebę da się uprawić za jednym przejazdem, najlepiej niech Ci ktoś kto mieszka na Żuławach powie ile razy po polu gania zanim zasieje

#18 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 24 październik 2009 - 10:26

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? @bOgdan z jakiego jesteś województwa?I jakie masz ziemie, że twój MF 4 obrotową targa???
Pozdr!!!
Green power ;]

#19 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 październik 2009 - 13:29

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? woj. lubelskie pow. chełmski ziemie 60% kl. V 40% kl. IV a. Na słabszych ziemiach ograniczeniem prędkości jest zdrowy rozsądek, na lepszych w ekstremalnych miejscach predkość spada nawet do 4km/h ale takich miejsc jest może z 5% ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 24 październik 2009 - 16:18

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92? Jak twój MF daje sobie rade z 4 obrotową Ibisa? Na jaką szerokość jest rozstawiony ten pług?
Pozdr!
Green power ;]