Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomocy!! zepsuł się!! C360

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 21:55

Jeśli chcesz aby biegi nie zgrzytały to musisz wyregulować sprzęgło 1 stopnia. Dokładnie nie wiem jak to się robi, bo takimi sprawami zajmuje się mój tata. Ale to jest w instrukcji od C 360 (jeśli oczywiście taką posiadasz ;)).

heh zresztaj jak np wlaczasz 4 [bezposrednio z luzu na postoju] to jest takie bzzzzzz z z z z z z cyk! . tym sie nie martw,tak jest zawsze,bo sprzeglo zalaczone na luzie [znaczy nie wduszone] kreci walem na ktory,zachodza zeby biegow i krotko po wdyszeniu, ten wal mimo,iz juz go silnik nie napedza[sprzeglo rozlaczone-pedal wduszony] jeszcze z, rozpedu sie kreci wdedy sa take zgrzyty bo zebaty biegow zachodza na ,jeszcze krecacy sie wal. ;) :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomocy!! zepsuł się!! C360 Dzisiaj, 16:47
  •  

#22 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 kwiecień 2007 - 22:05

Pomocy!! zepsuł się!! C360 No jak chce się z miejsca 4 włączyć to na pewno tak będzie :lol:. Ale jeśli dobrze wyreguluje się sprzęgło top można zredukować te "bzzzzzz z z z z z z..." do minimum (jeśli oczywiście rusza się np. z 2 a nie z 4 ;)).

#23 Share stillo

stillo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Informatyka,SAT

Napisany 30 kwiecień 2007 - 22:14

Pomocy!! zepsuł się!! C360 mi się tak dzieje kiedy wlaczam R,2,3(z postoju) innych biegów nie używam.Najcześciej się to dzieje jak ustawie ręczny gaz,przejade kawałek na 2jce zmiejszam gaz,wciskam sprzęglo,staje w miejscu i chce np R wrzucić.Nie raz takie Bzzzzzz słychać i ciężko bieg wchodzi,czasami pomoże najpierw na 1 potem na R.Nie chciałbym skrzyni biegów wysypać...

Co do oleju to jaki Wy polecacie w miare tani a dobry?

#24 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 kwiecień 2007 - 22:23

Pomocy!! zepsuł się!! C360 No to na pewno sprzęgło jest do regulacji. Jeśli sam nie potrafisz, to zleć to mechanikowi. Sam możesz uczestniczyć przy tym i przy okazji się nauczyć :lol:. Jeśli chodzi o olej do skrzyni to w C 360 i C 4011 mam lux, natomias w 4514 troche droższy i na pewno lepszej jakości bo Agrol ;).

#25 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 22:42

Pomocy!! zepsuł się!! C360 do skrzyni olej HIPOL 6-inne hipole mogą być zguba dla hydrauliki(mogą sie np pienić)-z hipoli tylko HIPOL 6 jest olejem typowo przekładniowo - hydraulicznym który należy stosować do skrzyni w tym ciagniku, AGROL tez spełnia te wymagania, LUX ponoc też się nadaje ale też z pewnym oznaczeniem, jak nie znasz tego traktora to jak juz zmieniasz oleje zajrzyj tez czy masz olej w zwolnicach i albo go zmień albo uzupełnij takim samym jak w skrzyni

#26 Share stillo

stillo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 02 maj 2007 - 22:07

Pomocy!! zepsuł się!! C360 Ma ktoś tą książke w wersji elektronicznej??
"Kołowe ciągniki rolnicze URSUS C-360 i C-360-3P - Instrukcja napraw"

#27 Share malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 02 maj 2007 - 23:52

Pomocy!! zepsuł się!! C360 Sprzęgło można wyregulować za pomocą łańcucha który przenosi siłę z pedału na tarcze wystarczy w ten łańcuch powsadzać śruby ale nie za dużo (tak żeby było dobrze) i wtedy powinno być lepiej. Mogę to pokazać na fotkach.

#28 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 03 maj 2007 - 08:27

Sprzęgło można wyrególować za pomocą łanicucha który przenosi siłe z pedału na tarcze wystarczy w ten łaniuch powsadzać śruby ale nie zadużo (tak żeby było dobrze) i wtedy powinno być lepiej. Moge to pokazać na fotkach.

łancuch to tam jest jako samorobka. Tam powinien byc pręt ze sruba rzymska umozliwiajaca wydluzanie i skracanie skoku pedalu. taki pret oczywiscie w sklepie jest

#29 Share stillo

stillo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 maj 2007 - 12:11

Pomocy!! zepsuł się!! C360 ja też tam mam łańcuch :lol:
malutki22_12 jakbyś mógł wrzuć jakieś fotki ;)

#30 Share włodek

włodek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 maj 2007 - 15:51

Pomocy!! zepsuł się!! C360 heh, ja też mam łańcuch. Mam chyba za ciężką noge bo te pręt na okrągło mi pękały tam gdzie był zaginany. Raz nawet w trasie mi pękł. Jade sobie z przyczepą ziemi, redukcja z 4 na 5, wciskam sprzęgło a pręt pękł i koniec jazdy :lol: A łańcuch mam już prawie rok i nic się nie psuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 06 maj 2007 - 18:40

Pomocy!! zepsuł się!! C360 jeśli chodzi o te wrrrrrrrrr przy włączaniu biegów można spróbować poluzować (bądź dokręcić) korki (śruby wystające pomiędzy tymi dźwigniami (przekaźnik, reduktor)). Niekiedy pomaga. Tylko nie należy ruszać tego całkiem z lewej i całkiem z prawej (one są od reduktora i przekaźnika)

Układ tych korków:

przekaźnik 1 3 5 reduktor
R 2 4

#32 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 06 maj 2007 - 23:45

Pomocy!! zepsuł się!! C360 Włodek - nie żebym się czepiał, ale "redukcja z 4 na 5"??? :blink:

#33 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 07 maj 2007 - 14:34

jeśli chodzi o te wrrrrrrrrr przy włączaniu biegów można spróbować poluzować (bądź dokręcić) korki (śruby wystające pomiędzy tymi dźwigniami (przekaźnik, reduktor)). Niekiedy pomaga. Tylko nie należy ruszać tego całkiem z lewej i całkiem z prawej (one są od reduktora i przekaźnika)

Układ tych korków:

przekaźnik 1 3 5 reduktor
R 2 4

yyyyyyyy?? pierwszy [od lewej dla siedzacego kierowcy] od wom, drugi - biegi 1 i R, trzeci -biegi 2 i 3 czwarty-biegi 4 i 5 piaty- reduktor. zakleszczy sie bieg, badz wom, czy reduktor to luzujesz odpowiedni,albo w skrajnych przypadkach wykrecasz caly [bezpiecznik] i przestawiasz srubokretem ta przerwa co tam jest az do momentu rozblokowania biegu. wkrecasz bezpiecznik.

#34 Share włodek

włodek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 04 czerwiec 2007 - 18:14

Pomocy!! zepsuł się!! C360 Witam.
Nie chciałem tworzyć nowego tematu i zaśmiecać forum dlatego postanowiłem dołaczyć swojego posta do tego tematu. A więc dziś mój 3p odmówił mi posługi. Rano wyjechałem redlić ziemniaki na jedno pole. Wróciłem do domu, postawiłem go, poszedłem coś zjeść i za godzine chce wyruszyć na drugie pole a tu niespodzianka. zapalam ciągnik, wrzucam 3 chce dojechać do bramy i przy 1500obr/min kominem zaczyna pryskać mi olej a na łączeniu komina z kolektorem zaczoł on wyciekać. natychmiast wjechałem do garażu i zaczołem grzebać. zdjołem maske, odkręciłem komin (w kominie i i kolektorze był olej), odkręciłem kolektor wydechowy i wiecie jak wygląda on w perkinsie, są takie dwa kolana przykręcane do głowicy a w głowicy są dwa otwory i w tym otworze bliżej kabiny jest sucho zaś w tym drugim jest olej :D. Zdjołem kolektor ssący, pompe wody i dekiel od zaworów i niewiem co dalej :D. Dajcie mi jakieś rady na co powiniennem uwarzać przy ściąganiu głowicy, a może ktoś z Was miał podobny problem i może wiecie co mogło być przyczyną tego że poszedł mi olej na cylindry. Troche dziwna to sprawa bo myślałem że obydwa kanały wydechowe będą w oleju a tym czasem jest tylko jeden. Poradźcie coś. potrzebuje na gwałt ciągnika bo mam kupe roboty i niemam teraz czym jej zrobić B):D

#35 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 24 listopad 2007 - 22:07

Pomocy!! zepsuł się!! C360 Witam. Nurtuje mnie jedno pytanie. Ostatnio moja C-360 dziwnie pracuje. Polega to na tym że zupełnie zmienił się ,,głos,, , teraz można powiedzieć że ,,stuka,,. Dlaczego tak się dzieje. Ubytek mocy tez jest zauważalny ( niewielki ale jest ). nie sprawdzałem jeszcze nic przy niej ale moje przypuszczenia zmierzają w kierunku dopływu paliwa. Może źle myślę dlatego też Was, drodzy koledzy proszę o radę. Z góry dzięki.

#36 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 11:14

Pomocy!! zepsuł się!! C360 sprawdź luzy zaworowe

#37 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 11:19

Pomocy!! zepsuł się!! C360 a możesz dokładniej opisać co mam zrobić ? Chodzi o wyregulowanie zaworów ?

#38 Share Zefirek

Zefirek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 12:57

Witam.
Nie chciałem tworzyć nowego tematu i zaśmiecać forum dlatego postanowiłem dołaczyć swojego posta do tego tematu. A więc dziś mój 3p odmówił mi posługi. Rano wyjechałem redlić ziemniaki na jedno pole. Wróciłem do domu, postawiłem go, poszedłem coś zjeść i za godzine chce wyruszyć na drugie pole a tu niespodzianka. zapalam ciągnik, wrzucam 3 chce dojechać do bramy i przy 1500obr/min kominem zaczyna pryskać mi olej a na łączeniu komina z kolektorem zaczoł on wyciekać. natychmiast wjechałem do garażu i zaczołem grzebać. zdjołem maske, odkręciłem komin (w kominie i i kolektorze był olej), odkręciłem kolektor wydechowy i wiecie jak wygląda on w perkinsie, są takie dwa kolana przykręcane do głowicy a w głowicy są dwa otwory i w tym otworze bliżej kabiny jest sucho zaś w tym drugim jest olej ;). Zdjołem kolektor ssący, pompe wody i dekiel od zaworów i niewiem co dalej ;). Dajcie mi jakieś rady na co powiniennem uwarzać przy ściąganiu głowicy, a może ktoś z Was miał podobny problem i może wiecie co mogło być przyczyną tego że poszedł mi olej na cylindry. Troche dziwna to sprawa bo myślałem że obydwa kanały wydechowe będą w oleju a tym czasem jest tylko jeden. Poradźcie coś. potrzebuje na gwałt ciągnika bo mam kupe roboty i niemam teraz czym jej zrobić B);)

witam do tej pory pewnie to zrobiłeś podejrzewam dziurę w tłoku

#39 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 14:07

Pomocy!! zepsuł się!! C360 ustaw luzy i zobacz czy nadal stuka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Rafiiiiiiiiii

Rafiiiiiiiiii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 21:32

Pomocy!! zepsuł się!! C360 A wtryski sa ok???