Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie da się włączyć WOM w MTZ

98 odpowiedzi na ten temat

#81 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 05 maj 2015 - 07:54

Trochę późno, ale będzie na przyszłość, do wymiany stosuj łożyska o luzie C3 lub więcej. Troszeczkę droższe, ale wytrzymają zdecydowanie więcej niż zwykłe.  

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie da się włączyć WOM w MTZ Dzisiaj, 20:10
  •  

#82 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 06 maj 2015 - 07:30

Potrzebowałbym mechanika z łódzkiego do naprawy Belarusa (wom i sprzęgło) ma ktoś jakiś namiar??

#83 Share DamianPiekosz

DamianPiekosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 19 maj 2015 - 13:54

Witam, mam problem z wom ślizga się , przy prasie stawał musiałem dokończyc małym ruskim :D. Tak wiem, są instrukcje jak wyregulować ale mógłby mi ktoś pomóc w tym? Najlepiej ze zdjęciami, gdzie i jak( mogę podesłać zdjęcia a ty zaznaczysz). Coś było kręcone na tym mimośrodzie tą blaszką było obracane w prawo (jakoś dawał rade) później już słabo to było kręcone w lewo i tak lipa. czy wałek powinno dać się ręką obracać na wyłączonym? Bo nie da się. Proszę o pomoc, nie chcę słyszeć że podobne tematy już były, bo nie każdy przypadek jest podobny, z każym jest coś innego.

Tematy połączyłem. Następnym razem będzie ostrzeżenie.

Edytowany przez Elektrotechnik, 19 maj 2015 - 15:20.

#84 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 19 maj 2015 - 14:33

http://www.pronar.pl...952_1025_PL.pdf

Strona 113 wszystko elegancko po kolei.

Wałek w mtz-cie nie obraca się po wyłączeniu womu bo jest taśma która go hamuje. 

I to czego nie chciałeś słyszeć....... praktycznie w każdym temacie poświęconym wałkowi wom w ruskim jest opisany sposób regulacji czy nawet wymiany taśm. Czyli to co ty potrzebujesz wiedzieć.

http://www.agrofoto....m-i-ustawienie/

http://www.agrofoto....a-wom-mtz-9522/

To tylko dwa przykłady. A jeśli nie ma w temacie odpowiedzi na twoje pytanie piszesz nowego posta a nie zakładasz nowy temat który umrze po dwóch wpisach. To tak na przyszłość.

Edytowany przez seweryn20, 19 maj 2015 - 14:34.

KPK Kumurun Team

#85 Share DamianPiekosz

DamianPiekosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 19 maj 2015 - 14:56

Do czego służy konkretnie ten mimośród? Jak mam go ustawić w graniczne położenie? Po tym muszę te śruby 8 dokręcić? Jak mam się do nich dostać? Jak ustawić dźwignię 3 w neutralnym? 

#86 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 19 maj 2015 - 19:04

Mimośród to sworzeń na którym jest zamontowany jeden z końców jednej z taś. 

Graniczne położenie mimośrodu. wiesz jak wygląda mimośród? Do pewnego momentu "naciąga" potem przeskoczy i zaczyna luzować. To moment w którym kończy się możliwość regulacji.

Jak bębnowe hamulce i rozpierak. Jak wytrą się szczęki i bęben to mimośród, rozpierak przekręci się na około.

Nie rozumiem tak w ogóle o co ci chodzi. Masz rysunek, ponumerowany każdy element, wymieniony w opisie regulacji. Już prościej się nie da!!!!!

Wydrukuj sobie instrukcję i zamiast siedzieć przed kompem idź do ciągnika i weź się za robotę.

KPK Kumurun Team

#87 Share DamianPiekosz

DamianPiekosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 19 maj 2015 - 19:14

O właśnie o to mi chodziło! Nie miałem pojęcia jak to chodzi, teraz już czaje :) Bo właśnie kręciłem nim i było ciężko później lekko i tak w kółko, czyli ma być ustawiony na cięzko? I jeszcze jak mogę dostać się do tych śrub 8 ? One są w środku?

#88 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 19 maj 2015 - 19:24

Kręcisz mimośrodem w prawo i wałkiem wom jednocześnie. Jak zablokuje wałek wom to masz ok i zakręcasz blokadę. 

Jeśli ta możliwość się wyczerpała to przekręcasz mimośród w przeciwną stronę i postępujesz według instrukcji na następnej stronie 

Wkręty regulacyjne nr. 7 na rysunku sa pod pokrywką pod tylną częścią siłownika podnośnika przykręcona czterema śrubkami M8.

Przeoczyłem wom sterowany elektrycznie ustawiasz według instrukcji na stronie 115.

Edytowany przez seweryn20, 19 maj 2015 - 19:27.

KPK Kumurun Team

#89 Share DamianPiekosz

DamianPiekosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 19 maj 2015 - 19:33

Ja mam właśnie ten elektrohydraulicznie. Dzięki za pomoc jutro ustawiam :) Jak coś będę jeszcze pisał. Ręką w ogóle nie da się go obrócić. Tą śrubę 3 mam wykręcić?

Edytowany przez DamianPiekosz, 19 maj 2015 - 19:35.

#90 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 19 maj 2015 - 20:05

Numer 3 to dźwignia nie śruba. W dźwigni jest pusty otwór a za niż w obudowie  tylnego mostu jest gwintowana dziura. Do otworu w dźwigni wkładasz śrubę która ma się wkręcić w gwint w tylnym moście za dźwignią 3. 

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 24 maj 2015 - 19:22

witam poszukuje jakiegoś patentu (tiuningu) taśmy załaczajacej wałek wom w mtz 82 regulacje nie pomagają najgorzej jest jak podczas dobijania bala w prasie rolującej zetnie blokade - nie mogę włączyć wałka ( slizga sie taśma ) przy lekkich pracach jest ok

#92 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

Napisany 25 maj 2015 - 18:26

ja robiłem remoncik tej przekładni poszły igiełki na satelitach i zębatki to założyłem zwykłą taśmę (taka jakby przeplatanka sznurka) to czuc było spalenizną i znów rozbierałem to kupiłem taśmę z okładziną zieloną to ta trzymała porządnie

Bo miałem kosiarkę bębnową 2,1 m ciężką w rozruchu to silnik tylko ledwo zipał i kupa dymu a wom wcale nie popuścił

#93 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 26 maj 2015 - 20:56

Trochę późno, ale będzie na przyszłość, do wymiany stosuj łożyska o luzie C3 lub więcej. Troszeczkę droższe, ale wytrzymają zdecydowanie więcej niż zwykłe.  

Łożysko kupiłem w lokalnym sklepie, poprosiłem o "najdroższe" ale innych nie mieli. I tak zapewne w przyszłym roku ponownie będę wywalał taśmę. Na razie jest super i ciągnik przy dobijaniu w prasie potrafi zadusić. Taśmę zmieniłem tylko napędową na jakąś parciankę za 25pln.

#94 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 maj 2015 - 21:37

ja robiłem remoncik tej przekładni poszły igiełki na satelitach i zębatki to założyłem zwykłą taśmę (taka jakby przeplatanka sznurka) to czuc było spalenizną i znów rozbierałem to kupiłem taśmę z okładziną zieloną to ta trzymała porządnie

Bo miałem kosiarkę bębnową 2,1 m ciężką w rozruchu to silnik tylko ledwo zipał i kupa dymu a wom wcale nie popuścił

kolego mozesz więcej napisać o tej taśmie jaką ma szerokość jak sie dokładnie nazywa gdzie kupiłeś ile kosztowała

#95 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

Napisany 27 maj 2015 - 18:24

szerokość normalna ;) taka jak starej

http://agri-truck.eu...1,p8371,pl.html a ta się spaliła po rozmontowaniu czuć było spalenizną i była śliska a tylko 8 godzin robiła z kosiarką i nie dała rady ;[

http://agri-truck.pl...1,p8384,pl.html na tą zmieniłem i ta trzymała ^^

Edytowany przez sebe1033, 27 maj 2015 - 18:25.

#96 Share DamianPiekosz

DamianPiekosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 czerwiec 2015 - 20:53

Mam problem , prasowałem 1/2 beli było i wyłączyłem prasę i nie mogłęm włączyć (ślizga się) przekręciłem z 1cm na mimośrodzie i odrazu ruszyła bez poślizgu z tym że nie dało jej się wyłączyć, ale nie było pośligu. Poźniej z kosiarką te 2 sruby z tyłu podkręcone dość mocno (ręką nie ruszy) i wraz przy rozruchu kosiarki się ślizga.. ten tłoczek wychodzi z 1-2cm .Co polecacie?

#97 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 05:11

Regulację według instrukcji a nie na oko czy przeczucia. 

KPK Kumurun Team

#98 Share DamianPiekosz

DamianPiekosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 21:21

Jak według instrukcji żeby dokręcić i poluzować to się ślizga, i dlatego pytam co dalej? Te taśmy do wymiany? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#99 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 04:12