Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia MTZ 80

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 10 październik 2009 - 08:32

Skrzynia MTZ 80 chodzi o skrzynie biegów w moim MTZ-cie 80 , ponieważ już biegi same wyskakują i już słychać całą skrzynie więc potrzebny będzie jej remont i tu moje pytanie: Ile mogą kosztować wszystkie części do naprawy tej skrzyni?? , naprawa będzie odbywała sie we własnym zakresie. Chodzi mi o koszt wszystkich trybów, łożysk, wałków itd.
MTZ 80
URSUS C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia MTZ 80 Dzisiaj, 15:48
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 10 październik 2009 - 10:29

Skrzynia MTZ 80 że biegi Ci wyskakują to niekoniecznie zębatki zużyte może po prostu wodziki nietrzymają (znaczy zatrzaski) a niekiedy bieg wyskoczy wiadomo trochę zużyte ale po prostu za słabo został "wbity" bieg.
Że wyje, u mnie też wyło okazalo się że koło od przekładni głównej ataku odręciło się (nakrętka) przez co niemiłosiernie wyło za nowe wałek przekładni głównej (bo gwint był zepsuty) 250 zł

ogolnie remont tzn wymiana wszystkich łożysk+olej+250 zł wyszedł 1000 zł za samą skrzynię

#3 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 10 październik 2009 - 19:38

Skrzynia MTZ 80 tak myślałem ze ok 1000zł trzeba przeznaczyć. Ale jak już się zagląda lepiej zrobic całą a ona przez 17 lat swojego żywota sporo przeszła(dużo ciągnik pracował w transporcie w lesie i na 30 ha) więc należy się to już ciągnikowi. Całe szczęście że częsci do MTZtów są tanie :)
MTZ 80
URSUS C-330

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 10 październik 2009 - 19:49

Skrzynia MTZ 80 tak ale ja nie wymieniałem żadnych kół i mówię o skrzyni biegów
a zwróć uwagę na terenowe-szosowe ten łącznik (po rozebraniu zrozumiesz) mnie chyba się zużył bo wyskakuja szosowe albo mam słabą sprężynę (to druga już)

Zresztą wymień też łożyska od "pierwszej skrzynki" tej za sprzęgłem na drugi rok rozbierałem bo były luzy na łożyskach pośredniego wałka pompy

#5 Share karolste

karolste

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 20 październik 2009 - 18:20

Skrzynia MTZ 80 jak go juz rozbirzrsz wymien wszysykie wałi łozyska i zatrzaski to koszt około 800a 1000zł a masz pewnosc ze bedzie chodziło

#6 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 20 październik 2009 - 22:33

Skrzynia MTZ 80 Chłopaki mam pytanie mój brat ma w swoim MTZ'cie 82 nastukane ok 2500mth i mówi ze skrzynia mu wyje bo głosniej w kabinie ale mi sie nie chce wieżyć że to skrzynia po takim czasie juz siada... ciągnik przez 3/4 swoich mth pracował na Wegrzech jak myślicie co może powodować hałas słyszalny w kabinie w której jest cicho (biegi z boku) i pełna tapicerka a moj brat dostrzega głosniejszą prace :)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#7 Share spiacy

spiacy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 październik 2009 - 19:37

Skrzynia MTZ 80 panowie na temat tych skrzyń to musicie napisać czy wyje w czasie kiedy dodajesz gazu cz ujmujesz bo gdy dodajesz jest cicho a kiedy puszczasz gaz to wyje to odkręciła się nakrętka na ataku i pewnie przyjdzie najlepiej wymienić nakrętkę razem z wałkiem i łożyskami dokręcić ją mocno i lekko cofnąć odnośnie tych wyskakujących biegów to mogły pójść łożyska i dlatego ci wyskakuje a cała skrzynia kosztuje ok 3600

#8 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 29 styczeń 2016 - 20:09

Skrzynia MTZ 80

Co powiecie o łożyskach firmy PBF z Kraśnika? Chcę je zastosować do skrzyni. 

KPK KUMURUN TEAM

#9 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 20:17

Skrzynia MTZ 80

kraśnik niby robił dobre łożyska lecz ostatnio robiłem skrzynie 4 letnią składaną na skf i już luz niemiłosierny ja ogólnie przeważnie każdemu mówię żeby kupował Fag czy faq te niemieckie niby 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:40

Skrzynia MTZ 80 a ja nie polecam tych łożysk jechałem na nich już kupę czasu i zawsze nie wytrzymują tyle co powinny. choć do skrzyni nigdy ich nie używało bo nie miałem potrzeby to jednak odradzam skrzynia to nie byle koło które w godzinę naprawisz .
jesli pomoglem kliknij fajne

#11 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 18:20

Skrzynia MTZ 80

No to już nie wiem. Trzeba w takim razie kupić coś lepszego. Tylko czy cena SKF czy Timken odzwierciedla ich jakość? 

KPK KUMURUN TEAM

#12 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 15:33

Skrzynia MTZ 80

polskie z kraśnika łożyska do dziś są u mnie stosowane i jakoś na nie, nie narzekam, zawsze jak kupuje łożysko byle jakiej firmy ściągam plastikowa osłonkę wale smaru tak żeby zapełniło 3/4 obj łożyska i zamykam je starannie z powrotem , bo tyle tam smaru fabrycznego tyle co kot napłakał i jakoś chodzą w prasie , w c-360 rotacyjnej rozrzutniku po 10 lat i jakoś nie widze żeby były ciepłe czy cus albo jakies luzy , nawet najdrozsze łozysko bez smarowania padnie nawet po 1 roku uzytkowania, zalezy jak sie je intensywnie eksloatuje , a dodam ze jak wymieniam łozyska nieraz je rozcinam bo mi sie nie chce na siłe zbijac to powiem ze te z krasnika jednak sa twardsze do ciecia

#13 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 18:47

Skrzynia MTZ 80

To dobra wiadomość. Pytanie z innej beczki. Jak ustawić luz międzyzębny między kołem atakującym a wieńcem bez ściągania dekla na tylnym moście? Macie jakiś pomysł? 

KPK KUMURUN TEAM

#14 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 19:42

Skrzynia MTZ 80

ja robiłem skrzynie kilka razy w MTZ koszty są śmieszne porównując inne ciągniki wymiana łożysk i kilku trybów cała skrzynka od pomidorów tego była to 1200zl a w zeszłym roku wymieniałem tylko łożyska to 700 zł dałem. jak atak się tylko rozkęci to dziewiątka wyskakuje chociaż nie zawsze ale to może być objaw a jak się wciśnie sprzęgło jest cicho a jak puścisz sprzęgło  i słychać skrzynie to łożyska do wymiany  ja robię MTZ około 1000 godzin rocznie to już tak się przyzwyczaiłem że byle coś się zacznie psuć to już czuć w kabinie że coś się wydarzyło

#15 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 20:54

Skrzynia MTZ 80

Koszty faktycznie nie są duże bo i skrzynia jest prosta. Jeśli robiłbyś to w pierwszym lepszym "zachodniaku" to do każdej wymienionej kwoty można spokojnie liczyć jeszcze zero. Ja robię teraz podejście prewencyjne tzn. łożyska wszystkie, a koła wedle potrzeby. 

KPK KUMURUN TEAM

#16 Share patryk741

patryk741

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 21:00

Skrzynia MTZ 80 Ja za całkowity remont skrzyni biegów wraz z robocizną płaciłem 4 tysiące ale tryby łożyska wszystko szło nowe i teraz to jest pięknie :D A za robotę robotnicy wzięli 1000 zł czyli części 3 tysiące

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 09 luty 2016 - 20:53

Skrzynia MTZ 80

Remont zakończony. Trochę pracy poszło (najgorsze czyszczenie) ale jest pięknie. Zastanawiam się jak jeszcze nad tym jak prawidłowo ustawić luz międzyzębny na kole ataku ale do tego dojdziemy podczas montażu skrzyni. Jaką oliwkę proponujecie ? Mi doradzano 80W110 i chyba zaufam. 

KPK KUMURUN TEAM

Dodaj odpowiedź